آیا به دلیل Omicron باید سفر کریسمس را لغو کنید؟ در اینجا 5 گام برای سالم ماندن در تعطیلات آورده شده است

[ad_1]

رشد سریع نوع omicron ویروس که باعث COVID-19 می شود، بسیاری را ناآماده کرده است. و اکنون که کمتر از یک هفته به کریسمس باقی مانده است، بسیاری از خانواده ها به همین سوال فکر می کنند: باید بمانیم یا برویم؟

بر اساس آخرین برآورد AAA، بیش از 109 میلیون نفر برای تعطیلات پایان سال، از جمله کریسمس و سال نو، باید 50 مایل یا بیشتر را طی کنند. این 34 درصد بیشتر از سال گذشته است و تنها 8 درصد کمتر از سطح مشاهده شده قبل از همه گیری کووید-19 است.

و بسیاری از خانواده های دیگر قصد داشتند امسال پرواز کنند. AAA انتظار داشت 6.4 میلیون نفر با هواپیما سفر کنند، تقریباً سه برابر تعداد افرادی که در سال گذشته از این راه سفر کردند.

با این حال، ظهور نوع omicron ویروس SARS-CoV-2 برنامه های تعطیلات آنها را زیر سوال برده است، به خصوص که شواهد بیشتری وجود دارد مبنی بر اینکه افرادی که علیه این ویروس واکسینه شده اند همچنان می توانند به نوع omicron آلوده شوند. بر اساس گزارش نیویورک تایمز کووید، تا 19 دسامبر، بیش از 72000 مورد جدید کووید-19 در سراسر کشور گزارش شده است. تعداد موارد جدید در ماه دسامبر به طور مداوم در حال افزایش است و بستری شدن در بیمارستان نیز در حال افزایش است.

“حقیقت این است که ایمن ترین چیز در مورد کووید، ماندن در خانه است، اگر این تنها در نظر گرفتن باشد.”


– دکتر پریتی مالانی، پزشک بیماری های عفونی و مدیر ارشد بهداشت دانشگاه میشیگان

برای جلوگیری از مریض شدن دوستان و خانواده در این زمان از سال – و بالعکس – مطمئن ترین راهبرد این است که از گردهمایی ها و سفرهای تعطیلات خودداری کنید. کارشناسان بیماری های عفونی می گویند، اما تصمیم گیری در مورد اینکه آیا این برنامه های تعطیلات را دنبال کنید یا نه چندان خشک نیست.

دکتر پریتی مالانی، پزشک بیماری‌های عفونی و مدیر ارشد بهداشت دانشگاه میشیگان، گفت: «حقیقت این است که ایمن‌ترین چیز در مورد کووید، ماندن در خانه است، اگر این تنها مورد توجه باشد.» با این حال، پس از تقریباً دو سال کامل از یک بیماری همه گیر، با توجه به تأثیری که این بحران بر سلامت روان افراد داشته است، اجتناب از COVID تنها مورد توجه نیست.

مالانی گفت: “خطر بزرگی وجود دارد که امسال دور هم جمع نشویم.” “مردم منزوی هستند و این یک خطر به همان اندازه بزرگ است. شما می توانید خطر ابتلا به کووید را از طریق یک رویکرد چند لایه مدیریت کنید.

در اینجا اقداماتی وجود دارد که خانواده ها باید قبل از هر گونه برنامه ریزی برای پایان سال انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که همه سالم و امن هستند:

مرحله 1: واکسیناسیون (یا تقویت)

کارشناسان بهداشت عمومی توصیه می کنند که برای محافظت در برابر COVID-19 واکسینه شوند، اگرچه ممکن است افراد واکسینه شده به دلیل نوع omicron آلوده شوند.

دکتر آرون گلات، رئیس دانشکده پزشکی کوه سینا در ناسائو جنوبی و سخنگوی انجمن بیماری های عفونی آمریکا، گفت: “هر کاری که قصد انجام آن را دارید، خطر فعالیت های شما را کاهش می دهد.”

