توافق با چین برای صادرات ۵ محصول کشاورزی ایران فودپرس

میهن چین از مهمترین و بزرگترین بازارهای هدف صادارتی برای جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود. کالاهای صادراتی کشو

توسط HONARMANDKHABAR در 1 دی 1401
میهن چین از مهمترین و بزرگترین بازارهای هدف صادارتی برای جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود. کالاهای صادراتی کشور‌ایران به چین شامل مواد شوینده ، خشکبار مانند ( زعفران ، پسته ، کشمش ، انجیر خشک ، بادام ، گردو ، فندق ، خرما ) ، فرآورده‌هاى دریایی ، سبزیجات خشک و یخ‌ زده ، میوه و آبمیوه ، صنایع دستی ، فرش‌هاى نفیس و غیره می باشد. یکی از از بهترین کالاهایی که تاجران می­توانند مثل پوشاک وارد کشور ایران کنند پارچه است. همان‌طور که می­دانید به جهت تولید پوشاک نیاز به پارچه است؛ بنابراین به برهان اینکه که پوشاک جزو کالاهای پرمصرف حساب می شود به دنبال آن پارچه هم جزو این تیم از کالاها محسوب می­شود. یکی از مزیت­هایی که واردات پارچه از چین نسبت به پوشاک دارد این می باشد که صنعت مد تأثیر چشمگیری بر روی فروش پارچه ندارد. از دیگر ویژگی­های واردات پارچه همین هست که نظیر محصولات بهداشتی و غذایی و دارویی نیاز به مجوز­های دوچندان و آزمایش‌های هزینه بر ندارد و حالت محافظت خاصی هم نیاز ندارد تا هزینه­های واردات آن ارتقا یابد. دسته‌بندی نشده یکی از روش‌ها حضور مستقیم در بازارهای همین مرزوبوم و شناسایی مشتری به جهت محصولتان می باشد که روشی نسبتاً سابق محسوب می‌شود. اگر به تیتر تاجر اهل ایران قصد دارید محصولات خود را به چین صادر کنید، بایستی فرایند زیر را انجام دهید. زعفران – قیر – سنگ‌آهن – ظروف چینی – محصولات سرامیکی – ظروف چینی – محصولات صنعتی دانش‌بنیان – مواد شیمیایی – کف‌پوش – شیرین‌بیان – خرما – گونه های میوه – پسته – سنگ‌های ساختمانی و انواع محصولات شیمیایی. در سال‌های اخیر، سازماندهی یا این که کمپانی در ضیافت‌های خصوصی در بین شرکت‌ها بوسیله دولت چین ممنوع شده است؛ بنابراین، یک همکار چینی ممکن می باشد دعوت شام را به دلایل حرفه‌ای و تبعیت از قانون و نیکی عارضه ها فردی رد کند. زمانی که یک ارتباط تجاری خوب برقرار شد، همین احتمال می‌رود که چینی‌ها داوطلبانه کاری برای شما خارج از روال معمول انجام دهند اهمیت این فرض که شما بعداً لطف خویش را برگردانید.

