“حمله عمده فروشی به برنامه ریزی مالی متعارف” – برخی دیدگاه های تحریک آمیز در مورد بازنشستگی، تامین اجتماعی و وام مسکن

[ad_1]

لارنس کوتلیکوف، استاد اقتصاد تحریک آمیز در دانشگاه بوستون و کارشناس امنیت اجتماعی، کتاب جدید و عالی با عنوان جادوی پول: رازهای یک اقتصاددان برای پول بیشتر، ریسک کمتر و زندگی بهتر نوشته است. او در آن نکات غیر شهودی و شگفت انگیزی را برای امور مالی شخصی، صرف نظر از سن شما، ارائه می دهد.

شما می خواهید آنها را بشنوید.

مجبور شدم به برخی از صحبت های کوتلیکوف لبخند بزنم، زیرا او اغلب فکر می کند، اما به ندرت خود را به صورت شفاهی بیان می کند.

این قطعه بومی را در نظر بگیرید: “ازدواج برای پول می تواند بی ادبانه به نظر برسد.” اما این یکی از قدیمی ترین روش های مالی است. برای بسیاری از ما، عشق فراتر از پول است. اما ما انسان ها این توانایی را داریم که عاشق افراد زیادی شویم. و شرم آور نیست که تشنج خود را به سمت کسی هدایت کنید که بتواند استاندارد زندگی بالاتری برای شما فراهم کند. نکته پایانی: اگر برای شریک یا شوهر به خرید می روید، ممکن است برای کسی خرید کنید که درآمد بسیار بیشتری از شما دارد.

قوانین لارنس کوتلیکوف “جادوی پول”.

او بازیگوش نیست. این سبک او نیست. او جدی است. در واقع، دقیقاً به این دلیل که نظرات کوتلیکوف ارزش شنیدن دارد، Next Avenue او را تأثیرگذار در سال 2015 نامید و چرا این سایت آهنگ هایی را که او برای PBS NewsHour نوشته بود، بازنشر کرد.

کوتلیکوف در کتاب جدید خود، بیستمین کتاب خود، به این موضوع می پردازد که چگونه می توان مزایای تامین اجتماعی را به حداکثر رساند، چرا وام های مسکن “دوست شما نیستند” و چرا او طرفدار اوراق قرضه دولتی و صندوق های اوراق قرضه دولتی وابسته به تورم است. موسوم به TIP. اما شاید دو نکته مهم او: برنامه های مالی خود را به زندگی طولانی تر پیوند دهید و خیلی زود بازنشسته نشوید.

به علاوه: چه زمانی باید برای تامین اجتماعی اقدام کنم؟ معضل و استراتژی

بیایید بگوییم که این نامزد سابق ریاست جمهوری (درست؛ ثبت نام) در مورد مشاوره مالی متعارف کمی دردسرساز است. به عنوان مثال، او از بازنشستگان می خواهد که ابتدا از حساب های بازنشستگی و تامین اجتماعی انفرادی خود استفاده کنند و برای پرداخت وام مسکن خود، IRA خود را نقد کنند.

کی اینو میگه ؟!

و کوتلیکوف وقتی نگرش او را نسبت به مدیریت شغلی طولانی مدت خواندم، تمام توجه من را به خود جلب کرد، که در سه کلمه خلاصه می شود: از خود راضی نباش.

او نوشت: «به فردا فکر کن. “آیا در بقیه روزهای کاری خود در بهترین شغل ممکن قرار دارید؟” آیا نیاز به تعویض دارید؟ آیا شغل فعلی شما در خطر است؟ به عبارت دیگر، گزینه های خود را با باز نگه داشتن چشمان خود باز نگه دارید. هر چند ماه یکبار برای بررسی شغل خود با همسر، شریک زندگی، والدین یا دوست، تاریخی تعیین کنید.”

