آیا این موج COVID-19 منجر به مصونیت گله می شود؟ در صورت مصرف امیکرون آیا احتمال اینکه دوباره بیمار شوید کمتر است؟ چرا این گزینه “نرم تر” یک شمشیر دو لبه است

[ad_1]

“من فکر می کنم همه ما به آن دست خواهیم یافت. مسئله ی زمان است.”

در چند هفته اخیر چند بار شنیده اید که یکی از دوستان یا اعضای خانواده این حرف را بزند؟ مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری دستورالعمل های ایزوله سازی خود را کاهش داده است. آیا جای تعجب است که برخی افراد هوشیاری خود را رها می کنند و در رستوران های شلوغ غذا می خورند زیرا نسخه بسیار مسری راه خود را در مدارس، فضاهای اجتماعی و خانه ها باز می کند؟

بنابراین، اگر آزمایش اومیکرون، یک نوع بسیار قابل انتقال کووید-19، بیماری ناشی از SARS-CoV-2، مثبت بود. حالا چی؟ آیا می توانید با دانستن اینکه آنتی بادی های COVID-19 دارید و احتمال اینکه به زودی مجدداً آزمایش ویروس کرونا مثبت شود، کسب و کار خود را اداره کنید؟ آیا باید از Omicron به اندازه دلتا ترسید؟

اپیدمیولوژیست ها در حال ارزیابی اهمیت آخرین موج Omicron هستند و از خود می پرسند که چگونه – اگر اصلاً – می تواند مسیر همه گیری را تغییر دهد. آنها با خیال راحت آه می کشند که نوع omicron چندان سنگین به نظر نمی رسد، اما جهان یک بار دیگر رولت روسی را با ویروسی بازی می کند که راه های جدیدی برای زنده ماندن پیدا می کند.

خدا را شکر، اومیکرون بیماری خفیف تری است.


– دکتر آرون گلات، رئیس گروه پزشکی در کوه سینا، ناسائو جنوبی، نیویورک

دکتر گرگوری پولند، که در کلینیک مایو، ایمونوژنتیک پاسخ واکسن را مطالعه می کند، می پرسد: “آیا در مورد مهمانی های omicron شنیده اید که در آن افراد با افراد دیگری که به omicron آلوده شده اند برای ابتلا به عفونت “خفیف تر” دور هم جمع می شوند. ما به دلیل رفتار ویروس‌ها و رفتار انسانی، آنچه را که تجربه می‌کنیم، تجربه می‌کنیم. رفتار انسان تنها چیزی است که می توانیم کنترل کنیم و آن را رها کرده ایم.»

آرون گلات، رئیس بخش پزشکی در کوه سینا، ناسائو جنوبی، خوشبین تر است. «ما افراد بسیار زیادی را می بینیم که مبتلا می شوند، اما خدا را شکر omicron یک بیماری خفیف تر است. ما شاهد بستری شدن کمتر، پذیرش کمتر در بخش مراقبت های ویژه، لوله گذاری کمتر و مرگ و میر کمتر هستیم.

Omicron ممکن است شدت کمتری نسبت به دلتا داشته باشد، اما نرخ سریع عفونت آن هنوز هم تعداد زیادی از آمریکایی های بسیار بیمار را ایجاد می کند. نرخ بالای آلودگی همچنین منجر به افزایش 16 درصدی مرگ و میر در دو هفته گذشته به میانگین 1559 مرگ در روز شده است. طبق گزارش ردیاب روزانه نیویورک تایمز، میزان بستری شدن در بیمارستان در دو هفته گذشته 83 درصد افزایش یافته و به میانگین روزانه 132086 رسیده است.

روشل والنسکی، مدیر CDC، گفت: «در حالی که کودکان هنوز کمترین میزان بستری شدن در بیمارستان را در هر گروه دارند، بستری‌های کودکان در بیمارستان بالاترین میزان را نسبت به همه‌گیری‌های قبلی دارند. متأسفانه ما شاهد افزایش نرخ بستری شدن کودکان در بیمارستان از صفر به چهار هستیم، کودکانی که هنوز واجد شرایط واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ نیستند.»

