علل خرابی ترموکوپل اجاق گاز – راهکار های تعمیر ترموکوپل اجاق گاز در منزل Ipemdad

اگر از اجاق گازهای دارای این سیستم اسفاده می کنید باید بعد از روشن شدن گاز مدتی ولوم را به سمت پایین فشار داده و نگه داریید ؛ با این کار بوبین به صورت دستی فعال می شود و هر زمان ترموکوپل داغ شده ولتاژ لازم برای فعال ماندن بوبین را تامیین می کند که اگر دست خود را رها کنید دیگر خاموش نمی شود .

این روش در تمامی لوازم گاز سوز استاندارد استفاده می شود پس در زمان خرید به این موضوع حتما توجه کنید. البته پیش از تعویض مدول جرقه بهتر است الکترودها و سیمها رفع عیب ترموکوپل اجاق گاز را چک کنید. به این ترتیب که به دلیل نشت گاز از شلنگ مقدار انرژی گازی که به مشعل میرسد بسیار کمتر است.

مشکلات مربوط به ولوم و به طور کلی هر آنچه با خروج انرژی گاز در ارتباط است میتواند علت این امر شمرده شود. یعنی تعمیرکاران ما در هر کجای تهران که باشید برای تعمیر ترموکوپل اجاق گاز به محل شما خواهند آمد و هزینه ای بابت رفت و آمد خود از شما اخذ نخواهند کرد. به همین دلیل تعمیر ترموکوپل اجاق گاز از اهمیت زیادی برخوردار است.

تعمیرات برخی از این موارد بسیار ساده است و تنها با تمیز کردن، خشک کردن مشعل و … اگر این وسیله خراب شود مشعل جرقه ضعیفی تولید میکند و بهطور متناوب جرقه میزند. در این صورت جرقه زن جرقه می زند اما روشن نمی شود و باید آن را خشک کرد. اکنون با دلایل مختلف روشن نشدن اجاق گاز و کم بودن شعله آن آشنا شدهاید. اگر چربی در مشعل و رنده باقی بماند ممکن است موجب خروج گاز کمی از مشعل شده و در نتیجه شعله اجاق گاز کم شود. این مقدار گاز ممکن است موجب روشن شدن شعله شود اما مسلماً شعله اجاق گاز کم خواهد بود.

ترجمه تخصصی مقاله

ایندکسر