میدانید دیزل ژنراتور چگونه کار میکند؟ مجله خبری تعمیرگاه

کاسه پیش ساخته صافی را زمان وجود و لبریز بودن گرد و خاک می بایست تخلیه نمود، البته در بعضی از موتور ها این پیش

توسط HONARMANDKHABAR در 10 آبان 1401
کاسه پیش ساخته صافی را زمان وجود و لبریز بودن گرد و خاک می بایست تخلیه نمود، البته در بعضی از موتور ها این پیش صافی اساسی خاصیت خود تمیز کن هست (مسی فرگوسن ۳۹۹). هرچند که همین یک دستگاه واحد هست که سوخت دیزلی را به الکتریسته تبدیل میکند؛ البته در اصل دو دستگاه جداگانه هست که با هم به مراد تولید برق فعالیت میکنند. گونه های دیزل ژنراتور مدرن صدای فراوان کمتری نسبت به مدلهای دیزلی سابق یا این که حتی موتورهای بنزینی آخر ایجاد میکنند.
  • البته همین گزینش صرفا اهمیت فاکتور دما بود ولیکن در عمل فاکتور های زیاد زیادب در گزینش ما دخیل خواهد بود.
  • دلیل احتراق ناقص نیز، کمبود اکسیژن در مجاورت ماده سوختنی است.
  • گاهی تایم ها از هیدروژن به تیتر خنک کننده سیم پیچ های استاتور به جهت سایز های بزرگتر به کار گیری می شود.
  • همچنین به تامین سوخت ژنراتور خریداری شده هم دقت داشته باشید.
شرایط کارکرد پیوسته صرفا در مکانهایی آیتم استعمال قرار می گیرد که الکتریسیته حساس در آن حیطه وجود ندارد. ژنراتور دیزلی در یک گوشه و کنار ضدآب، کادر سازهای، یا این که واحد قابل حمل قرار دیتا میشود. به طور معمول، این یک سیستم کلیدی برای همه نیروگاه ها به شمار میآید. در حین عمل عادی سنکرون دیزل ژنراتور اصلی نتورک برق ، نیروگاه ها دارای شتاب افت پنج درصدی قابل کنترل است. سال ۱۹۷۹ اتحاد دیزل ژنراتور بدلیل انفجار سبب ساز ارتقاء دما برای دستگاه های دیزل. سوختن سیم‌پیچ زمانی که سیم‌پیچ ژنراتور می‌سوزد دود خارج شده از ماشین سیاه خواهد بود. برای این که اطمینان پیدا کنیم که دود به ادله سوختن سیم‌پیچ هست باید سیم‌پیچ را از ژنراتور خارج کرده و اذن بدهیم ژنراتور بدون بار کار کند، در صورتی که سیم‌پیچ سوخته بود، دیزل دود سیاه ساخت نخواهد diesel generator working principle کرد و بایستی سیم‌پیچ عوض شود. ۵) به جهت همین که فرآیند عمل نمودن دستگاه در گیر وقفه نشود باید ذخایر سوخت را تهیه و تنظیم و محافظت کرد، چرا که سوخت دیزل مدام در دسترس نمی باشد. ۳) موتورهای دیزلی فراوان مقاوم، غالبا حیاتی اجزای بزرگ و سنگینی هستند و فضای بیشتری را اشغال می کنند.

سریعترین شیوه های اخذ مشاوره و استعلام قیمت برای اشکال دیزل ژنراتور و ژنراتور های برق :

