“او بی سوادترین فردی است که می شناسم کامپیوتر”: من تحلیلگر، مراقب، آشپز و خانه دار شوهرم بودم. حالا بعد از 38 سال می خواهد طلاق بگیرد.

[ad_1]

من و شوهرم 38 سال است که ازدواج کرده ایم. او در سال 1992 در سن 50 سالگی “بازنشسته” شد. برنامه او این بود که با کمک من یک شرکت مشاوره سرمایه گذاری راه اندازی کند.

من در آن زمان 43 ساله بودم و در نهایت شغل خود را به عنوان برنامه نویس پایگاه داده رها کردم تا مدیر فناوری اطلاعات و دفتر پشتیبان او باشم. (حقوق او در آن زمان 75000 دلار بود و حقوق من 33000 دلار بود.) ما با سه دوست به عنوان مشتری به عنوان یک آزمایش آزمایشی شروع کردیم و این به او نشان داد که او ساخته نشده بود که پول را برای افراد دیگر مدیریت کند.

«طرح ب» فقط برای مدیریت پول ما بود که برای آن هم به کمک من نیاز داشت. او به “رئیس” بودن عادت داشت و همیشه به یک دستیار اداری نیاز داشت. به مدت 29 سال تحلیلگر تحقیقاتی، مجری بازرگانی، گزارش ساز، مراقب پزشکی (به دلیل بدتر شدن وضعیت سلامتی او)، آشپز و خانه دار و غیره بودم.

به عبارت دیگر، من هر کاری از دستم بر می‌آمد برای اداره خانواده و «کسب و کار» آن انجام دادم تا او را در انجام هیچ کاری به جز تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاری (که همیشه به او واگذار می‌کردم) باز بگذارم. او بی سواد کامپیوتری ترین فردی است که می شناسم. اگر او نمی تواند فقط روی یک رابطه “کلیک” کند، نمی داند چگونه کاری را انجام دهد.

زندگی مشترک 24 ساعته در 29 سال گذشته دارای فراز و نشیب هایی بوده است که اخیراً با فراز و نشیب هایی همراه بوده است.

زندگی مشترک 24 ساعته در طول 29 سال گذشته فراز و نشیب های خود را داشته است، اخیراً فراز و نشیب های آن. او مدام در مورد طلاق صحبت می کند زیرا به نظر نمی رسد که من تمام نیازهای او را برآورده کنم. ما تقریباً 706000 دلار دارایی سرمایه گذاری داریم که 472000 دلار آن در Roth IRA وی است.

Roth IRA من تقریباً 168000 دلار است. بیشتر فعالیت های سرمایه گذاری او بر روی IRA متمرکز است، زیرا اندازه آن باعث انعطاف پذیری بیشتر می شود. ما حدود 66000 دلار در کل حساب کارگزاری داریم. “کار” ما برای 29 سال گذشته، به شدت فعالیت سرمایه گذاری ما است. ما حدود 200000 دلار سهام در خانه خود داریم.

مشکل این است: به نظر می رسد او معتقد است که حق دریافت هر Roth IRA، به اضافه نیمی از کل حساب ما، به علاوه نیمی از سهام ما در خانه ما، یا 605000 دلار را دارد که حدود 301000 دلار برای من باقی می گذارد. استدلال او این است که IRA او کاملاً متعلق به او است و زمانی که ما کار می کردیم “پول بیشتری” نسبت به من داشت و همچنین این واقعیت که او تمام تصمیمات سرمایه گذاری را می گرفت.

استدلال من این است که 1. ما 38 سال است که ازدواج کرده ایم. 2. چاره ای نداشتم جز اینکه کارم را رها کنم و دستیار او شوم. 3. او بدون کمک من نمی توانست هیچ کدام از این کارها را انجام دهد. 4. معتقدم هر کاری که هر کدام از ما در طول سال های کار یا در سال های «سرمایه گذاری» انجام داده ایم، درآمد زناشویی است و باید به طور مساوی تقسیم شود. 5. قبلاً از وجوه هر دو IRA برای پرداخت حساب های جاری و تأمین مالی سایر حساب های مشترک استفاده کرده ایم.

من قبل از ازدواجمان IRA نداشتم. من استدلال می کنم که اگر از هم جدا شویم همه چیز باید به طور مساوی تقسیم شود. او اصرار خواهد کرد که با من برای چیزی بجنگد که فقط وکلا را ثروتمندتر می کند و اگر حق با من باشد کمتر از هم جدا شویم. لطفا نظر خود را به من بدهید.

نزولی بیشتر از بالا رفتن

فراز و نشیب های عزیز

نحوه تقسیم دارایی های شما در صورت طلاق به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله اینکه آیا شما در یک جامعه یا ایالت با تقسیم عادلانه و/یا تقسیم بین دارایی زناشویی و دارایی جداگانه و مشارکت شما در ازدواج چه از نظر مالی و چه غیر مالی زندگی می کنید. -ظرفیت مالی.

تنها یک جنبه از نامه شما وجود دارد که من با آن موافق نیستم: ‘2. من چاره ای نداشتم جز اینکه کارم را رها کنم و دستیار او شوم.» تا زمانی که شوهر شما قادر به مدیریت پول دیگران نیست – و تصمیم گیری در مورد اینکه آیا او پول شما را با موفقیت مدیریت کرده است یا خیر – بهتر است تصمیم به ترک شغل خود را بپذیرید.