برای کسب اطلاعات بیشتر با کوتلیکوف مصاحبه کردم. نکات برجسته:

کری هانون: چرا الان این کتاب را نوشتی؟

لارنس کوتلیکوف: این کتاب یک حمله عمده به برنامه‌ریزی مالی متعارف است، که شامل پس‌انداز اشتباه در دوران جوانی، برنامه‌ریزی خیلی کم و هزینه‌های بیش از حد در سنین بالا است.

بر اساس این مفروضات، اگر یک سبد محافظه کارانه دارید، به احتمال بسیار زیاد پولتان تمام خواهد شد.

ما یک وضعیت اضطراری داریم زیرا بچه‌های بوم خیلی زود بازنشسته می‌شوند. آنها با دارایی بسیار کم بازنشسته می شوند و بیمه اجتماعی خود را خیلی زود می پذیرند. من همه این اشتباهات بزرگ را می بینم. فکر می کنم اولین مقاله ای که بعد از مدرسه نوشتم در مورد عدم کفایت پس انداز بود. من 40 سال است که با این مشکل دست به گریبان هستم.

دیدن: بحران بازنشستگی: ما کجا هستیم؟

شما می نویسید که شخصی باید زندگی مالی خود را برای “حداکثر سن” خود – امید به زندگی اکچوئری خود – برنامه ریزی کند. پشت آن چه فکر می کنید؟?

زندگی طولانی پس از بازنشستگی زودرس خطر مالی دارد. ما باید تا آنجا که ممکن است برای زندگی خود برنامه ریزی کنیم، زیرا می توانیم طولانی زندگی کنیم. هیچ راهی برای دور زدن این واقعیت وجود ندارد که نمی توانیم روی مرگ به موقع حساب کنیم.

ما باید بدترین سناریوی مالی را که همان سناریوی فاجعه‌بار است، بررسی کنیم. از نظر مالی، این برای زندگی به حداکثر سن است، زیرا شما باید همیشه برای خودتان هزینه کنید.

بعید است که از آن بیشترین بهره را ببرید، اما نمی توانید آینده و پتانسیل زندگی طولانی مدت را نادیده بگیرید – این افق برنامه ریزی شماست.

کمی از رازهای خود برای به حداکثر رساندن امنیت اجتماعی برای دریافت بالاترین مزایای بازنشستگی بگویید.

یک چیز این است که بدانیم همه چیز مزایای شما به دلیل استفاده از آن یا از دست دادن آن با تامین اجتماعی. اگر در مورد آنها اطلاعی ندارید و خیلی دیر درخواست می دهید، آنها فقط می روند.

صبور بودن یکی دیگر از رازهای اصلی است. برای هر سالی که با درخواست بین سن بازنشستگی کامل خود تاخیر دارید [66 to 67 depending on when you were born] و در سن 70 سالگی، مزایای اجتماعی شما 8 درصد افزایش می یابد.

این روزها سازمان تامین اجتماعی با درصد حیرت انگیزی بابت صبور بودن به ما دستمزد اضافه می پردازد، زیرا اگر منتظر دریافت آن باشید، سود آن به شدت افزایش می یابد. [age] 70

پس از تورم، تقریباً 76٪ بیشتر از زمانی است که آن را روی 62 بگیرید [the earliest year you’re allowed to begin claiming]. این یک تفاوت بزرگ است.

درمان صبورانه مزایای بازنشستگی شما همچنین مزایا را برای همسر و فرزندان بازمانده و همسران سابق شما در صورتی که 10 سال یا بیشتر با شما ازدواج کرده اند افزایش دهد.

راز دیگر این است که بله نه هر گونه سوالی را از نمایندگان تامین اجتماعی بپرسید، زیرا نیمی از آنها پاسخ اشتباه یا پاسخ گمراه کننده یا ناقص خواهند داشت.