ویژگی های تازه پروانه کسب و کار در چین

چین از نظر اثرگذاری روی اقتصاد جهانی دوشادوش آمریکا حرکت می‌کنه اما از نظر محبوبیت فاصله‌ی خیلی متعددی با آمریکایی‌ها داره. فرهنگ و تمدن پاپ و ستارگان پاپ چینی منزلت بالایی تو کشورهای دیگه ندارن و شناخته شده نیستن. همین حالت رو هنگامی با تاثیر تمدن پاپ روی پیروزی آمریکا در طول پیکار سرد مقایسه کنیم متوجه غیرطبیعی بودن و اهمیت بودنش می‌شیم. همین کاهش و ارتقا سهم صادرات به نوع ای میباشد که در حال حاضر حدود 50 % از سهم صادرات ماهی ها و آبزیان سرزمین ایران به کشورهای شرق آسیا مثل چین و ویتنام و تایوان و کره جنوبی است. اما صادرات آبزیان و ماهی ها به چین به رخ مستقیم مضاعف قلیل و قلیل هست و حدود 80 % از این صادرات از روش مرزو بوم ویتنام به چین انجام می گیرد. دلار آمریکا در سال اعصاب حساس تشدید سیاست‌های پولی فدرال رزرو آمریکا به شدت تقویت شده است. علاوه بر این، دلار و شاخص دلار آمریکا، از پایین‌ترین سطح یورو طی ۲۰ سال آخر و سقوط شبیه ین ژاپن سود برده است. چین از پاراگراف پهناورترین کشورهای دنیاست که در ارتفاع ده سال های اخیر به یکی از ابر غول های اقتصاد جهان تبدیل شده است. همین سرزمین نسبتاً اهمیت همه کشورهای جهان از صادرات کالا پاراگراف ایران، ارتباط ها تجاری و دوستانه ای را آغاز کرده است. همگی ما از ورود بی رویه کالاهای چینی به کشور باخبریم، در این مقاله قصد داریم طریق ی ورود و ترخیص محصول از چین را با هم تحلیل نماییم. وزارت بازرگانی هند از افزایش ۵۳ درصدی تجارت اصلی کشور‌ایران در نصفه ابتدا ۲۰۲۲ خبر اعطا کرد و میوه و فرآورده‌های نفتی را مهم‌ترین کالاهای صادراتی جمهوری اسلامی ایران به این مرزوبوم اعلام کرد.
  • هزینه هایی که شما برای واردات از مرز و بوم چین متحمل خواهید شد بستگی به موردها زیادی دارد.
  • از تجهیزات صنعتی و اتومبیل آلات مختلف گرفته تا محصولات شیمیایی، پلاستیکی و..
  • در قرن ۲۱، نوکیا اساسی تقویت همکاری نزدیک اهمیت چین در راستا جدیدترین فناوری اطلاع‌رسانی، به‌طور عمیق در گسترش صنایع اطلاع‌رسانی چین کمپانی کرده و برای تبدیل نمودن چین به پایگاه نیروهای مستعد خود در سراسر دنیا همت کرده‌است.
  • نمایشگا ه بائوما چین که در خصوص دستگاه های تولید و ساز، ماشین آلات ساخت مصالح، وسایل نقلیه ایجاد و ساز و تجهیزات مربوطه برگزار می شود، یکی از دیگر از اهمیت ترین نمایشگا ه های چین است.
احمد وحیدی، وزیر مرزوبوم جمهوری اسلامی، مدعی شد که «دستور» ترور مولوی عبدالواحد ریگی، امام جمعه اهل سنت مسجد «امام حسین» در شهر خاش، از «خارج کشور» صادر شده بود. حالا در کاهش از یک هفته بهای دلار آمریکا و دیگر ارزهای خارجی ارتقاء یافته است. کنگره نمایندگان اسپانیا، از سوی دیگر، خواستار احترام به ضمانت‌های قضایی برای حق داشتن وکیل و همینطور حق داشتن تقاضای تجدیدنظر در احکام صادر شده برای کلیه دستگیرشدگان شده است. اوکراین می‌گوید در ماه اعصاب بندر اودسا به مدت یک روز غیرفعال شده و بنادر چورنومورسک و پیودنیی این مملکت نیز به خاطر هجوم ها روسیه به سیستم انرژی ناحیه نیمه‌فعال بوده‌اند. در همین مرحله، مدرنیزاسیون اقتصاد ملی و موازی حساس آن، مدرنیزاسیون مرز و بوم نقطه نهایی خواهد یافت. واردات محصول از چین برای بسیاری از کسانی که دوست دارند به دست آوردن و کار مستقلی داشته باشند، می‌تواند مناسب و به صرفه باشد. اما این موضوع را هم فراموش نمی‌کنیم، کلیه کسانی که قصد واردات از چین را دارند، مطلقا اشخاص پولدار و تاجر قدرمتمندی نیستند. درصورتیکه شما نیز در این گروه از افراد می‌باشید و قصد واردات از چین مهم سرمایه اندک را دارید، وانیکس می تواند واردات کالای شما زا چین را حیاتی سرمایه کم مهیا کند. واجب به ذکر میباشد که وانیکس اهمیت خرید کردن محصول شما در چین فارغ از واسطه و با هزینه پایین، بسته بندی آن و ارسال به درب انبار شما در کشور ایران می تواند سود واردات شما اهمیت سرمایه کم را بالاتر ببرد. مرزو بوم چین جزو قدیمی‌ترین و همین‌طور بزرگترین شرکای تجاری کشور کشور‌ایران بوده و همچنان اکثری از محصولات مورد نیاز کشورمان را از روش واردات متاع از همین میهن تامین می‌کنیم. به خاطر محدود شدن مراودات تجاری دربین کشور جمهوری اسلامی ایران اهمیت بقیه کشورها، بخش بزرگی از تجارت خارجی کشور‌ایران درواقع به سوی شرق سوق پیدا کرده هست و نهایتا واردات جنس از سرزمین چین به کشور‌ایران در یک سری سال اخیر افزایش قابل توجهی داشته.

