نحوه پارتیشن بندی هارد اکسترنال در ویندوز 7، 8 و 10 چیکاو

تعیین گنجایش و موقعیت پارتیشن نو به وسیله کشیدن نوار آبی رنگی بالای کاغذ در قابل انعطاف افزار. می اقتدار گفت در سیستم پارتیشن بندی معمولی ۳ دسته پارتیشن اساس شامل پارتیشن های Primary، Logical و Extended وجود دارند. همانطور که گفته شد هاردهایی که بر شالوده MBR پارتیشن بندی شود توانایی ۴ پارتیشن Primary را دارا هستند و هاردهایی که بر شالوده GPT پارتیشن بندی شده باشند می توانند پارتیشن های Primary زیادی داشته باشند. MBR همگی اطلاعات موجود در پارتیشن و بوت را در یک مکان ذخیره سازی می نماید و در غایت در صورتی که نقص جزئی پیش آید، تمام فعالیت اهمیت اختلال مواجه می شود یا این که به صورت کلی مختل می شود.
در همین صورت در صورتی که یک درایو به جهت هارد در نظر گرفته شود کل حجم حافظه در آن به کار گیری می شود و در رخ دسته بندی هارد به یک‌سری درایو، می اقتدار همین حجم حافظه را به فراخور نیاز تقسیم کرد. اساسی همین عمل می توانیم محتواهای مدنظر را هم مدیریت و معایب هارد اکسترنال ای دیتا سوق دهی کرد. همانطور که در ابتدای مقاله برای شما توضیح دادیم ، شما می توانید به امداد قابل انعطاف افزار های کاربردی هارد دیسک خویش را به راحتی پارتیشن بندی کنید. یکی از محبوب ترین و معمولی ترین قابل انعطاف افزارها ، EaseUS Partition Master می باشد.
عمومی
به امداد این قابل انعطاف افزار شما به راحتی می توانید هارد دیسک و یا حافظه SSD خود را پارتیشن بندی کنید. همینطور بدون بده بستان ویندوز به راحتی می توانید فایل های ویندوز و یا هر سیستم استدلال دیگری را از هارد دیسک به اس اس دی انتقال دهید. پس کلیدی ما همراه باشید تا به صورت قدم به گام همین نرم افزار کاربردی را به شما آموزش دهیم. به طور مثال می قدرت هم زمان ویندوز ۷ و ۸ را در سیستم خود داشته باشید و در واقع می توان فارغ از ایجاد تداخل سیستم برهان های مختلف را بر روی درایو های متعدد کارگزاری نمود.
و البته پایانی پارتیشن هارد که ذیل عنوان پارتیشن منطقی شناخته می‌شود، در واقع همان قسمت‌های تحت تیم پارتیشن‌ های توسعه و گسترش یافته هستند. برای استعمال با ویندوز باید همین پارتیشن را به صورت NFTS فرمت نمایید و برای لینوکس و macOS به رخ exFAT. همچنین می‌توانید داده‌ها را در میان پارتیشن‌های متفاوت منتقل کنید سوای این که تأثیری بر داده‌ها یا عملکرد بخش‌های دیگر داشته باشد. برای ساخت درایو های دیگر می توانید همین فرآیند را تکرار کنید. آن‌گاه کلمه Diskpart را تایپ نمائید و دکمه Enter را بزنید تا دستور اجرا شود.