شما توصیه می کنید که مردم حساب های بازنشستگی خود را لمس کنند تا دریافت مزایای بازنشستگی تامین اجتماعی را به تعویق بیندازند. چرا؟

شما باید بر روی 401 (k) یا IRA مالیات بپردازید، و یکی از مزایای تاخیر در این برداشت، دریافت یک گروه مالیاتی کمتر بود. اما این دیگر مزیت بزرگی نیست، زیرا قانون مالیات در سال 2017 تغییر خواهد کرد.

مردم خواهند گفت، “من می خواهم پولم را در 401 (k) خود بگذارم و بیمه اجتماعی خود را زودتر دریافت کنم زیرا می دانم که بازار سهام مرتکب قتل خواهد شد.”

اما نمی توانیم روی سهام حساب کنیم. تامین اجتماعی بازدهی مثبت و واقعی را به ارمغان می آورد، که اگر منتظر بمانید تا آن را دریافت کنید، واقعاً بسیار بزرگ است.

صنعت مالی در تلاش است تا محصولات را بفروشد و ممکن است به کسب کارمزدی ادامه دهد که در 401 (k) یا IRA مردم است.

بنویسید که وام مسکن “دوست شما نیست”. چرا؟

از نظر مالی گران هستند. آنها بازنده مالی هستند. نکته دیگر این است که آنها مالیات را از دست می دهند زیرا کسر استاندارد بسیار افزایش می یابد و هیچ کس عملاً کسر دقیق را نمی گیرد. [for mortgage interest] قبلا، پیش از این.

برداشت پول از IRA، پرداخت مالیات بر روی آن، و پرداخت آن وام مسکن 30 ساله می تواند شما را بسته ای بسازد، اگر در مورد یک وام مسکن بزرگ صحبت می کنید. این راهی برای به دست آوردن یک بازگشت مطمئن و واقعی است.

.شما در مورد جادوی بازنشستگی معوق می نویسید و این یکی از چیزهای مورد علاقه من است که به مردم می گویم. می توانید توضیح دهید؟

انتخاب زمان بازنشستگی بسیار پیچیده است زیرا بر میزان هزینه های شما در سال جاری، میزان پس انداز یا میزان پس انداز فعلی و میزان پس انداز شما در زمان بازنشستگی تأثیر می گذارد. این بر مالیات شما تأثیر می گذارد. این بر میزان کمک کارفرمای شما به 401 (k) شما تأثیر می گذارد.

اگر زودتر بازنشسته شوید، کمتر می شود [retirement plan] مشارکت ها این بر بیمه درمانی شما تأثیر می گذارد. ممکن است نیاز به خرید بیمه نامه داشته باشید. همه این مشکلات به هم مرتبط هستند.

از دست ندهید: به نوجوان خود کمک کنید 500 دلار را به تقریباً 2 میلیون دلار تبدیل کند

این تصمیم آسانی نیست، اما هر سال که صبر می کنید، می دانید که خطر سبقت گرفتن از پول خود را کاهش می دهید. هر چه زودتر بازنشسته شوید، سال‌های بیشتری برای تامین مالی خود خواهید داشت. من بازنشستگی را برای اکثر مردم خودکشی مالی می دانم. این تصمیم برای گرفتن طولانی ترین تعطیلات زندگی شماست.

کری هانون نویسنده کتاب «شغل های لباس خواب عالی: راهنمای کامل شما برای کار از خانه» است. او امور مالی شخصی، بازنشستگی و مشاغل را برای نیویورک تایمز، فوربس، مانی، US News & World Report و USA Today پوشش داده است. او نویسنده بیش از دوجین کتاب از جمله «هرگز برای ثروتمند شدن پیر نیست: راهنمای کارآفرینی برای شروع یک کسب و کار مادام العمر» است. وب سایت او kerryhannon.com است.

این مقاله با اجازه از NextAvenue.org, © 2022 Twin Cities Public Television, Inc. تمامی حقوق محفوظ است.

اطلاعات بیشتر از Next Avenue:

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ترجمه تخصصی مقاله

ایندکسر