امیدواری دولت چین به جهت بازگشت به روال عادی

روز دوشنبه برای دومین توشه در سال جاری، خزانه مرکزی چین اعلام کرد که ذخایر ارز خارجی بانک‌ها را کاهش می‌دهد. اهمیت اصلاح نظام یارانه، سرانه مصرف محصولات پروتئینی کمتر داشته که به گفته نائب رئیس کارها تولیدات دامی وزارت جهاد، همین افت درخواست‌کردن می‌تواند مهم تخصیص کالابرگ الکترونیکی جبران شود. فرش دستبافت پشمی کالایی مصرفی و هم مناسب و باخاصیت برای اشخاص مسن است. هم اکنون یکسری دکان فرش در پکن دایر بوده و تعداد آن ها در درحال حاضر ارتقاء است. همین بدان معناست که علی رغم هزینه‌های بالای اجاره و … کناره سود قابل قبولی به جهت این بیزنس وجود دارد. ولی همانطور که می‌دانید در سال‌های اخیر طبقه مرفه جامعه چین در اکنون بسط بوده و مبالغ هنگفتی هزینه کالاهای لوکس می‌کنند. یکی از علل مهم صورت گیری بازار خاکستری، کمتر چشمگیر و بی سابقه‌ای در نرخ خرید کردن فروش بود که در سال ۲۰۱۸ گریبان‌گیر صنعت خودروسازی شد. از سال ۱۹۹۰ تا سه سال پیش، بازار جهانی یک چنین رکودی به خود شرکت صادرات و واردات ندیده بود. در این حال، واردات چین از کالاهای روسیه هم در ماه گذشته جهش قابل توجهی داشت و به ۱۱.۲ میلیارد دلار رسید. این میزان ۵۸ % بخش اعظم از واردات ماه اوت ۲۰۲۱ پکن از مسکو بوده است.

نکات مهمی که در رابطه حساس صادرات به چین بایستی بدانید

اقداماتی که به جهت مهار اپیدمی کرونا در چین شکل گرفته از جمله محدودیت‌های هجرت و قرنطینه و همینطور کاهش فعالیت های اقتصادی، تجاری و حمل و نقل، به نیروی فعالیت و زنجیره تامین همین مرزو بوم آسیب جدی وارد کرده است. یکی از نحوه های واردات فرآورده همین است که خودتان، تمام مراحل واردات محصول را انجام دهید، که به عبارتی طور که گفته شد به جهت انجام همین فعالیت می توانید از مشاوران فعال در این راستا راهنمایی بخواهید. یک عدد دیگر از طرز های واردات کالا از چین، همین می باشد که از یک کمپانی بازرگانی اعتبار یاری بگیرید و انجام عملیات واردات را به آن ها واگذار کنید. در سال ۱۹۸۴ چین ۱۴ شهر ساحلی از جمله «دا لیان»، «چین هوانگ دائو»، «تیان جین»، «یان تائو»، «چینگ دائو»، «لیان یون گانگ»، «نان تون»، شانگهای، «نینگ بو»، «ون جو»، «فو جو»، «گوانگ جو»، «جان جیانگ» و «به‌های» را به روی خارج باز کرد. پس از سال ۱۹۸۵، همچنین دلتای رودخانه «یانگ تسه»، دلتای رودخانه «جو جیانگ»، ناحیه دلتای «مین نان»، شبه جزیره «شان دونگ»، شبه جزیره «لیائو دونگ»، «هه به» و «گوانگ شی» به تیتر مناطق باز اقتصادی معرفی شد و نواحی باز اقتصادی در سواحل دریا رخ گرفت. در سال ۱۹۹۰، دولت چین تصمیم گرفت حیطه تازه «پو دونگ» شهر شانگهای را عمران و گشوده و بیش از پیش شهرهای ساحلی رودخانه «یانگ تسه» را گشایش دهد و آنگاه ناحیه باز رودخانه «یانگ تسه» با محور ناحیه «پو دونگ» رخ گرفت. از سال ۱۹۹۲، چین تصمیم گرفت گروهی شهرهای مرزی و کلیه مراکز استان‌ها و بخش ها خودمختار را به روی بیرون گشوده کند.

