اگر ماشین شما شلوغ است چه باید کرد؟

[ad_1]

اتفاق پیش می آید. راننده ای دیر می شود تا دخترش را از مهد کودک بردارد، علامت ایست می گذارد و با ماشین شما تصادف می کند. طوفانی از شهر می گذرد و درختی را که در حیاط جلوی خانه شما افتاده روی ماشین شما از ریشه می کند. سپس بوم، وسیله نقلیه شما کامل است.

اگر بیمه اتومبیل دارید، احتمالاً انتظار دارید که بیمه شما خسارت وارده را پوشش دهد. خوشبختانه اگر هزینه تعمیر کمتر از قیمت خودرو باشد، این کار را انجام خواهند داد. اما اگر هزینه تعمیر بیشتر از هزینه آن باشد، بیمه گر خودرو را مفقودالاثر اعلام می کند. سپس شرکت ارزش پولی واقعی خودرو را به شما بازپرداخت می کند، نه کل هزینه تعمیر.

در اینجا نحوه عملکرد آن است.

ماشین توتال چیست؟

شرکت های بیمه زمانی خودرویی را “شکنجه” می کنند که هزینه ترمیم خسارت از ارزش بازار خودرو بیشتر شود. آنها همچنین می توانند آن را به طور کامل از دست داده اند اگر رانندگی ایمن نیست، حتی اگر آن را تعمیر کنید. اگر بیمه گر کل مبلغ خودروی شما را محاسبه کند، ارزش واقعی پولی خودرو (ACV) را به شما پرداخت خواهد کرد. ارزش پولی واقعی این است که دقیقاً قبل از ضرر چقدر هزینه داشته است. این شامل کاهش ارزش استهلاک است به طوری که ACV کمتر از آنچه برای وسیله نقلیه پرداخت کرده اید، خواهد بود، حتی اگر نسبتاً نو باشد.

چه زمانی خودرو رایج در نظر گرفته می شود؟

بستگی به شرکت بیمه و محل زندگی شما دارد. هر کشور آستانه ای برای اعلام ضرر کلی خودروها تعیین می کند – اما شرکت های حمل و نقل ممکن است از آستانه پایین تری استفاده کنند. در بسیاری از موارد، شرکت بیمه یک خودرو را جمع آوری می کند، حتی اگر هزینه های تعمیر کمتر از ارزش پولی واقعی وسیله نقلیه باشد – گاهی اوقات بسیار کمتر. این به این دلیل است که تعیین میزان کامل آسیب قبل از شروع تعمیر دشوار است.

به عنوان مثال، در آریزونا، آستانه ایالتی برای کل یک خودرو 70 درصد ACV آن است. فرض کنید وسیله نقلیه ای دارید که قیمت آن 10000 دلار است. طبق قوانین ایالتی، اگر هزینه خسارت 7000 دلار یا بیشتر باشد، بیمه گر باید آن را به طور کلی خسارت اعلام کند. اما اگر آستانه بیمه‌گر 60 درصد ACV باشد، زمانی که هزینه تعمیرات 6000 دلار یا بیشتر باشد، جمع می‌شود.

«دلیل اینکه برخی از حامل ها [use a lower threshold] به این دلیل است که وقتی وسیله نقلیه ای را راه اندازی می کنید و بعد از ضرر آن را تماشا می کنید، هنوز با هم است. و تنها چیزی که می توانید ببینید، در بیشتر موارد، نمای بیرونی خودرو و شاسی است. جاش دامیکو، معاون عملیات بیمه در جری، یک سرویس مقایسه بیمه خودرو، گفت: وقتی سرویس ماشین را جدا می کند و پانل ها را به عقب می کشد، معمولا آسیب بیشتری می بینند.

در صورتی که خدمات پس از شروع تعمیر آسیب بیشتری ببیند، برای خسارت اضافی به شرکت بیمه تکمیلی ارائه می کنند. «برخی از شرکت‌های حمل‌ونقل تصور می‌کنند که لوازم جانبی یک خودروی آسیب دیده چگونه خواهد بود. او گفت: «آنها هنگام تعیین زمان اعلام ضرر کامل یک وسیله نقلیه، این را در نظر می گیرند.

