متخصص سئو کیست و چه وظایفی دارد؟

از آنجایی که روشهای مختلفی برای سئوی خارج از صفحه وجود دارد که میتوانید از بین آنها انتخاب کنید، باید از هر متخصص سئوی که مصاحبه میکنید یا استخدام میکنید بپرسید که در چه مواردی تخصص دارد یا برای شرایط خاص شما چه توصیههایی میکند. سئو فرایندی است که طی آن یک سایت و یا صفحات آن در موتور های جستجو رتبه های بالایی کسب می کنند. ما سئوی تکنیکال را به عنوان فرآیند بهبود جنبه های فنی یک وب سایت برای افزایش رتبه صفحات آن در موتورهای جستجو تعریف می کنیم.سئوی تکنیکال مستلزم ایجاد تغییراتی در یک وب سایت برای آسان تر کردن خزیدن و فهرستبندی در موتورهای جستجو است.

شما در چه زمینه هایی تخصص دارد بسیار مهم است.به این دلیل اگر سابقه کاری یا توانایی لازم را دارید برای این عنوان شغلی به کارفرماها درخواست کار بدهید. به دلیل ضرورت برقراری ارتباط با اعضای تیم تولید محتوا و تیم برنامه نویسی، یک کارشناس سئو باید توانایی برقراری ارتباط مناسب و انتقال مفاهیم را داشته باشد. به همین دلیل است که تعیین اینکه متخصص سئو بالقوه شما در چه زمینه هایی تخصص دارد بسیار مهم است. با تعریف اهداف و مقاصد خود، متخصص سئو که با آن کار می کنید می تواند درک بسیار واضح تری از واقعی بودن اهداف شما و اینکه آیا می توان به آنها رسید یا خیر، به شما ارائه دهد. در این مقاله از نبض مارکتینگ به شما کمک کنیم که چطور یک متخصص سئو در مجموعه خود استخدام کنید که قیمت سئو منطقی تری را هم برای بودجه سئو خود داشته باشیم.

تلاش شرکت های سئو بر روی سئوی شما انرژی ذهنی شما را آزاد می کند و به شما امکان می دهد بر روی سایر موضوعات مهم تمرکز کنید. علاوه بر این، فیلم های آموزشی به افراد انگیزه می دهند تا محتوای شما را دوست داشته باشند، آنها را به اشتراک بگذارند و حتی اظهارنظر کنند. مهم این است که هر کارشناس سئو به کار و شغل خود نگاهی واقع گرایانهتر داشته باشد و به این فکر کند که او قرار نیست تا جان آدمها را نجات دهد و فقط فردی در تیم بازاریابی است و جراح مغز و اعصاب نیست. یک فرد کارشناس سئو ممکن است بسته به شرکتی که در آن فعالیت می کند یک یا چندین فعالیت دیگر (انواع مختلفی از بازاریابی های اینترنتی مانند تبلیغات گوگل ، تبلیغات در شبکه های اجتماعی و…..)را نیز در کنار سئو سایت انجام دهد.در واثع می توان گفت متخصص سئو در یک شرکت بار عظیم تبلیغات شرکت را برعهده دارد چرا که او بزرگترین پلن تبلیغاتی یک شرکت را مدیریت می کند یک متخصص سئو می تواند به عنوان یک راهنما نیز در یک شرکت برای سایر تبلیغات دیگر نیز باشد مثلا او می تواند تبلیغات ویدئویی ، تبلیغات اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی و…

با توجه به اینکه 70 درصد از بازاریابان بیان می کنند که سئو از PPC مهم تر و مؤثرتر است، برای صاحبان وب سایت مهم است که پتانسیل بلند مدتی را که سئو میتواند به وب سایت و کسب و کار خود بیاورد، درک کنند. برای درک چنین موردی، لازم است فرد سئوکار، از مفهوم بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو آگاه بوده و آن را عملی کند. به عبارت دیگر، سئوی درون صفحه شامل بهینه سازی تمام عناصری است که بر سئو یک وب سایت تأثیر می گذارد. به بر طرف سازی مشکلات شما و توسعه کسب و کارتان کمک شایانی می کنند که این افراد عموما به خاطر حرفه ای که دارند مشاور سئو خوانده می شوند.

کارشناس دیجیتال مارکتینگ (سئو)بر اساس تحقیقات بازاریابی دیجیتالی شرکت Finsbury Media در سال 2019، تنها 40.9 درصد از صاحبان مشاغل کوچک از ترافیک وب سایت فعلی خود بسیار راضی بودند. استراتژی محتوا مدیریت پروژه دیجیتال تجزیه و تحلیل داده بازاریابی برند بهینهسازی موتور جستوجو (SEO) طراحی و توسعه وبسایت تجارت الکترونیک (E-commerce) هر کشوری در دنیا بسته به نیازها و امکانات خود، مهارتهای مختلفی را در حوزه دیجیتال مارکتینگ نیازمند میباشد. سئو به یکی از پرطرفدارترین مشاغل مارکتینگ در شرکتها تبدیل شده است و خب شاهد هستیم که تعداد افرادی که برای ورود به این حیطه علاقه نشان میدهند و تلاش میکنند، روز به روز افزوده میشود. مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که موتورهای جستوجوگر و شرکتهایی که در این زمینه به فعالیت اشتغال دارند، اطلاعات تقریباً مختصری در ارتباط با این تغییرات در اختیار شما قرار میدهند.