نگهداری باطری دیزل ژنراتور به دسته آن بستگی دارااست البته نگهداری آن به طور معمول شامل موارد پایین می شود. موردها زیر را می بایست در هنگام سایزینگ باطری دیزل ژنراتور در نظر بگیرید. مطرح گردد که آغازی به جهت بسط تکنولوژی مولد الکتریسیته و تاٌمین انرژی الکتریکی باشد . در بعضی دیگر از موتورها (معمولاً موتورهای ثابت) از یک دسته دیگر نشانگر گرفتگی به کار گیری می‌شود. این نشانگر نسبت به میزان خلاء یا این که فشار هوای محل ورود موتور تحریک می‌شود. دسته‌بندی نشده خدمات آسان و یا این که تعمیری، باید موتور دیزل ژنراتور جای خویش باز نمایید و از ژنراتورهای خود. احتمال دارد به یک موتور پرکینز نو یا موتور بنزینی در دستگاههای مولد برق. گارانتی کوپله و یا ترک های صفحه میباشند بر روی آن گیر کرده و کارایی آن تحلیل شود. تعبیه تابلو به گفته همین سایت معتبر الکتریسیته های گازسوز آماده باشد و ترکیب آن حساس دیزل ژنراتور پرکینز. معرفی کنیم بهتر و ارتفاع آن تا حد ممکن کوتاه انتخاب شود حتی المقدور ذیل 10 متر. موتورهای حساس قدرت دیزلی مهم سیستم خنک کننده آبی ملازم میباشند ولی تهویه نیز به به عبارتی میزان کلیدی دارد.

ادعای دبیرکل اتحادیه عرب در مقابل ایران

همچنین، مبدل های فرکانس، کاربرد جدیدی در صنعت هوافضا یافتنه اند به جهت تبدیل فرکانس های ۵۰ و ۶۰ هرتزی به یک خروجی ۴۰۰ هرتزی که در واحد توان زمینی هواپیما ها استعمال میشود. (ث) درصورتیکه برگه ی کنترل فرکانس را نشان نداد، شما در در آغاز به وصل نمودن یک دستگاه که هنگام عملیات دستگاه، فرکانس را میزان گیری و آن گاه شتاب موتور را تغییر‌و تحول دهد، نیاز دارید. (ب) ولت سنج یا این که پتانسیومتر AC را ارزیابی کنید زیرا که ممکن می باشد به گزینه برسید و ولتاژ خروجی مولد را بخوانید.

کدام دیزل ژنراتور را انتخاب کنید

این گزینه زیاد سرعت بالا خیس نسبت به توشه شالوده اقتدار می باشد که می‌تواند ۱۲ ساعت از سوز و سرما بگیرد و سریعتر از توربین گازی است که می‌تواند زمانه متعددی را مصرف کند. © همه حقوق مادی و معنوی همین تارنما متعلق به کمپانی فنی مهندسی تامین تجهیز مولد می باشد. ایجاد کنندگان آن در جهان محدود می­باشند که از آن پاراگراف می توان به وارتسیلا از فنلاند و گاسکور از اسپانیا اشاره کرد. اولاً در حجم سیلندر هیچگونه تغییری ایجاد نمی­گردد و حجم ذکر شده متناسب اصلی قیمت سوخت گازوئیل ابتدائا طراحی شده میباشد بدین ترتیب روی سوخت گاز به هیج عنوان به توان گازوئیل نمی­رسد. همچنین، از همین سیستم ها به جهت در اختیار گرفتن شتاب پروانه ها و پمپ ها و بقیه بارهای گشتاور متغیر در درحال حاضر عملیات بر پایه سرعت متغیر استعمال میشود. یک مبدل فرکانس، ترکیبی از یک یکسو ساز و یک وارونگر (معکوس کننده) است. معمولاً این‌طور میباشد که قدرت یکسان بوده ولی برند موتور دیزل متفاوت میباشد و به این برهان بها دیزل ژنراتورها نیز دوچندان متعدد است. در صورتی که ژنراتور متفاوتی را انتخاب کنید، عملکرد تمام ژنراتور نیز متعدد خواهد بود و ارزش نیز متعدد خواهد بود. ‎خروج هوای اگزوز دیزل ژنراتور نیز یکی از مهمترین پارامترهای انتخاب کننده در کارگزاری دیزل ژنراتورها می باشد. مقدار هوای خروجی از اگزوز و رتبه گرمای آن در دفترچه راهنمای موتور دیزل ذکر شده است. قطر و ارتفاع مطلوب به جهت سوق‌دهی همین حجم از هوا اساسی اعتنا به طول مسیر افقی و عمودی اهمیت به کارگیری از قوانین حرکت سیالات قابل محاسبه است. به طور قطع و یقین، هر مدل چک کردن و برآورد کاهش از میزان آیتم نیاز باعث ساخت فشار برگشتی و در عاقبت ساخت فشار بر روی توربو شارژر موتور، داغ نمودن و متعاقبا از عمل افتادن دیزل ژنراتور می شود. بنابراین، به جهت تعیین یک دیزل ژنراتور مطلوب و بهینه، بایستی شرایط کاری و محیطی، نیاز های با سیستم اعم از قدرت، ولتاژ و آمپراژ را گزینه دقت قرار دهید. باتری شارژر دیزل ژنراتور کلیدی ولتاژ و جریان محدود شده و خروجی ثابت جهت شارژ باتری سرب اسید به خصوص باتری دیزل ژنراتور مطلوب است. باتری های دیزل ژنراتور حساس ولتاژ زیر یا شارژ کم، یک برهان همگانی خراب شدن سیستم برق واجب دیزل محسوب می شود.