از دست ندهید: باور نخواهید کرد که مردم اکنون چه پولی برای خودرو می پردازند

چه بیمه ای خودروی مشترک را پوشش می دهد؟

نوع پوشش بیمه ای که در صورت انباشته شدن خودروی شما اعمال می شود به شرایط خسارت بستگی دارد. در اینجا چهار نوع وجود دارد که می توانند ضرر کامل را پوشش دهند.

 • برخورد: در صورت تصادف با خودروی دیگر یا یک جسم ثابت مانند نرده یا تیر چراغ برق وارد می شود. تاریخچه بیمه برخورد ما را بخوانید.

 • جامع: این خسارات غیر فاجعه بار ناشی از بسیاری از چیزها، از جمله آب و هوای بد، خرابکاری، سرقت، حیوانات و موارد دیگر را پوشش می دهد.

 • مسئولیت خسارت مالی: اگر در تصادف هستید و راننده دیگری مقصر است، بیمه مسئولیت اموال آنها باید خسارت وارده به وسیله نقلیه شما را بپردازد – در صورت بیمه بودن.

 • راننده بدون بیمه / بدون بیمه: اگر در تصادفی هستید که در آن راننده مقصر بیمه نشده است، مسئولیت بیمه نشده / بیمه نشده شما در قبال خسارت مالی یک راننده باید شما را پوشش دهد. اگر شما این نوع پوشش را ندارید، اما تصادف کردید، او هزینه تعمیر را پرداخت می کند.

اگر وام یا اجاره دارید، وام دهنده احتمالاً از شما می خواهد که تضاد و کامل بودن را حفظ کنید. در غیر این صورت، این پوشش ها در هر کشور اختیاری هستند.

شما می توانید آنها را نادیده بگیرید، اما اگر فقط برای برآورده کردن حداقل الزامات بیمه کشورتان پوشش مسئولیت دارید، در معرض خطر هستید. پوشش مسئولیت فقط برای صدمات و آسیب هایی که شما به شخص دیگری وارد می کنید پرداخت می کند. اگر شما مقصر تصادف یا آسیب غیر تصادفی باشید، تعمیر خودروی شما را پوشش نمی دهد.

همچنین ببینید: چرا این خودروی ساده برای دزدها آهنربایی است؟

بیمه GAP چگونه می تواند کمک کند

اگر وام یا اجاره دارید، باز هم باید به وام دهنده خود بپردازید، حتی اگر ماشین شما کل ارزش داشته باشد و دیگر نتوانید با آن رانندگی کنید. اما شرکت بیمه تنها ارزش پولی واقعی خودرو را در زمان خسارت پرداخت خواهد کرد. از آنجایی که وسایل نقلیه به سرعت مستهلک می شوند، در صورت اجاره یا تامین مالی خرید ماشین خود، این ممکن است برای بازپرداخت کافی نباشد – به خصوص اگر پول کمی یا بدون سرمایه گذاری کنید.

خواندن: بیشتر خریداران خودرو به فکر خودروهای برقی هستند، اما همچنان از این کار خودداری می کنند

شما مسئول جبران تفاوت خواهید بود، مگر اینکه پوشش GAP داشته باشید. GAP تفاوت بین مبلغی را که در وام یا اجاره دارید و مبلغی که شرکت بیمه می پردازد را پوشش می دهد. بسیاری از سیاست ها حتی برخورد یا کسر کلی شما را پوشش می دهند.

شرکت بیمه چگونه تشخیص می دهد که خودرو ضرر کامل دارد؟

شرکت بیمه برای تعیین اینکه آیا خودرو زیانده است یا خیر، باید ارزش پولی واقعی خودرو را بلافاصله قبل از وقوع خسارت محاسبه کرده و میزان خسارت را برآورد کند. بیشتر بیمه‌گران با یک ارائه‌دهنده شخص ثالث کار می‌کنند که داده‌های خودرو را برای تعیین ACV جمع‌آوری می‌کند. شرکت بیمه سپس یک رگولاتور را برای بررسی خسارت و ارزیابی هزینه تعمیرات می فرستد.

