موثرترین روش های درمان ژنیکوماستی با ورزش – زیباکلیک

دکتر شیرزادگان با توجه به تکنیک و ابزار های متفاوتی که در انجام جراحی استفاده می کنند، بررسی های لازم را بر روی سینه انجام داده و هزینه نهایی را پس از معاینه اعلام می نمایند. این قسمت متورم معمولا رنگ متفاوتی دارد. معمولا دو سه هفته پس از تولد سینه ها به حالت معمولی و عادی میرسند و جای نگرانی نیست. اگر زوجی پس از یک سال رابطه جنسی بدون جلوگیری، بارور نشوند، در اصطلاح به آنها نابارور گفته میشود و نیاز به پیگیری دارند. استروئیدهای آنابولیک که در ورزشکاران بهمنظور افزایش عملکرد ورزشی استفاده میشود. اضافه وزن و چاقی، دیابت (بیماری قند بالا)، بیماریهای تیروئید، پوکی استخوان در سنین پایین تر، پوسیدگی دندانها و افزایش خطر برخی تومورها (مانند پستان). شایع ترین اختلال هورمونی که در افراد نابارور دیده می شود افزایش FSH است . ژنیکوماستی یک پرولیفراسیون بافت غددی در پستان مردان است که در 40-56% دیده می شود.

بافت اضافه میتواند در یک یا هر دو سینه باشد. اسپرم ها باید با یک حرکت سریع و به صورت پیشرونده حرکت کنند اگر به هر علتی این سرعت کند شود و اسپرم فاقد حرکت باشد به عنوان اسپرم غیر نرمال شناسایی می شوند. اسپرم ها می توانند اشکال متنوعی داشته باشند باید دقت شود حداقل 15 درصد اسپرم ها دارای مورفولوژی نرمال باشند، اگر کمتر از این مقدار باشد به احتمال زیاد فرد دچار مشکل است. حداقل مقدار قابل قبول یک و نیم الی دو سی سی می باشد. وان حمام خود را با آب گرم و حدود دو فنجان نمک اپسوم پر کنید، به خوبی مخلوط کنید و حداقل 15 دقیقه در آن بمانید. کریپتوارکیدیسم در فرم دو طرفه آن و اوریون در مواردی که را دو طرفه درگیر کند ، می تواند ناباروری ایجاد کند . بزرگ شدن بافت سینه که قوام آن سفت باشد، معمولاً در یکطرف شروع میشود و سپس هر دو سینه را تحت تأثیر قرار میدهد. بنابراین هر عاملی که بر میزان ترشح هورمونهای جنسی تاثیر بگذارد، میتواند بر شدت یا ضعف این عارضه تاثیر گذار باشد.

تعداد اسپرم در هر نمونه مایع منی که باید در هر سی سی حدود 20 میلیون باشد. ناتوانی مرد در باردار کردن یک زن را ناباروری مردان می گویند، در چنین شرایطی با وجود نزدیکی مرتب، حاملگی اتفاق نمی افتد. بیشتر خانم های باردار احساس درد در کناره های پستان را تجربه می کنند. حرکت غیر پیشرونده اسپرم : اسپرم هایی که در خطوط مستقیم حرکت نمی کنند و در دایره های بسیار تنگ حرکت می کنند. بارداری و شیردهی: هورمون ها در دوران بارداری و شیردهی، پستان ها را متورم می کنند. ممکن است در سینه و نوک سینه دچار بی حسی شوید. ولی عوامل ژنتیکی از جمله وجود کروموزوم Y در نوزادان مذکر باعث ترشیح هورمون هایی چون تسترون می شود که سرانجام سینه مردان را از سینه زنان متمایز می سازد.گرچه اغلب بزرگی سینه در مردان (ژنیکوماستی) علت هورمونی ندارد ولی یکی از علت های بزرگ بودن سینه در مردان (ژنیکوماستی) وجود تسترون ناکافی یا ناکارآمد و یا عدم تعادل هورمونی مانند وجود هورمون های زنانه استروژن و یا تشریح غیرطبیعی هورمون پرولاتین در مرد است.

فاکتورهای ژنتیکی بر تراکم، شکل، اندازه، بافت و دیگر ویژگی های سینه تاثیر می گذارد. سندرم کلاین فلتر یکی از شایعترین اختلال کروموزومی و ژنتیکی در مردان است، که منجر به صفر شدن اسپرمها میگردد. این کار از طریق دیداری بپیام هایی به مغز شما می فرستد که شما مدت طولانیتری احساس سیری می کنید ولی اگر اشتهایتان زیاد است، می توانید وعدههای بزرگی از میوه و سبزیجات با شاخص گلیسمی پایین نوش جان کنید. جراحی ژنیکوماستی که در واقع نوعی ماموپلاستی کاهنده است، در مواقعی توصیه می شود که دیگر امکان بهبودی با دارو وجود نداشته باشد. در زمینه تخصص ایشان میتوان از انواع جراحیهای زیبایی سینه، جراحی بیماری های خوشخیم و بدخیم سینه، جراحیهای بازسازی سینه در بانوان نام برد که دانش و هنر جراحی سینه را در بالاترین سطح نمایش می دهد. تورم همراه با ژنیکوماستی ممکن است به صورت توده غددی، سفت و با حدود مشخص در اندازه های مختلف درست در زیر هاله خود را نشان دهد یا ممکن است با پری منتشر چربی با حدود نامشخصی در قفسه سینه تظاهر کند. درمان دارويي ممكن است بتواند بافت اضافي پستان را برطرف كند. این عمل چندان تهاجمی نیست و به طور معمول بافت اسکار چندان آشکاری به جا نمیگزارد.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از نقاهت ژنیکوماستی ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

ترجمه تخصصی مقاله

ایندکسر