طراحی داخلی منزل مسکونی مدرن و خانه شیک |09121075978

پس به این ترتیب هدفی را که طراحی داخلی آن را نشانه میرود ابتدا کاربرد فضا است و سپس تاثیری که انتظار داریم محیط بر دکوراسیون داخلی مسکن مهر پردیس فاز 11 ما بگذارد . فضایی سفید همیشه اتاقها را بزرگتر و تمیزتر نشان میدهد و افزودن رنگ سیاه به آن بُعد میدهد. پنجره های بزرگ، کف سازی های سفید رنگ و سقف های بتنی از جمله عناصری هستند که در طراحی فضای داخلی این آپارتمان مسکونی به کار رفته اند. طراحی داخلی مدرن و یا کلاسیک ابزار های گوناگونی مانند فرم ، نور ، بافت ، رنگ ، سقف ، کف و دیوار و بسیاری موارد را در اختیار دارد که باید به گونه ای خاص و مناسب با یکدیگر ترکیب شوند تا حس خوشایندی را در بیننده ایجاد کنند . طراحی دکوراسیون داخلی خانه با در نظر گرفتن اصول و قواعد خاصی صورت می گیرد در این مطلب مهم ترین اصول در طراحی دکوراسیون داخلی خانه را مرور می کنیم.

پوشش دیوار: دیوارها یکی از قسمت های مهم در طراحی خانه مسکونی هستند که باید توجه ویژه ای به آنها داشته باشید. طراحی داخلی به مجموعه ای از کارها که در جهت استفاده بهینه از تمامی بخش های داخلی و یا ایجاد تغییراتی در شکل و فرم فضا های داخلی صورت میگیرد که این تغییرات هم از لحاظ ظاهری و هم از نظر چیدمان و عناصر تشکیل دهنده و حتی نور و رنگ آن ایجاد میشود . کتاب راهنمای طراحی داخلی از جلدهای یک تا سوم نوشتهی مری گیلیت: این کتاب یکی از بهترینهای انواع کتاب آموزش دکوراسیون داخلی در جهان میباشد که گویای روش مری گیلیت میباشد ، این کتاب اولین بار در سال 2001 به چاپ رسید و امروزه در اکثر کلاسهای فنی و حرفهای آموزش دکوراسیون داخلی در تمام دنیا بهعنوان آموزش مقدماتی مورداستفاده قرار میگیرد. دکوراسیون داخلی، چه برای منزل مورداستفاده قرار گیرد و چه برای محیط کار یا یک پروژه تجاری نیازمند اطلاعات و دانش خاصی معماری و دکوراسیون داخلی میباشد تا بتوان محیطی بسیار دلنشین و ماندگار و کاربردی را طراحی نمود تا علاوه بر دارا بودن زیبایی باعث دلزدگی و تکراری بودن نشود. اما با تغییر سبک و سیاق در سالهای جدید طراحان اروپایی و آمریکایی طرحهای مدرنی را ارائه نمودهاند که نتیجهی این امر، چاپ کتابهای بسیار زیادی در یک دههی اخیر شده است، در این مقاله سعی شد سه کتاب آموزش طراحی داخلی از مقدماتی تا پیشرفته ارائه شود که بتواند به علاقهمندان این حوزه کمک نماید.

چراکه در آن بهترین و بهروزترین تجربهها نهفته است، این قضیه میتواند از اشتباهات متداول بسیاری از طراحان داخلی و دکوراسیون جلوگیری کند، متأسفانه این کتاب آموزش دکوراسیون داخلی نیز به دلیل جدید بودن در ایران هنوز ترجمه نشده است و علاقهمندان باید با استفاده از دانش انگلیسی تخصصی خودشان آن را مطالعه نمایند. کتاب استانداردهای صرفهجویی کننده در زمان برای طراحان داخلی و طراحی فضایی (Interior Design and Space Planning): این کتاب آموزش طراحی داخلی ، کتابی جامع برای گسترش دانش طراحی داخلی میباشد که توسط انتشارات WILEY در آمریکا چاپشده است، این کتاب یکی از بروزترین از انواع کتاب آموزش طراحی داخلی میباشد که در آن طرحها و استانداردهای بسیار عالی و موثری برای آموزش طراحی داخلی ارائهشده است و برای علاقهمندان به آموزش طراحی داخلی و دکوراسیون در هر نقطهای از جهان جذاب و پرکاربرد است. این کتاب به دلیل بهروز بودن متأسفانه در ایران هنوز ترجمه نشده و دسترس نمیباشد، اما به دلیل کاربردی و مصور بودن، با سطح زبان انگلیسی متوسط نیز میتوان از این کتاب آموزش دکوراسیون داخلی بهعنوان یک کتاب راهنما استفاده نمود. این کتاب آموزش طراحی داخلی برای طراحان، معمارها، طراحان فضایی، بَناها و همچنین دانشجویان جویای آموزش دکوراسیون داخلی نیز مناسب میباشد.

یکی از جدیدترین ها درزمینه کتاب آموزش دکوراسیون داخلی میباشد که مخاطب آن افراد سطح متوسط در آموزش دکوراسیون داخلی میباشند که قصد دارند در طراحی داخلی به سطح حرفهای برسند. دو اتاق نوزاد مجزا در نزدیکی اتاق خواب اصلی قرار دارند که یک سرویس بهداشتی مشترک دارند. در بخش دوم این کتاب آموزش طراحی داخلی ، به گونههای و تشریح آرایههای خلاقانه در مورد دیوارها، سقفها و کف اتاقها میپردازد و به خواننده میفهماند که یک نقاشی خوب بر روی سطوح یک اتاق چقدر میتواند به زیبایی یک دکوراسیون داخلی کمک نماید؛ همچنین به مسائل دیگری در مورد پنجرهها و دیگر اجزای داخل یک اتاق میپردازد و راه حلهای بسیار زیبایی را ارائه میدهد. اگر در منزل خود از شومینه استفاده میکنید برای زیبایی بیشتر این قسمت سعی کنید تابلوهای زیبا بر روی آن نصب کنید تا بتوانید جلوهای ویژه به این قسمت از منزل خود ببخشید. 9: قصد داریم در ادامه نیز شما را با نمای کلی یک منزل کوچک 38 متری در اوکراین که بسیاری از استاندارد ها را رعایت کرده است آشنا کنیم. برای سرویس بهداشتی هم، کلیه امکاناتی که بایستی در این مکان ها مجهز باشد، از قبیل، روشویی، آینه و سایر ادوات و در ادامه برای حمام هم در صورت نیاز از وسایلی چون وان، دوش و …

ترجمه تخصصی مقاله

ایندکسر