خبر خوب این است که این به همسر شما بستگی ندارد. این جاده یا بزرگراه او نیست. با توجه به آنچه شما می گویید، سهم شما در زمان و تلاش حداقل به اندازه سهم همسرتان است. همانطور که می گویید، هر چیزی که در طول ازدواج به دست می آورید معمولا دارایی زناشویی محسوب می شود.

طبق قانون خانواده فاریاس در ماساچوست، ایالتی برای تقسیم عادلانه، «دقیقا نحوه تقسیم راث موضوع مذاکرات است و در صورت عدم رضایت، قاضی تصمیم خواهد گرفت». در این صورت، دادگاه تصمیم خواهد گرفت که چه بخشی از Roth IRA همسر باید تقسیم شود.

خبر خوب این است که این به شوهر شما بستگی ندارد.

این شرکت حقوقی گفت: “طرفین می توانند حساب واقعی راث را تقسیم کنند یا ارزش آن را با سایر دارایی ها جبران کنند.” به عنوان مثال، طرفین ممکن است توافق کنند که دارنده حساب راث را حفظ کند، اما طرف مقابل بیشتر سهام در خانه خانواده را دریافت خواهد کرد.

علاوه بر این، از آنجایی که پس از کسر مالیات به Roth IRA کمک می‌کنید، معمولاً می‌توانید پس از 59 سالگی برداشت‌های بدون مالیات و جریمه انجام دهید. این ملاحظات مالیاتی هنگام تقسیم دارایی ها در نظر گرفته می شود (همانطور که احتمالاً می دانید، بر 401 (k) ثانیه، پول در صورت برداشت مالیات مشمول مالیات می شود).

به گفته مرکز تحقیقاتی پیو، درصد «طلاق‌های خاکستری» برای افراد بالغ 50 سال و بالاتر در ایالات متحده دو برابر شده و برای افراد بالای 65 سال سه برابر شده است. مردم طولانی‌تر زندگی می‌کنند، زنان بیشتری می‌توانند دست به کار شوند و از نظر مالی مستقل شوند، و همه‌گیری کمکی نکرده است.

مطمئن شوید که پس از طلاق یک برنامه مالی دارید.

Angie O’Leary، ستون‌نویس MarketWatch، رئیس برنامه‌ریزی ثروت در RBC Wealth Management-US، در اوایل سال جاری درباره این پدیده نوشت و تعدادی از اقدامات غیرقابل قبول از نظر مالیات، بیمه عمر، دارایی‌های بازنشستگی و چگونگی آن را تشریح کرد. طلاق می‌تواند بر آن تأثیر بگذارد. زنان متفاوت از مردان

او نوشت: «فرمان روابط داخلی واجد شرایط یا QDRO معمولاً برای جداسازی برنامه‌های بازنشستگی و بازنشستگی کارفرما استفاده می‌شود. “QDRO با دادن سهمی از این دارایی ها به همسر سابق، منافع مشترک زناشویی در دارایی های بازنشستگی را شناسایی می کند. و بعد از طلاق حتما برنامه مالی داشته باشید.

با توجه به طول مدت ازدواج و کمک های شما، و همچنین عدم ازدواج قبل از ازدواج، به نظر دشوار می رسد که دادگاه طلاق را درک کنید که دارایی های شما را به طور عادلانه و عادلانه تقسیم نکند. احساسات خود را از این روند دور نگه دارید. یک وکیل استخدام کنید، تمام صورت های مالی را تهیه کنید و قوانین طلاق کشورتان را با همسرتان در میان بگذارید.

نتیجه نهایی ممکن است این باشد که تصمیم به طلاق بگیرید یا تصمیم بگیرید که در توافقنامه ازدواج خود تجدید نظر کنید و زندگی جداگانه ای داشته باشید و متاهل بمانید. طلاق در این مرحله می تواند از نظر مالی ویرانگر باشد. در پایان هر کاری که تصمیم گرفتی انجام دهی، برایت فراز و نشیب های بیشتری در سال های آینده آرزو می کنم.


می‌توانید در مورد مسائل مالی و اخلاقی مرتبط با ویروس کرونا به آدرس qfottrell@marketwatch.com به The Moneyist ایمیل بزنید و کوئنتین فوترل را دنبال کنید. توییتر.

فیس بوک خصوصی Moneyist را بررسی کنید گروهی که در آن به دنبال پاسخی برای سخت ترین مشکلات مالی در زندگی هستیم. خوانندگان با انواع و اقسام دوراهی ها برای من می نویسند. سوالات خود را ارسال کنید، به من بگویید در مورد چه چیزی می خواهید بیشتر بدانید، یا آخرین ستون های Moneyist را بسنجید.

پول گرا پشیمان است که نمی تواند به سوالات به صورت جداگانه پاسخ دهد.

اطلاعات بیشتر از کوئنتین فوترل:

• خواهر متاهل من با ارزشمندترین دارایی والدینمان به خودش کمک می کند. چگونه می توانم او را از سرقت از خانه آنها بازدارم؟
• مادرم پدربزرگم را وادار به امضای امانت کرد و میلیون‌ها دلار را به دو نوه‌اش گذاشت و از دیگران دوری کرد.
• همسر سابق برادرم که در شرف تبدیل شدن است، از کسب و کار آنها اختلاس می کند. چگونه حساب های مخفی را پیدا کنیم؟
• «مادبزرگ به تازگی فوت کرد و یک عمارت 7 رقمی را پشت سر گذاشت. نیازی به گفتن نیست، همه چیز گیج می شود.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ترجمه تخصصی مقاله

ایندکسر