نسخه بعدی COVID-19 ممکن است بدتر باشد

مشاوران بهداشت عمومی به صراحت به شما توصیه می‌کنند که محتاط نباشید، بیرون بروید و بدون ماسک و کمی فاصله اجتماعی با افراد دیگر در محیط‌های عمومی معاشرت کنید – و نه فقط به دلیل تأثیر افرادی که از کار بیرون می‌روند بر اقتصاد. گلات به MarketWatch گفت: «در حالت ایده‌آل، هرچه پتانسیل انتشار omicron کمتر باشد، احتمال ظهور سویه‌های جدید کمتر خواهد بود.

یکی از جدیدترین گزینه ها IHU در فرانسه است که گمان می رود از کامرون آمده باشد. این به عنوان یک نوع مورد علاقه، یک نوع نگرانی یا یک نوع پیامد توسط سازمان بهداشت جهانی مشخص نشده است. اما این یک نشانه شوم است که جهان تا پایان همه گیری فاصله دارد. لهستان به MarketWatch گفت: “ما مدت هاست که فرصت ریشه کن کردن این موضوع را از دست داده ایم.”

اول، چند خبر خوب بالقوه. مطالعه‌ای که توسط الکس سیگال، محقق مؤسسه تحقیقات سلامت در آفریقا و دانشیار دانشگاه کوازولو ناتال در آفریقای جنوبی انجام شد، نشان داد که عفونت omicron “ایمنی خنثی‌کننده را در برابر نوع دلتا افزایش می‌دهد.” این مطالعه یک پروژه کوچک با بیش از دوازده بیمار بود. ماه گذشته منتشر شد و هنوز بررسی نشده است.

ما مدت هاست که فرصت ریشه کن کردن این موضوع را از دست داده ایم.»


– دکتر گرگوری لهستان که ایمونوژنتیک پاسخ واکسن را در کلینیک مایو مطالعه می کند.

این مطالعه نشان می‌دهد که افزایش خنثی‌سازی واریانت دلتا در افراد آلوده به omicron ممکن است منجر به کاهش توانایی دلتا در عفونت مجدد آنها شود. «همراه با داده‌های موجود که نشان می‌دهد omicron در این زمان از همه‌گیری بیماری‌زای کمتری نسبت به دلتا دارد، چنین نتیجه‌ای می‌تواند پیامدهای مثبتی از نظر کاهش شدت COVID-19 ناشی از بیماری‌های جدی داشته باشد.

سیگال در بیانیه‌ای گفت: «اگر مشخص شود که Omicron کمتر بیماری‌زا است، می‌تواند نشان‌دهنده تغییر مسیر همه‌گیری باشد». پزشکان بیماری های عفونی می گویند: “Omicron حداقل در حال حاضر کنترل را در دست خواهد گرفت و ممکن است اختلال کمتری در زندگی خود داشته باشیم.” اما این یک “اگر” بزرگ و شاید حتی بزرگتر است. این مانع از یافتن گزینه های بیشتر در سراسر جهان نمی شود.

حالا خبر بد گسترش ویروس امکان گزینه های بیشتری را باز می کند و در این بازی ویروسی خال زدن، ممکن است مورد بعدی بدتر از قبلی باشد. احتمال این امر در گروه های واکسینه نشده، نقص ایمنی، سالمندان و سایر گروه های آسیب پذیر بیشتر است. با توجه به قابلیت حمل آن، ما بسیار خوش شانس بودیم که omicron دیگر کشنده نبود.

پل ساکس، مدیر بالینی بیماری های عفونی، بریگام و بیمارستان زنان، در توییتر نوشت
TWTR،
+ 0.76٪
این واکسیناسیون کمک بزرگی کرده است: “ذهن را گیج می کند که فکر کند چه اتفاقی می افتد اگر omicron با جمعیت کاملاً ایمونولوژیکی ساده لوح روبرو شود و به عنوان گزینه های دیگر به طور مؤثر در ریه ها تکثیر شود.”