مشکلات استفاده از ژنراتور ها زیر بار خیلی سبک

سیستم خنک کننده در دیزل ژنراتور ها نقش زیاد حساس و دارای ایفا میکند. سیستم خنک کننده موتور گشوده هم عملکردی بسیار شبیه اهمیت سیستم خنک کننده موتور اتومبیل دارد، به عبارتی رادیات، همان ترموستات و به عبارتی واترپمپ. چنانچه در دوران آغاز زدن، موتور پر‌نور نشد و دود سیاه ديزل ژنراتور پركينز رنگ از اگزوز موتور دیزل ژنراتور خارج شد، معین می­شود که هوا به درستی به دیزل ژنراتور نمی­رسد. در همین رخ بایستی مسیر ورود هوا و فیلتر هوا برسی شود که گرفتگی نداشته باشد. اهمیت این وجود، دیزل ژنراتورها حیاتی یک سری معایب به خصوص به جهت گوشه و کنار زیست هستند. میزان مصرف دیزل ژنراتورها به طور متوسط در میان ١٩٠ گرم تا ٢٢٠ گرم گازوئیل در هر ساعت به ازای هر کیلووات مصرفی است. یکی از عوارض انتخاب عمده ژنراتورهای دیزل تعداد بیشتر تامین‌کننده‌های قطعات آن، عدم نیاز به علم و تجربه زیاد و همینطور حمل و نقل و رویه اندازی ساده‌تر آن است. چرخه تنزل به این معناست که موتور بزودی به طور تغییر و تحول ناپذیری جراحت می‌بیند و ممکن میباشد هیچ گاه آغاز بکار نکند و زمان طولانی تری قدرتمند نخواهد بود که به تمام توان زمانی که تهی دست است، دست یابد. اجزای دیزل ژنراتور به جهت این که بتوانند به راحتی عمل کنند و در محور خود حرکت داشته باشند تا کمترین فشار به موتور وارد شود نیاز به روغن کاری مداوم و روزانه دارند. تولید قدرت الکتریکی دیزل ژنراتور را بر عهده دارااست و انرژی اولیه خود را از موتور می گیرد و تبدیل به برق می کند. سیم پیچی ها توسط مس انجام خواهد شد و هر چه مس از کیفیت بالاتری برخوردار باشد صد رد صد عملکرد دستگاه نیز بهبود پیدا می کند.

سیستم کنترل

سکوی اتصال یا این که همانشاسی دیزل ژنراتور، قطعه ای مستحکم است که وظیفه نگه داری و اتصال موتور و ژنراتور را به عهده دارد. در واقع همه قطعات یک دیزل ژنراتور بر روی شاسی آن سوار و اصطلاحا کوپله می شوند. غالبا از لرزش گیر هایی در شاسی ها استفاده می شود تا لرزش دیزل ژنراتور به تراز یا کانوپی منتقل نشود. سیستم گردش روغن دیزل ژنراتور وظیفه به اصطلاحروغن کاریاجزای متحرک آن را به عهده دارد. اساسی توجه به به دور موتور بالایی که غالبا در دیزل ژنراتور ها وجود داراست روغن کاری قطعاتی که متحرک میباشند زیاد اضطراری و ضروری می باشد. این دستور به قدری مهم می باشد که بایستی به صورت مداوم سطح روغن تماشا شود.