اگر خسارت از سقف تعیین شده توسط دولت یا شرکت بیمه برای کل مبلغ خودرو بیشتر شود، بیمه‌گر آن را زیان کلی اعلام می‌کند. اگر این اتفاق بیفتد، شرکت حمل و نقل، ارزش پولی واقعی وسیله نقلیه را به شما بازپرداخت می کند.

حتی اگر تصادف رانندگی کنید و ماشین شما به طور کامل جمع نشده باشد، شرکت بیمه شما همچنان می تواند هزینه تعمیرات شما را بپردازد.

همچنین بخوانید: اینها خودروهایی هستند که بیشترین و کمترین هزینه بیمه را دارند

آیا می توانم وسیله نقلیه مشترک خود را نگه دارم؟

ممکن است بتوانید یک وسیله نقلیه مشترک نگه دارید، اما این تابع قوانین کشور شما است. دامیکو گفت: «بهترین راه برای شروع این فرآیند این است که با شرکت مخابراتی خود در مورد خرید مجدد وسیله نقلیه معمولی صحبت کنید. اگر می توانید ماشین را پس بگیرید، باید با DMV محلی خود تماس بگیرید تا دریابید که چه فرم هایی را باید پر کنید و مراحلی که برای شروع خرید باید انجام دهید.

اگر اجازه دارید ماشین را نگه دارید، نمی توانید بلافاصله آن را رانندگی کنید. دامیکو گفت: «زمانی که خودرو به عنوان یک ضرر کامل در نظر گرفته شود، نیاز به تعمیر، بازرسی دارد و در نهایت یک عنوان بازطراحی یا نجات یافته برای وسیله نقلیه دریافت خواهید کرد. برای ثبت نام خودرو باید عنوان و مدرک بازرسی را به DMV ارائه دهید تا بتوانید آن را در جاده رانندگی کنید.

و بیمه را فراموش نکنید. در اکثر ایالت ها نمی توانید بدون آن رانندگی کنید. با این حال، ممکن است شما در انواع پوشش هایی که شرکت بیمه مایل است به شما بفروشد محدود باشید. «برخی از شرکت‌های بیمه فقط خودروهای نجات‌یافته یا بازسازی‌شده را برای مسئولیت بیمه می‌کنند. دامیکو گفت، آنها آن را برای پوشش کامل یا تصادف پوشش نمی دهند زیرا ارزیابی وضعیت فعلی خودرو دشوار است.

اگر قصد رانندگی با ماشین خود را ندارید، ممکن است:

 • آن را ذخیره کنید و از آن برای قطعات یک ماشین دیگر استفاده کنید یا قطعات را با پول اضافی بفروشید.

 • آن را در یک انبار زباله یا در یک انبار بفروشید.

 • آن را به یک موسسه خیریه محلی اهدا کنید.

دیدن: این واقعا می تواند برای ماشین اهدایی شما اتفاق بیفتد

چگونه می توانم ماشینم را بیرون بیاورم؟

تو نمی توانی. شرکت های بیمه بر اساس ارزش و میزان خسارت تصمیم به ساخت خودرو می گیرند. اگر هزینه تعمیر خودرو از درصد معینی از ارزش پولی واقعی آن بیشتر شود، بیمه‌گر آن را زیان کلی اعلام می‌کند. اگر از آستانه تجاوز نکند، بیمه گر آن را جمع نمی کند.

چقدر می توان از بیمه خودرو انتظار داشت؟

بستگی به وسیله نقلیه دارد هنگامی که یک شرکت بیمه خودرویی را جمع آوری می کند، ارزش پولی واقعی وسیله نقلیه را بلافاصله قبل از وقوع خسارت پرداخت می کند. ACV بر استهلاک تأثیر می گذارد که شامل فرسودگی، مسافت پیموده شده و تصادفات قبلی می شود، بنابراین مبلغی که باید بازپرداخت شود کمتر از مبلغی است که برای خودرو پرداخت کرده اید.

