آیا بازار در حال فروپاشی است؟ خیر تحلیلگران می گویند که در اینجا چه اتفاقی برای سهام، اوراق قرضه می افتد، زیرا فدرال رزرو قصد دارد به روزهای پول آسان پایان دهد.

[ad_1]

از آنجایی که بازار سهام در هفته‌های اخیر کاهش یافته و بازده اوراق قرضه افزایش یافته است که به اصلاح شاخص ترکیبی نزدک ختم می‌شود، آمریکایی‌های متوسط ​​از خود می‌پرسند چه مشکلی در وال استریت وجود دارد.

جستجوهای گوگل به طور فزاینده ای بر وضعیت بازار (و اقتصاد) و دلایل خوبی متمرکز می شوند.

Dow Jones Industrial Average DJIA,
-1.30٪
بدترین ضرر هفتگی خود را از اکتبر 2020 و S&P 500 SPX منتشر کرد.
-1.89٪
و نزدک کامپوزیت کامپ،
-2.72٪
طبق داده های بازار داو جونز، بدترین کاهش درصد هفتگی خود را از 20 مارس 2020 به ثبت رساندند.

خواندن: اولین نشست فدرال رزرو در سال 2022 نزدیک است، زیرا خطر تورم خارج از کنترل سیاستمداران در حال افزایش است.

جستجوهای گوگل شامل پرسش‌های رایج زیر بود: آیا بازار در حال سقوط است؟ و چرا بازار در حال فروپاشی است؟

شکست بازار چیست؟

البته، بازار سقوط نمی کند، زیرا اصطلاح “فروپاشی” حتی یک شرایط بازار از نظر کمی قابل اندازه گیری است. کاهش در سهام و سایر دارایی ها گاهی اوقات با عبارات هذلولی توصیف می شود که معنای واقعی کمی در مورد معنای حرکت ارائه می دهد.

هیچ تعریف دقیقی از “فاجعه” وجود ندارد، اما معمولاً از نظر زمان، ناگهانی و / یا شدت توصیف می شود.

جی هتفیلد، مدیر ارشد سرمایه گذاری در مدیریت سرمایه زیرساخت، روز شنبه به MarketWatch گفت که او می تواند سقوط را به عنوان کاهش حداقل 50 درصدی دارایی ها توصیف کند که می تواند به سرعت یا در طی بیش از یک سال اتفاق بیفتد، اما اذعان کرد که گاهی اوقات از این اصطلاح استفاده می شود. برای توصیف کاهش های معمولی بسیار شل است. او BTCUSD را روی بیت کوین دید،
-0.54٪
برای مثال مانند یک فاجعه حرکت کنید.

او گفت که رکود فعلی در کل بازار سهام با تعریف او از سقوط از هر نظر مطابقت ندارد، اما گفت که سهام شکننده هستند.

هتفیلد گفت: “در حال فروپاشی نیست، اما بسیار ضعیف است.”

چه اتفاقی می افتد؟

شاخص های سرمایه سهام به طور قابل توجهی از ارتفاعات بالا تنظیم می شوند، در حالی که اقتصاد به سمت یک رژیم سیاست پولی جدید در مبارزه با بیماری همه گیر و تورم فزاینده حرکت می کند. علاوه بر این، تردیدها در مورد بخش‌هایی از اقتصاد و رویدادهای خارج از کشور، مانند روابط چین و ایالات متحده، درگیری روسیه و اوکراین و ناآرامی‌ها در خاورمیانه نیز به خرس‌ها یا لحن بدبینانه برای سرمایه‌گذاران کمک می‌کند.

ادغام عدم قطعیت ها بازارهایی را در نزدیکی تعدیل یا بازار هدف قرار می دهد، که اصطلاحاتی هستند که هنگام صحبت در مورد رکود بازار با دقت بیشتری استفاده می شوند.

کاهش اخیر سهام البته چیز جدیدی نیست، اما ممکن است برای سرمایه گذاران جدید و شاید حتی برای برخی از کهنه کارها کمی دردسرساز باشد.

نزدک کامپوزیت چهارشنبه گذشته اصلاحاتی را انجام داد که مطابق با تعریف رایج وال استریت از تعدیل، کاهشی حداقل 10 درصدی از اوج اخیر خود در 19 نوامبر نشان داد. آخرین باری که نزدک کامپوزیت اصلاح شد در 8 مارس 2021 بود. در روز جمعه، نزدک کامپوزیت بالاتر از 14 درصد از اوج خود در ماه نوامبر بود و در حال نزدیک شدن به بازار به اصطلاح نزولی بود که معمولا توسط تکنسین های بازار به عنوان افت در توصیف می شود. حداقل 20 درصد از اوج اخیر.