برای کسانی که قبلاً به طور کامل واکسینه شده اند – یعنی هر دو دوز Pfizer PFE را دریافت کرده اند.
+ 2.59٪
و MRNA مدرن،
-6.25٪
واکسن یا تک دوز واکسن جانسون و جانسون JNJ،
-0.29٪
– تحریک خود در طول زمان به همان اندازه مهم است.

اگرچه هر سه واکسن دارای مجوز هستند، گلات به بیماران توصیه می کند در صورت امکان واکسن های mRNA دو دوز را در نظر بگیرند.

مرحله 2: تمام خطرات ممکن برای سلامتی را بررسی کنید

به گفته کارشناسان بهداشت، برای کسانی که به طور کامل واکسینه شده اند، خطر ابتلا به یک مورد شدید COVID-19 کم است. اما همانطور که از ابتدای همه گیری این بیماری وجود داشته است، این خطر بسته به سلامت و سبک زندگی افراد متفاوت است.

گلات گفت: «هر کس باید تصمیم بگیرد که چه سطحی از ریسک را می‌پذیرد. برای مثال، افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند یا سایر مشکلات جدی سلامتی دارند، هنگام انتخاب شرکت در مجالس تعطیلات که ممکن است احتمال ابتلا به COVID-19 را افزایش دهند، باید بسیار مراقب باشند.

اما خود کووید تنها دلیل برای در نظر گرفتن پیامدهای بالقوه سلامتی سفر در حال حاضر نیست. با بستری شدن در بیمارستان به دلیل افزایش کووید، دسترسی به مراقبت های بهداشتی برای شرایط دیگر بار دیگر به یک چالش تبدیل شده است.

مالانی گفت: “خدا نکند زمین بخوری و پایت بشکند – مراقبت از همه چیز سخت تر خواهد شد.” بررسی وضعیت امکانات پزشکی – هم در محل زندگی و هم در مقصد – باید بخشی از فرآیند برنامه ریزی باشد.

مرحله 3: به نحوه سفر خود فکر کنید

برخی از اشکال حمل و نقل ذاتاً خطرناک تر از سایرین هستند که می تواند احتمال ابتلا به بیماری را افزایش دهد. به عنوان مثال، رانندگی برای ملاقات با خانواده برای کریسمس، قرار گرفتن در معرض دیگران را کاهش می دهد.

گلات گفت: «رفتن با ماشین فقط با نزدیک‌ترین خانواده‌تان که همیشه با آنها نقاب نمی‌زنید، از نظر کووید-19 خطر صفر است»، اما اضافه کرد که رانندگی خود می‌تواند خطرناک باشد. به گفته شورای ملی ایمنی، تعطیلات با نرخ بالاتری از تصادفات رانندگی در طول سال همراه است که باعث جراحات و مرگ و میر ناشی از ازدحام جاده ها و رانندگی بیشتر افراد تحت تأثیر الکل می شود.

“رفتن با ماشین فقط با نزدیکترین اقوام خود که همیشه با آنها نقاب می زنید، خطر صفر است.”


– دکتر آرون گلات، رئیس بخش پزشکی در کوه سینا، ناسائو جنوبی و رئیس انجمن بیماری های عفونی آمریکا

کارشناسان بهداشت می گویند سفر با هواپیما لزوماً خطر زیادی ندارد. مسافران باید از ماسک استفاده کنند و سیستم های فیلتر هوای هواپیما ذرات ویروسی را از هوا حذف می کنند. درعوض، این خطر با اتفاقاتی که قبل و بعد از سوار شدن به هواپیما می‌افتد به وجود می‌آید.

