میانگین زمانی که باید برای فرار از آتش سوزی مرگبار در سال های اخیر کاهش یافته است – به همین دلیل است

[ad_1]

پس از بسیاری از آتش سوزی های مرگبار در هفته های اخیر، حامیان آتش سوزی از آمریکایی ها می خواهند تا برای جلوگیری از آتش سوزی غم انگیز دیگر اقداماتی را انجام دهند.

آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی در محله برانکس نیویورک دست کم 19 نفر از جمله 9 کودک را کشته است. آتش سوزی تنها یک هفته پس از آن رخ داد که یک خانه جهنمی دیگر در فیلادلفیا باعث کشته شدن 12 نفر شد.

سازمان های متعددی از جمله انجمن بین المللی آتش نشانان و انجمن ملی آبپاش آتش نشانی از کنگره خواسته اند تا قوانین ایمنی آتش نشانی را در سراسر کشور تصویب کند. و طرح «بهتر بسازید» که توسط دولت بایدن انجام می‌شود، شامل بودجه برای افزودن ویژگی‌های ایمنی آتش‌سوزی به مسکن‌های عمومی است.

فجایع چند هفته گذشته نیز به عنوان یادآوری تلخ نیاز به آموزش ملی ایمنی آتش نشانی بوده است. بر اساس گزارش سازمان آتش نشانی ایالات متحده، بین سال های 2010 تا 2019 به طور متوسط ​​3500 نفر در هر سال بر اثر آتش سوزی جان خود را از دست می دهند. تلفات ناشی از آتش سوزی در حال افزایش است.

در اینجا پنج نکته برای جلوگیری از آتش سوزی ویرانگر وجود دارد:

در صورت آتش سوزی سریع عمل کنید

یکی از دلایلی که آتش سوزی می تواند کشنده تر شود، مصالحی است که امروزه برای ساخت و تجهیز خانه ها استفاده می کنیم. طبق گفته شرکت صدور گواهینامه ایمنی UL، امروزه مردم به طور متوسط ​​تنها سه دقیقه فرصت دارند تا از آتش سوزی در خانه فرار کنند، در حالی که 40 سال پیش برای آتش سوزی های مشابه این زمان 17 دقیقه بود. استفاده از مواد مصنوعی برای تسریع گسترش آتش نشان داده شده است.

استفاده از مواد مصنوعی برای تسریع گسترش آتش نشان داده شده است.

استفن کوارلز، کارشناس مصالح ساختمانی و راهبردهای کاهش آتش و کاهش آتش برای جلوگیری از گسترش آتش، می گوید: «مواد قابل اشتعال آنهایی هستند که به راحتی مشتعل می شوند و می سوزند. “بسیاری از مصالح ساختمانی رایج قابل اشتعال هستند، از جمله چوب و محصولات کامپوزیت چوب-پلاستیک و پلاستیک (که اغلب برای کفپوش و سایدینگ استفاده می شود).” مقاله او را اینجا بخوانید.

طبق گفته انجمن ملی سازندگان خانه، تقریباً 90٪ خانه های ساخته شده در ایالات متحده دارای اسکلت چوبی هستند، در حالی که 10٪ دارای اسکلت بتنی و کمتر از 0.5٪ فولادی هستند. این سازمان گفت: «چه خوب یا بد، اسکلت چوبی همچنان روش غالب ساخت خانه های تک خانواده در ایالات متحده است.

زمان در مواقع آتش سوزی بسیار مهم است، به همین دلیل است که آموزش و آمادگی برای آموزش پیشرفته بسیار مهم است. به یاد داشته باشید که حفظ جان خود و اطرافیانتان اولویت اصلی است.

زمانی برای اتمام کار، جستجو در گوگل در مواقع اضطراری یا گرفتن عکس در شبکه های اجتماعی وجود ندارد. ایمنی انسانی باید اولویت اصلی شما باشد.

دلایل رایج آتش سوزی را در نظر داشته باشید

علت اصلی آتش‌سوزی روز یکشنبه در نیویورک، خرابی بخاری بود. بر اساس گزارش انجمن ملی حفاظت از آتش، گرمایش خانه دومین عامل اصلی آتش سوزی های خانگی است که هر ساله حدود 500 غیرنظامی را می کشد. بیشتر این مرگ و میرها ناشی از بخاری های ثابت یا قابل حمل است، اگرچه آتش سوزی می تواند توسط شومینه، اجاق گاز و اجاق هیزمی نیز ایجاد شود.

کارشناسان ایمنی آتش نشانی توصیه می کنند که شعاع سه فوتی را در اطراف تجهیزات گرمایشی و شعله های باز نگه دارید تا از دسترس کودکان یا هر چیز قابل اشتعال دور نگه داشته شود. وسایل گرمایشی و دودکش ها نیز باید به طور منظم تمیز شوند و هر بار که از اتاق خارج می شوید، بخاری های قابل حمل باید خاموش شوند.

شایع ترین علت آتش سوزی پخت و پز است. کارشناسان مردم را تشویق می کنند که هنگام خروج از آشپزخانه هرگز اجاق گاز را روشن نگذارند، غذاها را مرتب چک کنند، از تایمر استفاده کنند و در حالت خواب آلودگی یا مستی آشپزی نکنند.