میرجاوه؛ پایلوت سرشماری عمومی نفوس و مسکن به شیوه ثبتی مبنا

همان‌طور که در هفته‌های قبلی دیدیم، چینی‌ها می‌توانند ملت‌هایی را تهدید نمایند که تایوان را به رسمیت می‌شناسند یا هرگونه روابط قانونی اصلی دولت تایوان دارند. و در نهایت، حاکمان چین در تغییر و تحول دیدگاه‌ مردمان تایوان، از تبلیغات و داده ها غلط به کار گیری می‌کنند؛ به اميد اينکه شايد چین مجبورنشود تايوان را به‌زور تصرف کند. چین در حالا تحلیل هزینه و فایده حمله به تایوان است، و آنچه مانع حمله شده همین محاسبات است. درصورتی‌که تولیدکننده ۹۰ درصد شیوه را رفته، محصول را ساخت کرده و زمانی که بخواهد به سود و منفعت واقعی برسد، آن را به دستکم سود به مشتری افغانستانی یا عراقی تحویل می‌دهد.

تثبیت نرخ بهره ترکیه بر روی ۹ % دارای وجود تورم ۸۵ درصدی

یعنی دنبال یک نزاع ایدئولوژیک است، ولی مبارزه قبلی بین سوسیالیسم و کاپیتالیسم بود اما این نبرد در بین چه افرادی است؟ صفحه 2 لنداسکیپ امنیتی عالم همان سند؛ نوشته دعوا میان دموکراسی‌ها و ضددموکراسی‌ها است. این 6-7 سرفصل مربوط به روش‌هایی است که می‌تواند تحریم را در بی‌اثر نمودن تبدیل به دغدغه کشور ثالث کند. برای پاسخ به سوال مطرح شده بامحمدصادق جوکار، سرپرست مؤسسه مطالعات بین‌المللی انرژی، به گفت‌وگو نشستیم. ترامپ، نامزد ریاست جمهوری آمریکا نیز در سخنانی چین را غارت‌کننده آمریکا اعلام کرد. در صورتی که، در هر کدام از این موردها در گیر سردرگمی شدید و یا این که در انجام این فرایند به ایراد عکس العمل کردید، می توانید از مشاوران مجرب و کارشناسانی که در همین حوزه، مشاوره می دهند، یاری بگیرید. چنانچه در انجام روند پروسه مبتلا هر‌گونه اختلال یا این که سوالی شدید، می‌توانید با کارشناسان چابکدست همین راستا در شرکت وانیکس تماس گرفته و مشکل خود را مهم آن ها در در بین بگذارید. به این ترتیب از تاخیر و مشکلات احتمالی در مبدا و مقصد جلوگیری می شود. کلیدی ترین مزیت همین ترمینال ها انجام تمامی روال اداری از پاراگراف اخذ گواهی مرودشت مجوزات لازمه از سازمانهای مورد نیاز امور گمرکی و بازرسی به طور متمرکز و یکجا و اصلی کمترین هزینه است. حالا محموله‌های صادراتی به مقصد چهار شهر گوانگژو شانگهای پکن و شنزن قابل ارسال هستند که تنوع این مقاصد در سرزمین چین هم مناسب است. واردات کالا از چین دامنه وسیعی از کالاها را دربر می گیرد، همین کالاها و تنوع آن ها آنقدر گران قدر هست که شناخت همه ی آن ها و تصمیم گیری در گزینه چند از آن ها عملا امکانپذیر نیست، حجم تولیدات ... شما دعوت می کنیم که ما را تا اخیر این مقاله ملازمت نمایید تا بتوانید اطلاعات خوب تر و مفیدی را در این خصوص به دست بیاورید. نمایشگا ه بائوما چین که در خصوص دستگاه های ایجاد و ساز، ماشین آلات ایجاد مصالح، وسایل نقلیه تولید و ساز و تجهیزات مربوطه برگزار می شود، یکی از از دیگر از اهمیت ترین نمایشگا ه های چین است. اگرچه محاصره تایوان به نفع چین میباشد تا تایوانی‌ها را برای پذیرش سیاست چین واحد پایین فشار قرار دهد، همین امر به‌شدت بر اقتصاد چین تاثیر خواهد گذاشت. سازه بر گزارش بلومبرگ، ۸۸ % تردد بزرگ‌ترین کشتی‌های باری جهان از نحوه تنگه تایوان انجام می‌شود. شرایط جنگی کشتی‌های تجاری را از عبور از تنگه تایوان و ممکن است دریای چین جنوبی بازمی‌دارد. بسیاری از کالاهای مصرفی گزینه استفاده در خاورمیانه، آفریقا، و اروپا هم از همین آب‌ها عبور می‌کنند. ژاپن و کره جنوبی نیز جزو ۱۰ شریک تجاری برتر چین‌اند و تایوان ششمین شریک تجاری پهناور چین است.

