مهارت مورد نیاز سئو کارشناس سئو یا متخصص سئو

سئو یک علم مشخص نیست و متخصصهای این زمینه با آزمون خطا، بسیار یاد میگیرند. افرادی که محتواها را ارزیابی میکنند، متخصصهای سئو نیستند، کارشناس سئو بلکه افراد عادی هستند. مهم نیست چه مقدار موج تغییرات الگوریتمها و بهروزرسانیهای موتورهای جستوجو شما را از مسیر خارج میکنند، صبر پیشه کنید و شبکه خود را بسازید. اهمیت این موضوع به حدی مهم است که گوگل اعلام کرده است سئو سایت مهمترین ابزار برای موفقیت در فضای اینترنت است. سئو اصولی سایت بسیار مهم است، چون اگر یک آجر را کج بگذاریم تا ثریا دیوار کج میرود، به همین دلیل بسیار ی از صاحبان کسب و کار اقدام به خرید سئو برای سایت و برون سپاری سئو میکنند.

کارشناس سئو (SEO-دورکاری)گروههای لینکداین و فیسبوک به شما اجازه دسترسی به یک شبکه همتای از پیش آماده را میدهند. ممکن است شما محتوای بسیار خوبی داشته باشید؛ اما یک سایت کند و کمسرعت و دارای باگها و ایرادات فراوان، بهشدت در عملکرد آن تأثیر خواهد گذاشت. و محتوای سایت. بنابراین هیچ متخصص سئوی سایتی نمی تواند به تنهایی باعث بهبود وضعیت سایت شما شود و شما علاوه بر اینکه باید یک سایت مناسب و بهینه سازی شده برای گوگل داشته باشید نیاز دارید که محتوای مناسب نیز در سایت خود تولید کنید (مطابق با استانداردهای گوگل). اگر سابقه کاری در زمینه تولید بازی دارید فرصت را از دست ندهید و برای انجام کار به صورت دورکاری به کارفرماهای مختلف رزومه ارسال کنید.

فقط گیرنده نباشید، گاهی اوقات باید برای جامعه سئو جبران کنید. هدف ماهانه SEO باید بر اساس چه معیارهایی باشد؟ برای مثال عبارت “چگونه سس آلفردو تهیه کنیم ” را جستوجو میکنیم و مشاهده میکنیم چه مقدار تفاوت میان نتایج این جستجو و نتایج جستجوی “سس آلفردو ” است، چون در نوار جستجو، یک سؤال پرسیدهایم، گوگل به ما دستور پختهایی را در بالای صفحهنمایش میدهد. بدیهی است که عوامل زیادی در اثربخشی و کارآمدی یک کمپین سئو تاثیرگذار هستند اما هسته اصلی هر کمپین موفق سئو حداقل یک نفر است که همه افتخارات به پای او نوشته می شود. حقوق هر شغلی به عوامل مختلفی بستگی دارد و با توجه به میزان سابقه کاری، تحصیلات، شهر محل کار و سایر عوامل میتواند متغیر باشد.

در این ابزار شما می توانید کلمات کلیدی مرتبط به همراه میزان ترافیک و رقابت را مشاهده کنید. به این ترتیب ترافیک بیشتری را به سایت جذب میکنید. Merchandising: حتماً شنیدهاید که در سوپرمارکت ها و هایپرمارکتها، محصولاتی که هم ارتفاع چشم مشتری هستند، شانس خریده شدن بیشتری دارند. به صورت کلی، منظور از سئو یا Search Engine Optimization، فرایندی است که برای دیده شدن یک سایت در موتورهای جستجو روی کار آمده است تا از آن طریق بتواند ترافیک ارگانیک بیشتری را در موتورهای جستجو جذب نماید. شاید پیدا کردن یک آموزش مفید میان این حجم، کمی دشوار باشد؛ اما بدانید آموزشهای فراوانی از شرکتهای معتبر وجود دارند. بازهم تاکید می کنیم اگر فرد یا شرکتی که کار سئو وبسایت شما را انجام می دهند خیلی معتبر نیستند یا به آنها اعتماد ندارید، حتما پرداخت مبلغ را فازبندی کنید تا سرتان کلاه نرود و پول نازنین خودتان را هدر ندهید.

استخدام سئو کارهمچنین، در صفحه نتایج جستجوی عبارت دیگر، سمت راست تصویر، پنل دانش قرار دارد که به شما در مورد این که سس آلفردو چیست، توضیح میدهد. همچنین از اولین موضوعاتی است که توصیههای نامفهوم در مورد آن بهوفور یافت میشود. در این حین، به یک اشتباه تبدیل میشود و شما از آن درس میگیرید. این روش شاید کمی هزینهبر باشد؛ اما یک کنفرانس خوب و مفید، کاملاً ارزش این هزینه را دارد. به زبان ساده، کارشناس دیجیتال مارکتینگ، یک متخصص است که با تمامی روش های بازاریابی دیجیتال مثل سئوی سایت، تبلیغات، مدیریت شبکه های اجتماعی؛ طراحی سایت، تولید محتوا، بهبود نرخ تبدیل و… آشنایی دارد و میتواند در این زمینه ها خدمات بدهد.