می توانید از پول تسویه حساب شرکت بیمه برای کمک به خرید خودروی جدید استفاده کنید. با این حال، پوشش نسخه جدید همان خودرویی که در حال حاضر در حال رانندگی هستید، کافی نخواهد بود، مگر اینکه بیمه نامه شما شامل پوششی برای تعویض خودروی جدید باشد.

اگر فکر نمی کنید که پرداخت شرکت بیمه منصفانه است، می توانید آن را به چالش بکشید. اما بیمه‌گر فقط به قول شما نمی‌پردازد که ارزش خودرو بیشتر از ارزیابی آنهاست. بنابراین، شما باید کمی تحقیق کنید. می توانید منابعی مانند Kelley Blue Book را بررسی کنید و اطلاعاتی را در مورد خودروهای مشابه برای فروش در منطقه خود جمع آوری کنید. اطلاعات را به تنظیم کننده ارسال کنید و ببینید آیا می توانید به توافق برسید.

دامیکو گفت: “اگر نمی توانید مشکل رگولاتوری را حل کنید، می توانید بیرون بروید و یک ارزیاب خصوصی استخدام کنید.” اما شما باید هزینه آن را از جیب خود بپردازید. اگر رتبه ارزیاب بالاتر از امتیاز ارائه شده توسط شرکت بیمه باشد، می توانید از آن برای مذاکره استفاده کنید. اگر نه، ممکن است لازم باشد پیشنهاد بیمه گر را بپذیرید.

مراحلی که باید در زمانی که ماشین شما پر است بردارید

اگر ماشین شما بهم ریخته است، باید چند قدم بردارید تا ادعای خود را تسویه کرده و دوباره به جاده برگردید.

 • طرح دعوی حقوقی. با بیمه گر خود تماس بگیرید تا ادعایی را مطرح کنید، درست مانند زمانی که در پیچ گلگیر بودید.

 • خسارت را ارزیابی کنید. شرکت بیمه یک رگولاتور برای ارزیابی خسارت خودروی شما ارسال می کند. تنظیم کننده یک بازرسی بصری برای ارزیابی هزینه تعمیرات انجام خواهد داد.

 • ارزش بازار منصفانه خودروی خود را حدس بزنید. بیمه‌گر بلافاصله قبل از خسارت، از ارزش پولی واقعی خودروی شما استفاده می‌کند تا تصمیم بگیرد که آیا وسیله نقلیه شما را مفقود شده کامل اعلام کند یا خیر. می توانید تخمینی از ارزش بازار منصفانه خودروی خود را از ابزارهایی مانند Kelley Blue Book یا با بررسی خودروهای مشابه در منطقه شما به دست آورید.

 • با وام دهنده خود (در صورت وجود) تماس بگیرید. اگر وام یا اجاره دارید، وسیله نقلیه شما تامین مالی شما را تضمین می کند. بنابراین، شما باید به شرکت تأمین مالی در مورد خسارت اطلاع دهید – و باید به پرداخت ادامه دهید. اگر متوقف شوید، می تواند بر اعتبار شما تأثیر منفی بگذارد و تأمین مالی برای یک وسیله نقلیه جدید را دشوارتر کند. هنگامی که شرکت بیمه ادعای شما را ترتیب می دهد، مبلغی را برای وام دهنده یا شرکت لیزینگ ارسال می کند.

 • در مورد ادعا با بیمه گر مذاکره کنید. اگر فکر می‌کنید رتبه ACV خودروی شما خیلی پایین است، می‌توانید برای پرداخت مذاکره کنید. اما باید نشان دهید که چرا خودروی شما بیش از آنچه بیمه‌گر ارائه می‌دهد قیمت دارد.

 • خرید ماشین جدید پرداختی که از اپراتور دریافت می کنید احتمالاً برای خرید نسخه جدید خودروی قدیمی شما کافی نخواهد بود. اما می توانید از آن برای پرداخت پیش پرداخت برای یک وسیله نقلیه جدید استفاده کنید.

این داستان در ابتدا در KBB.com پخش شد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ترجمه تخصصی مقاله

ایندکسر