مالانی گفت: «تاکسی یا این سفر با اوبر – هر کسی که شما را ببرد، ممکن است شما را در معرض خطر قرار دهد. به طور مشابه، تغذیه در فرودگاه به دلیل کووید می تواند خطرناک باشد. او توصیه کرد در صورت امکان قبل از رفتن به فرودگاه غذا بخورید، و در حالی که در خروجی هستید، از کسی که ماسک نمی‌زند فاصله بگیرید.

مرحله 4: پس از ورود، اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید

همه مجامع از نقطه نظر COVID-19 به طور یکسان ایجاد نمی شوند. در حالت ایده‌آل، این مبادله هدایای خانوادگی یا شام در فضای باز برگزار می‌شود و از راه دور انجام می‌شود. اما در مناطق سردتر کشور، این ممکن است امکان پذیر نباشد.

برای تجمعات بزرگتر، ماندن با ماسک برای جلوگیری از انتقال مفید خواهد بود. مالانی گفت: «تاکنون شخصاً از ماسک جراحی استفاده کرده‌ام، اما برای سفری که خانواده‌ام انجام می‌دهند، چند عدد KN95 سفارش دادم». به‌طور کلی، ماسک‌ها باید کاملاً جا بیفتند و بینی و دهان را بپوشانند تا بیشترین تأثیر را داشته باشند.

اگر همه مجبورند در داخل غذا بخورند، کارشناسان بهداشت توصیه می‌کنند که افراد را تا حد امکان توزیع کنید و غذا خوردن را به صورت مرحله‌ای در نظر بگیرید تا همه در فضاهای تنگ قرار نگیرند. برای کسانی که به آزمایشات سریع کووید-19 در خانه دسترسی دارند، آزمایش همه آنها در بدو ورود ممکن است راه دیگری برای جلوگیری از انتقال باشد.

در نهایت، مطمئن شوید که برای همه کسانی که می آیند یک استاندارد تعیین کنید. مالانی گفت، برای مثال، یکی از راه‌های کاهش بیشتر خطر، محدود کردن میزان قرار گرفتن در معرض در روزهای قبل از سفر یا جمع‌آوری است و تا حد امکان خود را منزوی می‌کند. مالانی گفت، اگر خانواده ای تصمیم به انجام این کار بگیرد، اما پسرعمویی وجود دارد که به بیرون رفتن در فضاهای بدون نقاب ادامه می دهد، ممکن است بخواهند دعوت این پسرعمو را لغو کنند تا همه در امان باشند. این نوع مکالمه دشوار می تواند از افراد زیادی محافظت کند.

مرحله 5: آزمایش را بعد از سفر در نظر بگیرید

پس از بازگشت از تعطیلات خود، ممکن است بخواهید آزمایش دیگری برای کووید-19 انجام دهید، اگرچه، مانند همه این موارد، این به سطح خطر شما بستگی دارد.

گلات گفت: برای کسی که به تازگی سفر کرده، در یک هتل اقامت کرده و با خانواده خود در یک گردهمایی با نقاب شرکت کرده است، اما هیچ کار دیگری انجام نداده است، آزمایش های معمول ضروری نیست.

وی افزود: “اما اگر این شخص به جایی رفت که در آن نمایشگاه های بالقوه و قابل توجهی وجود داشت – آنها بسیار سرپوشیده بودند، اما افراد دیگر ماسک نمی زدند و نمی دانستند اطرافیان چه کسانی هستند – پس مطمئناً منطقی است که مورد آزمایش قرار گیرد.”

آزمایش پس از سفر همچنین می تواند یک حرکت هوشمندانه برای افرادی باشد که از قبل شرایطی دارند که آنها را در معرض خطر بالاتر ابتلا به یک مورد شدیدتر کووید-19 قرار می دهد. مالانی گفت، به این ترتیب، اگر آزمایش فردی مثبت شود، می‌تواند سریع‌تر از درمان‌هایی مانند آنتی‌بادی‌های مونوکلونال بهره‌مند شود و امیدواریم از علائم بدتر جلوگیری کند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ترجمه تخصصی مقاله

ایندکسر