برای مثال آنان یک پارتیشن سواپ دارا‌هستند که مثل page file روی ویندوز کار می‌کند. فعالیت پارتیشن سواپ در لینوکس یا این که page file در ویندوز آن است که قسمتی از هارد را به برنامه‌هایی که بر روی حافظه ram رایانه جای نشده‌اند، اختصاص می دهد تا هنگامی ram پر شد برنامه‌ها متوقف نشوند. این پارتیشن سواپ کلیدی استعمال از سیستم فولدر جداگانه‌ای فرمت می‌شود. همینطور در لینوکس می‌توان برای هر کدام از دایرکتوری‌های متفاوت سیستم یک پارتیشن منحصربه‌فرد ساخت کرد. هارددیسک‌ها، درایوهای یواس‌بی، کارت‌های SD و هر چیزی که حافظه‌ای به جهت ذخیره‌سازی دارد، باید پارتیشن‌بندی شوند.
فرض میکنیم که یک لپ‌تاپ یا سیستم تازه عده کردید یا یک هارد نو به جهت ویندوز خودتون خریدید. بعد از قرار دادن سی‌دی ویندوز یا نشانه گر یا بوت ویندوز به مرحله‌ی ذیل می‌رسید که برای کارگزاری ویندوز جدید باید گزینه‌ی پایین که نشان‌گر موس بر روی اون است رو گزینش کنید. امروز قصد دارم به شما یاد بدم که چگونه هارد‌دیسک رو پارتیشن‌بندی کنید. همون‌طور که می‌دونید، وقتی که ما یک هارد جدید تنظیم میکنیم یا این که هنگامی که قصد داریم حجم درایو‌های یک هارد قدیمی رو تغییر بدیم، به پارتیشن بندی هارد‌دیسک نیاز داریم.
سپس باید به کمک حروف انگلیسی اسم پارتیشن را مشخص کرد تا از بقیه پارتیشن ها متفاوتی گردد. کسانی که از سیستم عامل ویندوز 10 استفاده می نمایند قبل از ذخیره هر نوع داده و اطلاعاتی در پارتیشن های جدید می بایست یک بار آن را فرمت کنند. عضو بایستی از فی مابین پوشه سیستم های موجود یک عدد را انتخاب و برچسب نو برای پارتیشن تعین نماید. آن‌گاه از همین فعالیت و گزینش گزینه perform a quick format عملیات پارتیشن بندی هارد به تمام می رسد. به طور نمونه در صورتی که فایل‌ها و دیتاها و برنامه های ویندوز را در کنار نیز و در درایو C ذخیره نمایید و اتفاقی برای ویندوز شکل دهد کلیه نرم افزارهای کارگزاشتن شده روی سیستم از دست می‌روند و ممکن است به بازیابی داده ها نیاز داشته باشید.
اگرچه می‌توان صرفا اقدام به ساخت یک پارتیشن بر روی هارد کرد ولی طبق معمول توصیه میگردد که فایل‌های غیر سیستمی در پارتیشن‌های دیگر ذخیره شوند تا از کُند شدن کارایی دستگاه مهم گذشت روزگار دوری به فعالیت آید. همینطور می‌توان از پارتیشن‌ها در جهت ایجاد بوت چندگانه استعمال کرد که امکان به کارگیری از یک سری سیستم استدلال به رخ به طور همزمان را آماده می‌کند. برخی پارتیشن‌ها نیز تنها برای بازیابی اطلاعات یا کارگزاشتن ابزارهای عیب‌یابی در حیث گرفته می‌شوند. اهمیت این حال ممکن میباشد گاهی تایم ها رئیس پارتیشن در ویندوز ۱۰ پاره ای دشوار شود؛ ولی کاربران صرفا اهمیت اشراف بر یکسری گزینه می‌توانند به راحتی پارتیشن‌های سیستم خویش را سازمان‌دهی کنند. زمانی فضای اختصاص نیافته را گرفتید، می‌توانید یک پارتیشن ایجاد کنید.