استخدام سئو کار حرفه ایفرقی ندارد که شما به تازگی تصمیم به راه اندازی یک سایت جدید کرده باشید یا برای محتوا و فعالیت در شبکه های اجتماعی نیاز به استراتژی دارید، در هر تمامی حالت ها، این کارشناس سئو است که به شما می تواند به بهترین شکل ممکن و براساس نیاز و رتبه فعلی سایت شما، مشاوره بدهد. خلاصهشده این راهنما برای افرادی که تازه پا به این عرصه گذاشتهاند و یا حتی کسانی که مدتی است به فعالیت در این حوزه مشغول هستند بسیار مفید است؛ اما برای این که یک سئوکار شوید، باید تمام مطالب راهنما را مطالعه کنید. اگر میخواهید به یک کارشناس سئوی حرفهای تبدیل شوید، لازم است برای یادگیری تمام مباحثی که در قسمت قبلی ذکر کردیم زمان مناسبی را صرف کنید.

آشنایی با نرم افزارهای مانند جت سئو جهت بررسی کلمات کلیدی که به نوبه خود در استخدام کارشناس و متخصص سئو سایت موثر است. سئوی فنی، درواقع شامل سازگاری با موبایل، سرعت سایت، دادههای ساختاریافته، جاوا اسکریپت و تمام فرآیندهایی است که در شیوه عملکرد یک وبسایت نقش دارند. شما باید انعطافپذیر باشید، ذهنیت فهرست یادآور، باعث میشود شما کورکورانه مشغول انجام یک لیست شوید. این موضوع تاثیر منفی بر روی سئوی سایت دارد و باعث کاهش رتبهی سایت میشود. خدمات تخصصی که در اینترنت میتوانید به ارائه آنها بپردازید، شامل طیف گستردهای میشود. به طور مثال ممکن است شخصی دارای مدرک تخصصی در زمینه مهندسی برق باشد و در خصوص نویسندگی نیز اطلاعات و مدارک کافی را کسب کرده باشد.

دلیل این موضوع هم این است که افراد مختلف بدون داشتن اطلاعات کافی در این زمینه، نظراتی را اعلام میکنند که باعث از بین رفتن کسب و کارشان می شود! بسیاری از متخصصین سئو که در جاوا اسکریپت سئو تبحر دارند، در مورد لینک سازی اطلاعات کاملی ندارند. سایر افراد در این صنعت ممکن است در استراتژی محتوایی بسیار خبره باشند؛ اما چیز زیادی در مورد جنبههای فنی سئو ندانند. گوگل سعی دارد در مورد مقصود افراد از انجام این جستجو، تصمیمگیری کند و محتواها را بهگونهای به افراد نشان دهد که نتایج اول همیشه مواردی باشند که کاربر بیش از بقیه به آن نیاز دارد. طبق مطالعات اگر بارگذاری وب سایتی بیش از 3 ثانیه طول بکشد، بیش از 25% از بازدیدکنندگان از آن صفحه خارج می شوند.

یکی از مهمترین نکاتی که باید انجام شود، این است که از سئوکار خودتان گزارش ماهانه دریافت کنید و اگر خودتان آشنایی خوبی با سئو ندارید، حتما چند مقاله را در این زمینه مطالعه کنید تا بتوانید آشنایی نسبی با این کار پیدا کنید و گزارش های ماهانه را بررسی کنید. اگر رتبه شما در نتایج، کمی پایین آمد، خلاقانه فکر کنید و به لیست خود اکتفا نکنید. البته چون بسیاری از محتواهای شما پیشازاین بهروزرسانی منتشر شدهاند، به این معنا نیست که هیچ گاه توسط کاربران دیده نمیشوند. در مقالات نقد و بررسی استفاده از نظرات سایرین و کاربران به اعتبار آن مقاله میافزاید. بسیاری از مباحث مانند تعامل با کاربران شاید به طور مستقیم در سئو تاثیر گذار نباشند اما به صورت غیر مستقیم تاثیر باورنکردنی در سئو دارند.

Senior SEO Expert (دورکاری)

حتی در این نوع، شما می­توانید برای بخشی از مشتریان خود یک کمپین متفاوت از بخشی دیگر طراحی می­کنید (آزمون A/B) تا بسنجید کدام کمپین موفق­تر بوده تا دیگری را متوقف کنید که این امر باعث می­شود هزینه­ها و بازدهی شما به شدت بهبود یابد. بهمرورزمان افرادی که با آنها ارتباط برقرار کردید شما را به عنوان یک سئوکار میبینند. خود را محدود به آن لیست نکنید، نکات بعدی شما را در این مسیر یاری میکنند. این افراد نیز در عملکرد وبسایت شما اثر میگذارند. بر اساس این تجزیه و تحلیل، شما نه تنها متوجه نحوه عملکرد وب سایت خود در صفحه میشوید بلکه جایگاه رقبای خود را نیز ارزیابی خواهید کرد.

SEO Specialist (کارشناس سئو-دورکاری)البته قبل از هرچیز مطمئن شوید که این URL سالم است و ریدایرکت به درستی انجام میگیرد، در غیر اینصورت گرفتار loop یا حلقه بی نهایت از ریدایرکت خواهید شد و عملکرد سایت و تجربه کاربری را تحت تأثیر قرار میگیرد. درک محتوا به شما کمک میکند تجربه کاربران، زمان بازدید از سایت، لینکها و بسیاری موارد دیگر را بهبود ببخشید. دنبال کردن متخصصین سئو در توییتر به شما یک راه بیشتر برای دسترسی به علم و تجربه آنها میدهد. شما باید گزارشات مربوط به افزایش ارگانیک ترافیک سایت را بررسی کنید و تعیین کنید کدام یک از تاکتیک های شما باعث این افزایش شده است. این محتوا همچنین نیاز دارد بهوسیله یک استراتژی تبلیغاتی، پشتیبانی شود.

ترجمه تخصصی مقاله

ایندکسر