انتقال سرمایه‌گذاری چین به عربستان؛ زنگ خطر به جهت ایران

واردات مستقیم یک فرصت خوب و مطلوب به جهت تامین جنس و کسری محصولات گزینه نیاز در ایران است. تاجران و صاحبان به دست آوردن و فعالیت در کشور‌ایران دارای همین روش می‌توانند کلیدی صرف هزینه کمتر کالاهای آیتم نیاز را از چین به کشور‌ایران وارد کنند. هزاران به دست آوردن و عمل در طول سال حیاتی پیروزی محصولات و گونه های کالاها را از چین به کشور ایران می‌آورند. اهمیت همین حال، واردات از چین می‌تواند پیچیده و پرهزینه باشد، به خصوص برای مشاغلی که جدید وارد فرآیند واردات شده‌اند. قبل از خرید کالاهای تجاری در مرز و بوم خود، به تیتر یک به دست آوردن و فعالیت یا این که یک فرد، بایستی تشخیص دهید که آیا از دستمزد واردات برخوردار می‌باشید یا خیر.

تجارت با چین

بهادری جهرمی خبر داد که در راستای حمایت از صادرات محصولاتی به ویژه محصولات بخش‌خصوصی و غیردولتی آئین‌نامه‌ای به جهت حمایت از آنها به ثبت رسید. وزارت صمت و برخی دستگاه‌های دیگر موظف شدند ساز و کارهای حتمی به جهت حمایت ... 1-لايحه مقررات صادرات و واردات، لوايح موردي براي انجام اصلاحات و تغييرات حتمی در قانون مقررات صادرات و واردات. نمایشگاه کانتون یا همان نمایشگاه گوانجو بزرگترین نماشگاه تجاری چین میباشد و در فاز اولیه آن کلیه مدل کالای صنعتی از اجناس الکتریکی گرفته تا وسایل نقلیه به نمایش نهاده می شود. فوب یا FOB زمانی اتفاق می افتد که فروشنده هنگامی کالا را از بر روی نرده کشتی در بندر مبدأ عبور بخشید ریسک خود را خاتمه داده است. هزینه حمل و همچنین عقد قرارداد حمل از بندر تحویل، بیمه و بازرسی به عهده خرید کننده می باشد.