“خواص سیر” و تاثیرات اعجاب انگیز و مضرات سیر بر بدن انسان

دی آلیل دی سولفید موجود در سیر با کاهش تولید پروتئین های مؤثر در همانندسازی HIV، مانع از همانندسازی این ویروس ها می شود. اِس اَلیل سیستینِ موجود در این ماده در مقایسه با آلیسین موجود در سیر خام بسیار پایدارتر بوده و قابلیت جذب بالاتری هم در دستگاه گوارش دارد که میتواند خاصیت آنتی اکسیدانی آنزیمها را تقویت کرده و همچنین یک تصفیه کننده قوی رادیکال آزاد هم به حساب می آید و میتواند مانع از التهاب سیستم عصبی در بدن نیز بشود. ⁦✔️⁩علاوه بر این ، سیر سیاه در بهبود روند تولید و همچنین نوآوری محصولات جدید پردازش سیر سیاه توجه مصرف کننده را به خود جلب کرده است. ⁦✔️⁩شواهد رو به رشدی که نشان دهنده اثرات درمانی سیر سیاه از جمله ضد سرطان ، ضد چاقی ، سیستم ایمنی بدن ، هیپولیپیدمی ، آنتی اکسیدان ، محافظت کننده سلولهای کبدی و محافظت کننده عصبی هستند ، در چند دهه گذشته گزارش شده است. خواص و فواید این نوع سیر بسیار زیاد است که ما در این قسمت به چند مورد از آنها اشاره خواهیم نمود. بنابراین تا پایان این مقاله ما را همراهی نمایید تا پیرامون خواص و فواید این نوع سیر، اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم و طرز تهیه و خرید این نوع سیر را نیز به شما اطلاع دهیم.

طرز تهیه و آماده سازی این نوع سیر چگونه است و سیر سیاه را از کجا تهیه کنیم؟ از این رو می توانید به راحتی آن را در رژیم غذایی خود بگنجانید و اما شاید این سوال برای شما پیش بیاید که تفاوت بین سیر خام و سیر سیاه در چیست ؟ روش مصرف خاصی از سیر سیاه برای کبد چرب وجود ندارد اما با استفاده از روش مصرف زیر می توانید جواب بهتری از سیر سیاه برای کنترل و و درمان کبد چرب داشته باشید. از جمله این شرایط، رطوبت کنترل شده و همچنین حرارت بالا می باشد. این نوع سیر به صورت آنتی اکسیدان بسیار قوی عمل می کند و در عمل هضم و جذب غذا نیز تاثیر زیادی دارد. این نوع سیر بیشتر در میان کشور های آسیایی مانند کره و ژاپن و چین و تایلند و ایران طرفداران زیادی دارد و به عنوان یک غذا سنتی در حدود قرن ها است که مورد استفاده قرار گرفته است. سیر سیاه از قدیم در کره به عنوان دارو استفاده می شده است و گاهی اوقات از آن برای تهیه نوشابه های انرژی زا یا شکلات سیر سیاه استفاده می شود.

افرادی که مشکلات پوستی دارند و پوست آنها بسیار قرمز و یا بسیار خشک است هم می توانند به عنوان دارو از این نوع سیر استفاده نمایند. همچنین حاوی مقدار زیادی پتاسیم است و برای افرادی که کلاژن پوست آنها بسیار کم است نیز می تواند نقش کلاژن سازی بسیار خوبی را ایفا کند. افرادی که دچار اضافه وزن هستند، اعتماد به نفس ضعیفی دارند و روحیه آنها کم است . مشکلات مفصلی نیز از جمله بیماری هایی است که توسط این نوع سیر درمان می شود. باعث بهبود زخم می شود و به درمان پسوریازیس کمک می کند. دوخاقوجا ساکت شد و به فکر فرو رفت. بعد از سفارش و پرداخت آن، در زمان یک تا سه روز بسته شما آماده شده و با پست پیشتاز به آدرس شما ارسال خواهد شد. سیر سیاه یک محصول تخمیری و بدون بو از سیر خام است که از قدیم به عنوان داروی سنتی در شرق خاورمیانه مورد استفاده قرار می گرفته است و به مرور در تمام دنیا به عنوان یک ماده غذایی مفید شناخته شده است. سیاهکل از شمال و شرق به لاهیجان منتهی می شود، از غرب به رشت و از جنوب به رودبار می رسد.

این نوع سیر به خاطر آنکه در شرایط بسیار ویژه ای تهیه می شود، خواص بسیار ویژه ای نیز دارد. طرز تهیه این نوع سیر به صورت تخمیر در درجه حرارت و همینطور رطوبت بالا صورت میگیرد و در حدود ۸۰ روز به طور میانگین بعد از تخمیر نگهداری می شود که در این مدت باید در دمای تقریبی و به طور میانگین ۷۰ درجه سانتیگراد نگهداری بشود. که طی این روش، سیر در حدود ۵۰ روز و تا نهایت ۹۰ روز در دمای تقریبی ۶۰ تا ۸۰ درجه سانتی گراد نگهداری می شود، که بعد از آن سیر حالت ژله ای به خود می گیرد. سیر به این خاطر که موجب باد شکم می شود، لذا امکان دارد که باعث اسهال هم بشود. خشک کردن میوه با استفاده از نور آفتاب در مقیاس تجاری فقط در مناطقی امکان پذیر است که هوای گرم و نسبتا خشک و بدون باران در( خلال یا متعاقب برداشت) دارند .مناطق مهم و مناسب برای این صنعت در جهان؛ کالیفرنیا در( آمریکا) ، کشورهای حاشیه دریای مدیترانه، کشورهای خاورمیانه و قسمتهایی از استرالیا هستند . سیر دارای اقدامات ضد سرطان قابل توجهی است. از دیگر خواص آن می توان به جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری های ویروسی مانند سرماخوردگی، کمک به افرادی که درگیر بیماری های تنفسی هستند و ضد سرطان بودن آن اشاره کرد.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد سیر بیماری قارچ سیاه بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

ترجمه تخصصی مقاله

ایندکسر