بهترین زمان مراجعه به دکتر آنلاین روانپزشک چه زمانی است؟

روانپزشک در حقیقت همان دکتر متخصص است. چرا که روانپزشکی هم علمی است که تمامی حقوق و مزیت های آن مانند یک پزشک است. ولی تفاوت هایی بین پزشک و روانپزشک وجود دارد و باید بدانید که شما به کدام یک احتیاج دارید تا با مراجعه به موقع درمان را شروع نمایید.

اما آیا می دانید مزایای استفاده از خدمات دکتر آنلاین روانپزشک چیست؟ با ما همراه باشید.

بهترین زمان مراجعه به دکتر آنلاین روانپزشک چه زمانی است؟

 

موارد احتیاج هایمان به روانپزشک

همه می دانیم که روانپزشک همان دکتر اعصاب و روان است، یعنی در این زمینه درس خوانده و تخصص پیدا کرده و در واقع او سال های عمر خود را در این زمینه گذاشته است. در واقع روانپزشک با روانشناس متفاوت است. روانشناس در زمینه پزشک بالینی تخصص دارد او حتی نمی تواند دارو برای بیمار تجویز نماید. حتی نباید روانپزشک را با یک پزشک خانواده اشتباه بگیریم، وظیفه پزشک  این است که آسیب های جسمی را درمان کند و آسیب های جدی روحی و روانی را به روانپزشک ارجاع دهد.

مواردی در مورد بیماری روانی و پزشک عمومی

هر انسانی که دارای بیماری اعصاب و روان باشد باید به متخصص روانپزشکی مراجعه نماید تا معاینه شود. برای اینکه یک پزشک عمومی هیچ وقت نمی تواند مشکلات روحی و افسردگی را تشخیص دهد و تخصصی در این مورد ندارد. فقط با تشخیص نادرست ضررهای جبران ناپذیری به شما وارد می کند. برای مثال: پزشک عمومی سرطان را تشخیص نمی دهد و در صورت تشخیص هم علم آن را ندارد و شما باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. در مورد بیماری روانی هم باید به متخصص در زمینه اعصاب و روان مراجعه کنید. هنگامی که روانپزشک  درد شما را تشخیص داد از این به بعد می توانید تحت نظر باشید و در زمینه های  که بیماری حاد نباشد می توانید تحت نظر پزشک عمومی قرار بگیرید.

چه هنگام به روانپزشک احتیاج داریم؟

  • هنگامی که بیماری شما تشخیص داده شود.
  • زمانی که بیشتر از یک دارو برای اعصاب و روان خود نیاز داشته باشید.
  • حتی شاید بیماری دیگری داشته باشید.
  • یا وقتی که تحت نظر پزشک عمومی حال شما رو به بهبود نباشد.
  • مصرف چندین قرص افسردگی برای شما تاثیری ندارد.
  • زمانی که می خواهید داروهای خود را تغییر دهید.
  • از روانپزشک فعلی خود رضایت ندارید.

روانپزشک همه روزه بیماران زیادی را ویزیت می کند ولی یک پزشک عمومی که در زمینه اعصاب و روان این وضعیت را ندارد و فقط در حد عمومی مثل گلو، چشم و گوش بیمار را معاینه می کند و دارو و آنتی بیوتیک تجویز می کند . این موضوعات هیچ کدام به شما که یک بیماری دوقطبی دارید  کمک نمی کند و مشکلات شما  در صورتی حل می شود که به یک روانپزشک مراجعه نمایید و تحت نظر او درمان شوید.

حرف آخر

ما انسان ها هیچ کدام لایق درد نیستیم و مسیر راه یافتن به آرامش همواره سخت و نیاز به همراه دارد. شما در سایت دکتر آنلاین  می توانید از بهترین متخصصان بهره مند شوید. تا آن ها بتوانند راه های صحیح را به شما نشان داده و درمان شما هر چه سریع تر و به موقع انجام شود.

ترجمه تخصصی مقاله

ایندکسر