یک طرح ایمنی در برابر آتش ایجاد کنید

در آتش سوزی روز یکشنبه، ساکنان این آپارتمان از سردرگمی و وحشت ناشی از کشف راه پله های اضطراری پر از دود صحبت کردند و گمان می رود بسیاری از مردم در تلاش برای خارج شدن از ساختمان جان خود را از دست داده اند.

ایجاد یک طرح ایمنی آتش نشانی فقط این نیست که بدانید چگونه از خانه یا آپارتمان خود خارج شوید. خانواده ها همچنین باید خطرات بالقوه ای که می توانند باعث آتش سوزی شوند را بررسی کرده و در حین برنامه ریزی آنها را کاهش دهند.

افرادی که در ساختمان های مسکونی زندگی می کنند ممکن است همیشه با خروج فوری ساختمان در صورت بروز آتش سوزی، خدمات بهتری دریافت نکنند. بسیاری از ساختمان‌های بلند برای ضد حریق ساخته می‌شوند – آتش‌سوزی هنوز در این ساختمان‌ها رخ می‌دهد، اما آنها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در بیشتر موارد شعله‌ها در یک دستگاه باقی می‌مانند. در این مورد، ماندن در داخل ممکن است ایمن تر از تلاش برای بالا رفتن از راه پله ها و راهروهای پر از دود باشد. البته اگر در اتاقی هستید که دود یا شعله زیاد دارد، بهترین گزینه بیرون رفتن است.

اگر در جای خود ماندن گزینه یا گزینه ارجح است، پس مردم باید آماده باشند که درها را با نوار چسب یا حوله مرطوب بچسبانند، تهویه هوا را خاموش کنند و پنجره را باز کنند، مگر اینکه شعله های آتش یا دود از پایین بیاید. در این مواقع مردم باید با آتش نشانی تماس بگیرند تا در مورد محل و شرایط آپارتمان خود به آنها هشدار دهند تا آتش نشانان آنها را بررسی کنند.

“درها را ببند”

بازرسان بر این باورند که آتش سوزی ویرانگر روز یکشنبه ممکن است به دلیل درهای معیوب تشدید شده باشد. نیویورک پس از یک آتش سوزی مرگبار دیگر در سال 2017 قانونی را تصویب کرد تا صاحبان ساختمان ها را ملزم به نصب درهایی کند که به طور خودکار بسته می شوند، زیرا از انتشار شعله و دود در سراسر ساختمان جلوگیری می کند.

اریک آدامز، شهردار نیویورک پس از این حادثه غم انگیز، در صحبت با مطبوعات، بیانیه خدمات عمومی مربوط به دوران کودکی خود را نقل کرد: “درها را ببندید.”

هنگام تخلیه ساختمان در حال سوختن، بستن تمام درهایی که از آنها عبور می کنید می تواند به جلوگیری از گسترش سریع آتش کمک کند. UL همچنین بستن درهای اتاق خواب را در شب توصیه می کند، زیرا تحقیقات نشان می دهد که در صورت بروز آتش سوزی در جای دیگری از خانه یا آپارتمان، این کار می تواند از ساکنان این اتاق ها محافظت کند. طبق UL، تنها 35 درصد از مردم با درهای بسته می خوابند.

استیو کربر، معاون رئیس جمهور و سرپرست تحقیقات گفت: “با بسته بودن درها و پنجره ها، آتش اکسیژنی برای سوزاندن نخواهد داشت و همانجا باقی می ماند و به افراد دیگر خانه فرصت بیشتری برای بیرون رفتن می دهد و همچنین به محافظت از اموال شما کمک می کند.” افسر موسسه ایمنی آتش نشانی UL.

آشکارسازهای دود را حفظ کنید

بر اساس گزارش انجمن ملی حفاظت از آتش، از هر پنج مورد مرگ ناشی از آتش سوزی، سه مورد در خانه ای رخ می دهد که یا اصلاً هشدار دود ندارد یا در آن آلارم های دود به درستی کار نمی کنند. ساکنان ساختمان در برانکس که در اثر آتش سوزی ویران شده بود، خاطرنشان کردند که هشدارهای آتش سوزی در ساختمان در گذشته خراب شده بود و باعث شده بود که برخی ابتدا هشدارها را نادیده بگیرند.

آلارم دود باید در هر اتاق خواب، خارج از اتاق خواب و در هر سطح از خانه، از جمله زیرزمین وجود داشته باشد. آلارم ها همچنین باید حداقل 10 فوت از اجاق گاز نگهداری شوند تا از هشدارهای اشتباه جلوگیری شود. آلارم ها باید هر ماه تست شوند و در سن 10 سالگی یا در صورت عدم کارکرد درست هنگام آزمایش، تعویض شوند.

“در حالی که بیش از نیمی از پاسخ دهندگان (58٪) گفتند که از طریق زنگ دود خود در مورد آتش سوزی در خانه به آنها هشدار داده می شود، یک سوم (33٪) گفتند که با بوی دود به آنها هشدار داده می شود، در حالی که 9٪ دیگر معتقد بودند که آنها این کار را انجام می دهند. UL اضافه کرد که توسط عوامل دیگری مانند دما یا حیوان خانگی هشدار داده شود.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ترجمه تخصصی مقاله

ایندکسر