روش اسکرین شات در samsung Galaxy A30

البته توجه داشته باشید که اصلی همین کار تمام اطلاعات درون هارد شما حذف میشه. اگه بخوام یک نمونه دیگه براتون بزنم، می‌تونم به سنگین و نماید شدن درایو‌های به هم ریخته که لبریز از فولدر و فایل هستن اشاره کنم. اگه در یک درایو آبادی تا فایل 90 گیگابایتی داشته باشین، در کسری از ثانیه پس از وارد شدن به اون درایو می‌تونین فایل‌ها رو ببینید.

  • در ادامه مهم معرفی برترین برنامه های پارتیشن بندی هارد، ملازم پلازا باشید.
  • مهارت یزدان محتوا نویسیه، و همینطور علاقه‌ی خاصی به صنعت بازی‌های ویدیویی و همچنین خبر‌ها تکنولوژی داره.
  • زبان و منطفه هنگامی خود را مشخص نمایید و بر روی کلید Next کلیک کنید.
  • در این وضعیت می بایست از سی دی live لینوکس یا CD کارگزاری ویندوز برای تولید تغییرات به کارگیری کنید.

ما در چیکاو نیکی فقط مجموعه بلکه خانواده ای هستیم که در راستای تولید و فرهنگ سازی سبک زندگی دیجیتالی، سعی می نماییم تا رفاه و سلامتی را برای مخاطبان خود به ارمغان بیاوریم. ما همواره تلاش می نماییم تا اصلی تدریس های لازم و انتقال روزمرگی های فناوری، شما را اهمیت دنیای سبز تکنولوژی آشنا کنیم و مسیر درست را مهم یکدیگر بسازیم. قابلیت ذخیره فایلهای پشتیبان و روزانه در حجم های متعدد را دارید. پیش‌نمایش تغییرات هم به‌شما نشان داده میگردد تا درصورت رضایت، دارای کلیک بر روی Apply Changes، همین تغییرات اعمال شوند.

فرمت GPT در پارتیشن بندی هارد:

اگر شما نیز جز همین گونه از کاربران هستید، آن‌گاه از اتصال هارد اکسترنال خود به کامپیوتر و روند تحت را به جهت مدیر و تولید پارتیشن در هارد اکسترنال خود دنبال کنید. ۳- مقدار فضای موردنظرتان را به جهت کارگزاری ویندوز و برنامه‌ها به مگابایت وارد کنید. سیستم دلیل حداقل ۲۰ گیگابایت لازم داراست ولی بایستی آینده‌نر باشید و فضای حتمی به جهت آپدیت‌ها و برنامه‌ها در لحاظ بگیرد پس بین ۶۰GB تا ۱۰۰GB میزان مناسبی است. بدین ترتیب بهترین سایت منبع شیوه برای انتخاب گونه پارتیشن بندی کلی هارد دیسک ، حالت GPT می باشد و در ابتدای کار در صورتی که هارد دیسک شما اطلاعاتی بر روی آن نمی باشد خوب تر است که به حالت GPT تبدیل شود . آنگاه در پنجره بعدی روی آیتم Disk Management کلیک نمایید تا هاردهایی که در سیستم تان وجود دارد، نشان دیتا شود. در قدم بعدی روی گوشه ای از هارد که به رنگ سیاه است کلیک کرده تا گزینش شود و آن‌گاه راست کلیک نمایید و گزینه New Simple Volume را برگزینید.
Volume را به مگابایت وارد کنید، برای ادامه “Next” را کلیک کنید. Easeus Partition Master را گشوده کنید، زمانی که دیسک تازه را تشخیص داد، یک پنجره New Disk Guide ظاهر می شود و “” Partition The Drive را در کنار بخش ” I Have A New HDD / SSD, I Want To ” را انتخاب کنید. 6.حجم آیتم لحاظ خویش را به MB وارد نمایید و هارد اکسترنال حکمت کارت دکمه Shrink را بزنید. ۵- در پنجره New Simple Volume wizard مواردی مانند میزان پارتیشن و حرفی که میخواهید به تیتر اسم پارتیشن قرار گیرد را مشخص و معلوم کنید. برطرف کردن مشکلات اینترنتی و مشکلات تلفن همراه و رایانه خویش را مهم کمک کارشناسان باتجربه انجام دهید. تماس گرفته و مهم یاری کارشناساناینترنت کمکمشکل خویش را برطرف کردن نمایید.
اگر درایو شما حافظه بیش از 2 ترا دارد، وجود GPT لازم و حتمی هست البته همین مسئله در گزینه SSD درستی نمی کند. به شکل کلی در صورتی که بخواهیم بگوییم، GPT در برابر حل مشکلات و خطاهای احتمالی عملکرد بهتری از خودش نشان می دهد و نیز مدیر پارتیشن بندی بهتری دارد. سیستم استدلال های ویندوز ، 7، 8 و 8.1 و ویستا ورژن 64 بیتی به سیستمی بر مبنای UEFI نیاز دارند تا از یک درایو GPT بوت کنند. برتری GPT در این گزینه بخش اعظم مشخص و معلوم می شود، به این دلیل که چند نسخه برداری از بوت دیتا را در یکسری پارتیشن ذخیره سازی می کند. این طرز سبب می شود تا اگر یک پارتیشن اهمیت ایراد و نقصی مواجه شد، از پارتیشن های دیگر به جهت بازیابی به کار گیری کند.