در همین حال، شاخص تراشه آبی داو 6.89 درصد پایین‌تر از رکورد خود در 4 ژانویه یا 3.11 درصد اصلاح در پایان روز جمعه باقی ماند. در حالی که S&P 500 نسبت به رکورد 3 ژانویه خود 8.31 درصد سقوط کرد و از زمان ارائه تعدیل تنها 1.69 درصد کاهش یافت.

همچنین شایان ذکر است که شاخص RUT با سرمایه کوچک راسل 2000،
-1.78٪
18.6 درصد از اوج اخیر خود است.

در مرکز روند صعودی، رویکرد سه جانبه فدرال رزرو برای سیاست های پولی سخت تر قرار دارد: 1) کاهش خرید دارایی های حمایت کننده از بازار، با این دیدگاه که احتمالاً این خریدها تا ماه مارس تکمیل می شود. 2) افزایش نرخ بهره مرجع که در حال حاضر بین 0 تا 0.25 درصد متغیر است، حداقل سه بار در سال جاری براساس پیش‌بینی‌های بازار. 3) و ترازنامه خود را نزدیک به 9 تریلیون دلار کاهش داد، که به دلیل تلاش بانک مرکزی برای حمایت از بازارها در طول رکود مارس 2020 ناشی از همه گیری که اقتصاد را تکان داد، رشد قابل توجهی داشته است.

روی هم رفته، تاکتیک‌های بانک مرکزی برای مبارزه با انفجارهای شدید تورم صدها میلیارد دلار نقدینگی را از بازارهایی که تحت تأثیر وجوه فدرال رزرو و محرک‌های مالی دولت در طول همه‌گیری بودند، حذف می‌کند.

عدم اطمینان در مورد رشد اقتصادی در سال جاری و چشم‌انداز نرخ‌های بهره بالاتر، سرمایه‌گذاران را مجبور به ارزیابی مجدد فناوری‌ها و سهام با رشد بالا می‌کند، که ارزش‌گذاری آن‌ها به‌ویژه با ارزش فعلی جریان‌های نقدی آنها مرتبط است و دارایی‌های سفته‌بازی، از جمله ارزهای دیجیتال مانند ارزهای دیجیتال را تضعیف می‌کند. بیت کوین BTCUSD،
-0.54٪
و اتر ETHUSD،
-0.61٪
در بلاک چین اتریوم

نقدینگی مازاد فدرال رزرو باعث افزایش بسیاری از طبقات دارایی، از جمله سهام میم، سهام فناوری زیان ده، و SPAC شده است.[special-purpose acquisition companies]هاتفیلد گفت و ارز دیجیتال.

وی گفت: افزایش بازدهی اوراق بهادار دولتی 10 ساله TMUBMUSD10Y،
1.762٪،
که در سال 2022 بیش از 20 واحد افزایش یافت که بزرگترین پیشرفت در ابتدای سال جدید از سال 2009 تاکنون است، بیشتر نشانه ای از انتظار حذف نقدینگی است.

هتفیلد گفت: «نقدینگی محرک اصلی است، نه نرخ بهره، زیرا تقریباً همه سهام‌های سهامی که به صورت عمومی معامله می‌شوند حساسیت تقریباً یکسانی نسبت به مدت زمان/نرخ بهره دارند، بنابراین سهام‌های فناوری به‌طور نامتناسبی تحت تأثیر افزایش نرخ‌های بهره قرار نمی‌گیرند، علی‌رغم اظهارنظرهای بازار که برعکس است». . .

در هر صورت، کمیته بازار آزاد فدرال احتمالاً جلسه خود را از 25 تا 26 ژانویه برگزار می کند و زمینه را برای تغییر سیاست بیشتر فراهم می کند، که بازار سعی دارد در ارزیابی ها آن را ارزیابی کند.

هر چند وقت یکبار بازار سقوط می کند

سرمایه گذاران را باید ببخشید که فکر می کنند بازارها فقط در حال افزایش هستند. بازار سهام حتی در دوران همه‌گیری پایدار بود.

با این حال، کاهش 5٪ یا بیشتر در وال استریت رایج است.

سام استووال، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری در CFRA، گفت که او رکود فعلی در بازارها را یک “رکود بسیار معمولی” می داند.

“آیا این یک فاجعه است؟” خیر او در آخر هفته به MarketWatch گفت، اما این یک افت بد است، باور کنید یا نه.

من می گویم که بازار همان کاری را که انجام می دهد انجام می دهد. او گفت: «یک بازار گاوی پله برقی را بالا می‌برد، اما بازارهای خرسی آسانسور را پایین می‌آورند و در نتیجه، وقتی بازار سقوط می‌کند، مردم بسیار می‌ترسند».

استووال ترجیح می دهد رکود بازار را بر اساس کل دسته بندی کند و معیارهای خاصی را برای “فروپاشی” ارائه نمی دهد.