سؤالهایی که در ادامه مطرح میکنیم به شما کمک میکند مناسبترین شخص/شرکت را برای بهینهسازی وبسایت خود استخدام کنید تا ترافیک مناسب، با کیفیت و هدفمندی از طریق موتورهای جستجو به سایتتان منتقل شوند. همچنین روشهای تبدیل شدن به یک کارشناس سئو را برای شما شرح دادیم و گفتیم که یک کارشناس سئو در چه موقعیتهای شغلی میتواند کار کند. بیایید نگاهی به مزایای استخدام یک متخصص سئو و برخی از مراحلی که میتوانید انجام دهید تا مطمئن شوید متخصصی که استخدام میکنید میتواند به شما در دستیابی به اهداف سئو کمک کند، بیاندازیم. 4. مطمئن شود که یک وب سایت به درستی ایمن شده است. مثلا اگر به شما گفته که قرار است پکیج بک لینک با قیمت 3 میلیون برای تان بخرد، از او بخواهید ابتدا سایت فروشنده را به شما نشان بدهد، بعد از پرداخت هزینه هم بخواهید فاکتوری که سایت فروشنده برایش ارسال کرده یا حداقل گزارش خرید را برای تان بفرستد.

سئو خارج از صفحه یا آف پیج شامل هر تاکتیکی است که برای بهبود سئو استفاده می شود و شامل ایجاد تغییرات در خود وب سایت یا انتشار محتوا در وب سایت نمی شود.به عنوان مثال، اگر یک پست وبلاگ عالی بنویسید و توسط یک اینفلوئنسر بازتوییت شود، این به عنوان نمونه ای از سئوی خارج از صفحه محسوب می شود. اگر یکی نباشد، وب سایت رتبه بندی بالایی نخواهد داشت.به عنوان مثال، یک وب سایت ممکن است از نظر تکنیکالی سالم باشد، اما اگر سئوی درون صفحه آن ضعیف باشد، صفحات وب رتبه خوبی نخواهند داشت. صاحب وب سایت می تواند بهترین وب سایت را با بهترین محتوا داشته باشد، اما اگر سئوی فنی آنها نادیده گرفته شود، وب سایت آنها رتبه بندی نمی شود.

هنگام طراحی سایت در راستای اهداف سئو، باید همیشه استراتژی کلی را در نظر گرفت. به صورتی که به نظر می رسید صدها مقاله یکسان در صدر نتایج گوگل جا خشک کرده اند … سئو مشتریان هدف را به سایت شما هدایت می کند. این تکنیک، بیشتر در میان مشاغل کوچک که هنوز در صنعت شناخته نشده اند، رایج است و معمولاً در خصوص وب سایت های بزرگ اتفاق نمی افتد. درود جناب اسمائیلی عزیز ممنون از اینکه وقت گذاشتید و خوندید چشم حتما مقاله کاملی در رابطه با این موضوع منتشر خواهم کرد. نمی توان از سئو و قدرت سایت صحبت کرد و سایت الکسا را سانسور کرد … افزایش بازدید سایت و دیده شدن محصول یا خدمت، یکی از مهمترین دغدغههای هر کسب و کاریست و امروزه، گوگل معتبرترین و بزرگترین موتور جستجوی فعال در شبکه جهانی وب است.

استخدام سئو کار حرفه ایبهینه سازی موتور جستجو یا سئو در سال های اخیر چیزی فراتر از پر کردن صفحه با کلمات کلیدی است و امروزه به عنوان یک علم پیشرفته شناخته می شود. ممکن است یک متخصص سئو را پیدا کنید که به عنوان یک مشاور سئو هم شناخته می شود.برخی از متخصصان سئو به صورت آزاد و فریلنسری کار می کنند، در حالی که برخی با یک شرکت سئو یا یک آژانس دیجیتال مارکتینگ همکاری دارند. 4. در صورت وجود، یک صفحه وب باید به زیر شاخه یا صفحه دسته بندی خود لینک داده شود. اما سئوکار در اینجا باید مهارت تجزیه و تحلیل داده داشته باشد تا بتواند تشخیص دهد که بیشترین ترافیک از چه سمتی است تا بتواند برای افزایش آن استراتژی تدوین کند.

استخدام کارشناس سئوهمچنین، مهارت در تجزیه و تحلیل داده به درک اساسی از KPIهای هر کسب و کاری نیز کمک میکند و همین مهارت میتواند به سئوکار کمک کند تا عملکرد عالی از خود در هر کسب و کاری نشان دهد. از آنجایی که کار سئو یک کار گزارش محوری است، به همین دلیل هر سئوکار باید بتواند از این ابزارها برای تجزیه دادهها و رسیدن به میزان موفقیت و شکست خود استفاده کند. یک شرکت سئوی خوب نه تنها باید نتیجه کار را به شما گزارش دهد، بلکه باید شما را از تمام تغییرات اعمال شده آگاه کند. دانستن اصول اولیه به شما کمک می کند تا مشخص کنید که می خواهید یک کمپین سئو چگونه به نظر برسد و به چه چیزی برسید.

کارشناس ارشد سئوهمچنین از این ابزارها میتواند برای تعیین میزان موفقیت و شکست فعالیتهای سئو استفاده کند. ساده ترین راه برای پیدا کردن یک متخصص سئو قابل اعتماد ، این است که از شبکه حرفه ای خود کمک بگیرید.بپرسید آیا شخص یا شرکت سئو را می شناسند؟ در این راهنما اصول و قوانین نوشتن رزومه سئوکار به همراه بررسی نمونه رزومه سئوکار به شما ارائه میشود تا در این راه به درستی حرکت کنید. سلام و درود جناب محمدیان بله درسته ، همونطور که اشاره کردید افراد زیادی تمایل به راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستند. صبور بودن تا حد زیادی باعث میشود که سئوکار از کاری که انجام میدهد لذت ببرد و همچنین نهایت تلاش خود را برای کسب و کارها بکند تا آنها را به موفقیت برساند.

ترجمه تخصصی مقاله

ایندکسر