دیزل ژنراتور – فروش و ارزش دیزل ژنراتور

از یک کنترل سیستم ایده‌آل انتظار می رود که مختصات متنوعی را ارائه دهد. از جمله این مختصات می‌توان به مواقعی نظیر بضاعت و توان شروع و برنامه دادن به دستگاه و نشان دیتا شدن هشدارها اشاره نمود. سیستم رئیس انرژی از زخم رسیدن به موتور پرهیز کرده و قدمت کاری آن را زیادتر خواهد کرد. سفارش می گردد که هنگام خرید کردن دیزل ژنراتور به سیستم مدیریت انرژی آن دقت داشته باشید. امروزه شرکت صنعت های سنگین سوئدی با مارک ولوو سهم عظیمی از بازار های جهانی را به خویش اختصاص دیتا و یک عدد از کمپانی های موفق صنعتی در مقیاس جهانی می باشد. در مملکت ما نیز، محصولات همین شرکت بزرگ از سال های به دور فروش داشته و آیتم توجه خریداران موتور های سنگین بوده است. ۶) مقدار مصرف سوخت در دیزل ژنراتور به نسبت توان ایجاد شده کمتر است. فقط ژنراتورهای دیزلی می توانند طول عمر بالایی داشته باشند که به لطف نگهداری شوند و در شکل کمتر بازرسی و تحلیل های مختلف، مستعد خراب شدن خواهند بود. اما همین دستگاه ها برای تأمین الکتریسیته لازم علاوه بر CO2 گازهای مضر دیگری مثل اکسیدهای نیتروژن و ذرات معلق را هم ساخت می کنند. بنا بر سیاست های و مقرراتی که اتحادیه اروپا مبنی بر پرهیز از تکثیر هرچه عمده گازهای گلخانه ای گرفته است، به کارگیری از ژنراتورهای دیزلی منزلت خودش را نسبت به سال های گذشته از دست دیتا است. راه‌اندازی یک موتور حساس بار ناچیز سبب فشارهای استوانه‌ای کم می شود و در سرانجام رینگ پیستون بصورت ضعیفی بسته میگردد چون بستگی به فشار گاز نیرو در برابر فیلم روغن بر روی سوراخها برای رخ دهی مهر و موم دارد. فشار سیلندری اندک منجر احتراق ضعیف، فشار ناچیز حاصل از احتراق ناچیز و دما می‌شود. اقلام تهویه کمکی عمدتا شامل فن خنک کننده رادیاتور، لوله های اگزوز ، هوا را به بیرون سوق دهی نموده و موتور ژنراتور خنک می گردد. دیزل ژنراتورها میتوانند زیاد مفید واقع شوند و مثالهای بیشمار دیگری از کاربرد دیزل ژنراتور میتوان ابلاغ کرد. شارژر باتری دیزل ژنراتور در واقع عملکردی مشابه دینام ماشین دارد. گوشه ای از دیزل ژنراتور می باشد که خروجی الکتریسیته حاصل از محل ورود مکانیکی عرضه شده به وسیله موتور را حاصل مینماید در واقع ژنراتور دستگاهی میباشد که انرژی مکانیکی موتور دیزلی یا گازی را به انرژی الکتریکی تبدیل می­کند. در حین نوسازی موتورها ، قطعات موتور تماماً از نیز جدا شده و تمام نصیب ها در یک محلول شیمیایی تمیز می شوند. حفره های محل پیستون ، سیلندر و حفره های میل لنگ بررسی و در صورت نیاز تعمیر می شوند. به تیتر نمونه مولد دائم واجب نیست اهمیت تابلوی در دست گرفتن وصل مداد در روزگار جدا الکتریسیته شهر باشد. اما به هر شکل معمولا یک فرض معمول این است که در صورتی که یک مولد در موقعیت ضروری ۱۰۰۰ کیلووات باشد، در وضعیت مبنا و دائم به ۸۵۰ و ۸۰۰ کیلووات اکتفا شود. علاوه بر آن ژنراتورهای دیزلی مزایای دیگری هم دارا هستند که از پاراگراف همین مزایا می اقتدار به تعداد بیشتر تامین کننده های قطعات آن ها، عدم نیاز به دیتاها و تجربه مضاعف و همچنین حمل و نقل و خط مش اندازی معمولی خیس آن ها اشاره کرد.
آخرین مطالب