“[Declines of] از صفر تا 5 درصد، من به آن نویز می‌گویم، اما هر چه به 5 درصد نزدیک‌تر می‌شویم، نویز بلندتر می‌شود. او گفت که افت 5 تا 10 درصدی واجد شرایط عقب نشینی است، افت حداقل 10 درصدی برای او اصلاحیه و افت 20 درصدی یا بیشتر یک بازار نزولی است.

سالیل مهتا، آماردان و مدیر سابق تحلیل TARP در وزارت خزانه داری ایالات متحده پس از بحران مالی سال 2008، به MarketWatch گفت که با توجه به افت بیش از 8 درصدی S&P 500، 10 درصد 14 درصد این 31 درصد است در حالی که وجود دارد. شانس یک در پنج برای کاهش کل 30٪ یا بیشتر از سطوح فعلی.

این کارشناس آمار گفت که احتمال مشابهی وجود دارد که خروج فعلی در نهایت به چیزی دو برابر بزرگتر تبدیل شود. و در عوض چنین امکانی، دانلود فعلی به پایان رسیده است.”

استووال گفت که مهم است بدانیم که بازارها می توانند به سرعت پس از رکود بازگردند. او گفت که می تواند به طور متوسط ​​135 روز طول بکشد تا S&P 500 به اوج تعدیل به پایین ترین سطح برسد و به طور متوسط ​​تنها 116 روز طول بکشد تا بر اساس داده های جنگ جهانی دوم به کمال برگردد.

استوال می گوید این کاهش می تواند توسط عوامل فصلی تشدید شود. این محقق گفت که بازارها در سال دوم ریاست جمهوری به وضعیت بدی دست یافتند. او گفت: «ما به آن می گوییم افت کلاس دوم.

وی گفت: نوسانات در سال دوم 40 درصد بیشتر از سه سال دیگر ریاست جمهوری بود.

استوال گفت عامل دیگری که باید در نظر گرفت این است که بازارها پس از یک سال که بازدهی 20 درصد یا بیشتر بود، تمایل زیادی به جذب دارند. S&P 500 در سال 2021 26.89 درصد افزایش و در سال 2022 تاکنون 7.7 درصد کاهش داشته است.

20 مورد دیگر وجود داشت که S&P 500 در هر سال 20 درصد یا بیشتر افزایش یافت و در سال بعد حداقل 5 درصد کاهش یافت. زمانی که چنین کاهشی پس از سود کلان سال قبل، در نیمه اول سال جدید رخ داد و 12 بار، بازار بازگشت تا حتی به 100 درصد موارد برسد.

استوال خاطرنشان می کند که این از نظر آماری معنی دار نیست، اما هنوز قابل توجه است.

سرمایه گذاران چه باید بکنند؟

بهترین استراتژی در دوران رکود ممکن است هیچ استراتژی نباشد، اما همه اینها به میزان تحمل ریسک و افق زمانی شما بستگی دارد. هتفیلد گفت: «انجام ندادن هیچ کاری اغلب بهترین استراتژی است.

وی همچنین به بخش های دفاعی مانند محصولات XLP مصرف کننده اشاره کرد.
+ 0.08٪،
ابزارهای XLU،
-0.19٪
و انرژی XLE،
-1.98٪،
که اغلب دارای سود سهام سالم و سرمایه گذاری های با بازده بالاتر مانند سهام ممتاز به عنوان یک گزینه خوب برای سرمایه گذارانی است که می خواهند در مواجهه با نوسانات احتمالی بالاتر پوشش ریسک دهند.

کارشناسان مالی معمولاً به شما هشدار می دهند که کار بی پروا انجام ندهید، اما همچنین می گویند که برخی از آمریکایی ها بسته به سن و مشخصات سرمایه گذاری خود دلایل بیشتری برای نگرانی نسبت به دیگران دارند. استراتژیست ها می گویند: شخصی که سن بالاتری دارد ممکن است بخواهد در مورد وضعیت با مشاور مالی خود صحبت کند و یک سرمایه گذار جوانتر ممکن است بتواند اگر با شرایط سرمایه گذاری فعلی خود راحت باشد رفتار کند.

اگر هر سرمایه گذار در انتخاب سرمایه خود محتاط و محتاط باشد، برداشت می تواند فرصتی برای انباشت دارایی باشد. با این حال، رکود اغلب منجر به تفکر کندوی زنبور عسل می شود و فعالان بازار به فروش انبوه می پردازند.

هتفیلد گفت: رکود در بازار “اعتماد سرمایه گذاران را متزلزل می کند و تمایل به فروش بیشتر دارد.”

با این حال، در نهایت، سرمایه‌گذاران باید محتاط و هوشمندانه در مورد نحوه تفکر خود در مورد بازار، حتی در مواجهه با به اصطلاح سقوط، رفتار کنند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ترجمه تخصصی مقاله

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum güvenilir mobil ödeme bozdurmamobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma