خرید کانکس

خرید کانکس در این مقاله قصد داریم علاوه بر اشاره به موضوع خرید کانکس به مفهوم انرژی در کانکس اشاره کنیم. یک

توسط HONARMANDKHABAR در 7 مرداد 1401

خرید کانکس

خرید کانکس

در این مقاله قصد داریم علاوه بر اشاره به موضوع خرید کانکس به مفهوم انرژی در کانکس اشاره کنیم. یکی از انرژی های مورد استفاده در کانکس انرژی برق می باشد که بسیار اهمیت دارد.

از برق کانکس برای روشنایی و راه اندازی دستگاه های گرمایشی و سرمایشی مانند کولر و دیگر امکانات مانند تلویزیون که یکی از نیازهای اصلی می باشد، استفاده می شود. در هر کانکس باید در محل مورد نظر که این سازه ها قرار است نصب شوند نسبت به برق رسانی کانکس اقدام کنند. برق کانکس از منابع مختلفی قابل تامین می باشد چند روش از این کاربردها را در این مطلب برای شما شرح می دهیم.

تامین انرژی برق برای کانکس از طریق شبکه برق شهری

یکی ازاصلی  ترین و پرکاربردترین روش های تامین انرژی برق کانکس استفاده از شبکه برق شهری می باشد. دکل ها و کابل های آن توسط اداره برق به کل شهر خدمات می دهد. در این روش فقط باید یکی از انشعابات برق که به محل ملک وارد شده را به جعبه برق اصلی کانکس بدهیم سیم کشی های داخلی توسط شرکت تولید کننده کانکس انجام می شود و فیوزهای مینیاتوری برای حفاظت از مدار برق نصب گردیده است. تعداد فیوز ها به مساحت و ابعاد هر سازه بستگی دارد که ممکن است از یک عدد تا ۱۲ عدد متغیر باشد.

تامین انرژی برق کانکس از طرف ژنراتور

در روش قبلی برای مکان هایی مناسب است که سازه درون شهر نصب گردد و دسترسی به شبکه انرژی برق امکان پذیر باشد اما مواردی داریم که این امکان وجود نداشته و باید برق کانکس از طریق منبع دیگری تامین شود برای مثال می توانیم کارگاه های ساخت مترو، تونل و راه سازی را مثال بزنیم معمولا محل کارگاه ها خارج از شهرها در دامنه کوه و دشت ها قرار دارد که دکل های انرژی برق در آنجا نصب شده است در این موارد ما به یک ژنراتور مولد نیاز داریم که بتواند انرژی لازم را برای ما تامین کند. دو نوع ژنراتور وجود دارد دیزلی و بنزینی در مورد دیزلی توان بسیار بالای می تواند تولید کند حتی برق سه فاز را تولید می‌کند و برای کارگاههای عمرانی و قسمت هایی که تعداد کانکس زیاد می باشد مناسب است و به راحتی انرژی مورد نیاز آنها را تامین میکند عیب های نوع دیزلی این است که با سوخت گازوئیل می باشد که سر و صدای زیادی دارد که برای جلوگیری از صداهای زیاد از کانکس سایلنت و یا کابین سلیلنت دیزل استفاده می شود اما در ژنراتور های بنزینی که صدای بسیار کمی، ابعاد کوچکتری و توان تولید انرژی کمتری هم نیز دارد و برای استفاده در ملک های شخصی و باغ ها مناسب می باشد.

تامین انرژی برق با سلولهای خورشیدی برای کانکس

تامین انرژی برق با سلول های خورشیدی

یکی دیگر از روش های تامین برق کانکس استفاده از انرژی خورشیدی می باشد به این صورت که بر اثر تابش نور خورشید بر این صفحه های سلولی انرژی برق تولید می شود این روش یکی از بهترین و تمیزترین روش ها از نظر آلایندگی برای محیط زیست می باشد در این روش نیاز به هزینه اضافی نیست و فقط با تابش حدود سه ساعت آفتاب بر روی پنل های خورشیدی برق کانکس تا دو روز تامین می شود ومانند روش قبلی دیگر سر صدایی و یا تامین سوخت برای ژنراتور وجود ندارد قابل به ذکر است که میزان تولید انرژی در این پنل ها بسته به ابعاد و تعداد آنها متغیر است.

از معایب استفاده از سلول های خورشیدی برای تامین برق کانکس

از جمله معایب استفاده از سلولهای خورشیدی این می باشد که نمی توان موتورهای دستگاه‌هایی مانند یخچال، کولر گازی که دارای تجهیزات صنعتی می باشند یا مانند فر که نیاز به توان بالا دارند را استفاده کرد و یا این که هزینه بسیار زیادی و مساحت خیلی بزرگی را برای این مولد برق های خورشیدی باید در نظر بگیریم که مقرون به صرفه نیست همچنین باتری های آنها دوتا سه سال عمر مفیدشان می باشد و نیازمند تعویض و هزینه مجدد می باشد پس از این مطلب نتیجه می گیریم که در این روش بیشتر جهت ایجاد روشنایی و حداکثر راه اندازی تلویزیون استفاده می شود.

از چه افرادی برای برق کشی کانکس استفاده می شود؟

افراد بسیاری در این زمینه مشغول به فعالیت هستند که نسبت به برق کشی کانکس اقدام می کنند در این مورد می توان گفت افراد بهتر است که برای برق کشی کانکس خود از افراد متخصص که در این زمینه فعالیت دارند استفاده کنند.

چه مواردی باید در برق کشی برای کانکس رعایت شود؟

چه مواردی باید در برق کشی کانکس رعایت شود؟

همانطور که می دانید کانکس چون آهنی بوده باید موارد ایمنی به خوبی رعایت شود به طورمثال افراد برای برق کشی باید از داکت های مخصوص درهر بخش استفاده کنند پس توجه کنید که نکات ایمنی در برق کشی یک کانکس از مهم‌ترین بخش‌های آن می باشد و باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

در این مقاله در مورد مبحث خرید کانکس صحبت کردیم و درباره مبحث انرژی برق در کانکس به مطالبی اشاره کردیم. برای اطلاعات بیشتر به سایت ما به نشانی زیر مراجعه کنید:

 

Conexe.ir

 

آخرین مطالب