Primary, Extended, and Logical Partitions

از دیگر مزیت‌های پارتیشن بندی درایو اکسترنال، پشتیبان گیری آسان است. به طوری که در پارتیشن بندی اولیه یک پارتیشن در هر جور ویندوز ایجاد می شود. پس از آن پارتیشن بندی ها مهم مدیریت پیشرفته می تواند دستخوش تغییراتی نظیر کمتر یا این که ارتقا حجم درایو، اتصال درایوها به هم و… از طرز قابل انعطاف افزارهای گوناگون شود. درایوی که برای ویندوز یا هر سیستم ادله دیگری اختصاص دیتا شود مستمند 50 تا 100 گیگابایت فضای منحصر به فرد است. در تراز بعدی کاربر بایستی میزان ظرفیت پارتیشن را بر حسب MB معلوم کرده و دکمه Next را فشار دهد.

پارتیشن بندی حساس نرم افزار MiniTool Partition Wizard

پنجره ای باز می شود که حتمی هست روی منوی رئیس دیسک هارد آیتم حیث را گزینش کرده، بر روی آن کلیک راست نمایید و از 4 گزینه پیشنهادی مورد اول یا Initialize Disk کلیک کنید. پارتیشن بندی امداد می نماید تا مدیریت فایل ها و دیتا ها به راحتی و منظم انجام شود. این فعالیت امداد می نماید درصورتیکه شما در حین پاک نمودن داده ها بیشتر ناخواسته درایوی را پاک کردید، دیتاها دیگر از میان نرود. لطف بفرمایید از انتقال اطلاعات باطن حافظه ذخیره سازی خودتان جلوگیری بفرمایید و هارد دیسک خود را به جهت بازیابی به مجموعه بیاورید تا در صورت قابلیت و امکان اطلاعات شما بازیابی شود .
با هدف ارائه خبرها و بررسی های تخصصی در زمینه شبکه و فناوری در سال 1397 رخ گرفت و تیم تحریریه نت ران، صداقت در روش بیان مطالب را سرلوحه فعالیت خود قرار داده اند. به جهت اتمام کار، بر روی گزینه‌ی OK کلیک نمایید و بعدش بر روی گزینه‌ی Install Now بزنید. همین پارتیشن همه فایل‌های آهنگ فیلم و دیتاها دیگه‌ی شما رو در خودش حفظ می‌کنه. پس هر مقدار که از فضا باقی مونده رو می‌تونین به همین پارتیشن اختصاص بدین.
در پنجره حیاتی برنامه تعداد هارد ها و درایو هایی که برای هر کدام تعبیه شده هست اکران دیتا می شود. هم اکنون می‌توانید به به کارگیری از دیسک پارت برای حل ایراد درایو در ویندوز 10 بپردازید. شما دوستان عزیز در صورت وجود هرگونه سوال درمورد فروش، تعمیرات و خدمات پس از فروش محصولات ایسوس می توانید کلیدی نمایندگی ایسوس تماس حاصل نمایید؛ کارشناسان ما فراهم ی پاسخگویی به سوال ها شما دوستان خوب هستند. • بر بر روی استورج Storage در فضای میانی دو کلیک بزنید و آن‌گاه بر بر روی مدیر دیسک Disk Management دو کلیک بزنید. چرا درایو را پارتیشن بندی کنیم؟ در پایین به یک‌سری استدلال آن اشاره می کنیم.