چشم انداز بلند مدت ایمنی گله

موج Omicron می تواند دیواری از مصونیت برای افراد آسیب پذیرتر ایجاد کند. گلات گفت: «مطمئناً این پتانسیل را دارد که بسیاری از افراد را مبتلا کند، و این می‌تواند یک چیز مثبت باشد، حداقل آن‌ها از COVID-19 یا سویه Omicron مصون هستند. این امر از نظر تئوری می‌تواند ما را به مصونیت گله نزدیک‌تر کند و کسانی را که واکسینه نشده‌اند دور بزند.

این فقط یک نظریه است و اثبات آن دشوار است. مصونیت گله – این ایده که وقتی بخش بزرگی از جمعیت آلوده یا علیه یک بیماری واکسینه شوند، سایر افراد در جمعیت احتمالاً به شدت کاهش خواهند یافت – حتی در 62٪ از جمعیت ایالات متحده که به طور کامل واکسینه شده اند به طرز شگفت آوری دست نیافتنی باقی می ماند.

در اینجا نگاهی به چگونگی تقویت ایمنی جامعه، اگر نرسیدن به آن است، می پردازیم گله ایمنی: تاکشی آراشیرو، محقق بیماری‌های عفونی در موسسه ملی بیماری‌های عفونی ژاپن در توکیو، و همکارانش مطالعه‌ای را منتشر کردند که هنوز توسط شرکای مورد بررسی قرار نگرفته است، که نشان می‌دهد کشورهایی که عفونت‌های سایر گزینه‌ها را دیده‌اند ممکن است در امان باشند. بدترین موج Omicron در سال 2022.

“معلوم نیست که چه مدت از شما در برابر بیماری مجدد محافظت شده اید.”


– مطالعه کلینیک مایو در مورد مطالعه در حال انجام نوع omicron

گرفتاری وجود دارد. یک اصل کلیدی برای دستیابی به مصونیت گله، جداسازی افراد در معرض خطر کمتر مرگ از گروه در معرض خطر بالاتر است – افراد بالای 70 سال و دارای بیماری های قبلی. با آلوده شدن گروه کم خطر به ویروس، مصونیت به اصطلاح گله گسترش می یابد و خطر را برای افرادی که در گروه پرخطر قرار دارند کاهش می دهد. دنیای واقعی غیرقابل پیش بینی است و یک محیط آزمایشگاهی خالص نیست.

از این گذشته، شیوع بدون علامت یکی دیگر از “پاشنه آشیل” است و هر استراتژی ایمنی گله ای را که در آن افراد آلوده از افراد آسیب پذیرتر جدا نگه داشته می شوند، پیچیده می کند. گروه دوم در واقع نمی توانند بدون تماس با کسی که آسیب پذیر محسوب نمی شود برای ماه ها – احتمالا سال ها – یا تا زمانی که برای رسیدن به سطح بحرانی ایمنی گله ای لازم است، به خانه وابسته بمانند.

طبق گفته کلینیک مایو، بهبودی 70 درصد از جمعیت یا بیش از 200 میلیون نفر از این ویروس لازم است. کلینیک مایو نوشت: «این تعداد عفونت می‌تواند منجر به عوارض جدی و میلیون‌ها مرگ، به‌ویژه در میان افراد مسن و کسانی که از قبل مشکلات سلامتی دارند، شود». «سیستم مراقبت های بهداشتی می تواند به سرعت بارگذاری شود.

همانطور که WHO اشاره می کند، مصونیت گله از طریق عفونت، امکان عفونت مجدد با واریانت های omicron یا delta و همانطور که گفته شد، ظهور گونه های جدید و ناشناخته را توضیح نمی دهد. “معلوم نیست که چه مدت پس از بهبودی از COVID-19 از عود محافظت شده اید. کلینیک مایو می گوید حتی اگر آنتی بادی داشته باشید، می توانید دوباره به COVID-19 مبتلا شوید.

در ادامه بخوانید: COVID-19 در برابر آنفولانزا. اگر آزمایش برای آزمایش آنتی ژن منفی بود، تصور نکنید که این یک سرماخوردگی یا آنفولانزا است. از همین رو[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ترجمه تخصصی مقاله

ایندکسر