آموزش به کارگیری از قابل انعطاف افزار EaseUS Partition Master و عمل اصلی پارتیشن های هارد

روی هر هارد یا این که فضای ذخیره‌سازی‌ای، بایستی ظرفی تولید شود که بتوان دیتاها دیجیتال را باطن آن ریخت. بیشتر زمان ها همین روش پاسخ میدهد ولی درصورتیکه شما از اشخاصی میباشید که اهمیت رئیس پارتیشن پیش فرض ویندوز خلل دارید، از قابل انعطاف افزار های دیگری مانند EASEUS Partition Master Free استفاده کنید. این شیوه را به جهت تمامی درایو های تولید شده خود انجام دهید تا حجم نهایی همگی درایوها تثبیت شود و هارد دیسک آماده استعمال شود.ضمنا به فاصله آن گاه از کلمه Format و C توجه کنید. یک عدد از بهترین قابلیت های این نرم افزار آن هست که بدون پاک نشدن اطلاعات قادر به تغییر‌و تحول حجم یک پارتیشن و جابجایی آن است. ارائه قابلیت و امکان های پیشرفته آیتم نیاز در سیستم NTFS است، اما همین قابلیت و امکان ها می بایست فاقد ساختار کلی Metadata یا به عبارتی Data of Data باشند.

پارتیشن Logical و Extended

پروسه پارتیشن بندی در هارد تازه و هاردی که تا قبل از این استفاده شده به یک شکل است. بعضا سیستم دلیل ها، چندین پارتیشن را ساپورت می‌نمایند نظیر ویندوز و لینوکس و برخی دیگر نظیر macOS فقط به یک درایو نیاز دارند. ویندوز، فایل‌های سیستمی را در System Partition ذخیره می‌کند و فایل‌های اطلاعاتی عضو را در پارتیشن های دیتا.

چگونه هارد SSD را پارتیشن بندی کنیم؟

هر هارد می تواند ۴ پارتیشن Primary یا این که یک Primary و یک Extended داشته باشد. SSD و HDD از حیث عملکرد زیاد متعدد میباشند و یک عدد از دارای ترین مزیت هایی که دارند، این است که ویندوز را کلیدی شتاب بیشتری بوت می کنند. ویندوز 10 و 8 و 8.1 نسخه 32 بیتی نیاز به یک سیستم مبتی بر UEFI به جهت بوت شدن از نحوه GPT نیاز دارند؛ نکته ای که باید بدانید، این است که ویندوز 7 و ویستا ورژن 32 بیتی، کار کشته نمیباشند از طریق GPT بوت شوند. عمده ترین تفاوتی که می توانیم در همین بین در حیث بگیریم، عمر این دو است. BIOS دیرین تر می باشد و از دوران ده سال هشتاد تا به الان وجود دارد، ولی سیستم های جدیدی که از سال 2010 وارد بازار عرضه شده اند، بخش اعظم از UEFI به کار گیری می کنند.
اما همون درایو اگه از ریزفایل‌ها و پوشه‌های فراوان مالامال شده باشه، کلی ارتفاع می‌کشه تا لود بشه و فایل‌هاش دسته‌بندی بشن که حقیقتا می‌تونه آزاردهنده باشه. ۴- در این قسمت به ترتیب حروف الفبا درایوها را نامگذاری می کنیم. هر یک‌سری خویش ویندوز به صورت خودکار یک کلام به درایو ایجاد شده اختصاص می دهد. 3.قصد داریم هارد نو بسازیم به این ترتیب گزینه Create virtual hard drive now را تعیین کرده و بر بر روی Create کلیک می کنیم. فرض نماییم Disk Management به شما امکان می دهد پارتیشن را به اندازه کافی Shrink کنید.
مثلاً از داخل ویندوز نمی‌توان پارتیشن سیستم‌عامل ویندوز را حذف کرد. در همین وضعیت می بایست از سی دی live لینوکس یا CD کارگزاشتن ویندوز برای تولید تغییرات استعمال کنید. نمایندگی توشیبا درگاهی امن و آیتم اعتماد می باشد که در زمینه فروش و خدمات پس از فروش عمل قانونی و قانونی دارد. نمایندگی توشیبا کلیدی ارائه سرویس ها پس فروش شرکتی و اورجینال تامین کننده معتبر محصولاتی هست که از همین نمایندگی تهیه و تنظیم می شود.

ترجمه تخصصی مقاله

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMariobetNakitbahisBetebetElexbetBetpasTrbetİntobethttps://gelsincicek.com/BetvoleMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaNovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma buca escort