نظر: در اینجا 5 روش امیدوارکننده برای زندگی سالم تر و طولانی تر وجود دارد – و این چیزی بیشتر از رژیم غذایی و ورزش است.

[ad_1]

اکثر مردم می خواهند زندگی طولانی و شاد داشته باشند – یا حداقل از یک زندگی کوتاه و بد اجتناب کنند. اگر در این اکثریت هستید، پس خوش شانس هستید. دهه گذشته شاهد یک انقلاب تحقیقاتی آرام در درک ما از زیست شناسی پیری بوده است.

چالش این است که این دانش را به مشاوره و درمان تبدیل کنیم که بتوانیم از آنها استفاده کنیم. در اینجا ما این افسانه را می شکنیم که طولانی کردن زندگی سالم یک داستان علمی تخیلی است و نشان می دهیم که در عوض یک واقعیت علمی است.

1. تغذیه و سبک زندگی

شواهد زیادی مبنی بر فواید انجام کارهای خسته کننده، مانند درست غذا خوردن وجود دارد. مطالعات بر روی گروه های بزرگی از مردم عادی نشان داده است که حفظ وزن، عدم استعمال دخانیات، محدود کردن الکل به مقادیر متوسط ​​و خوردن حداقل پنج وعده میوه و سبزیجات در روز می تواند طول عمر شما را در مقایسه با برخی از افراد سیگاری بین 7 تا 14 سال افزایش دهد. بیش از حد الکل می نوشد و اضافه وزن دارد.

کاهش کالری حتی بیشتر – حدود یک سوم، به اصطلاح محدودیت غذایی – سلامتی را بهبود می بخشد و عمر موش ها و میمون ها را تا زمانی که چیزهای مناسب بخورند طولانی می کند، اگرچه این کار برای افرادی که دائما وسوسه می شوند کار دشواری است. توسط غذا تصور می‌شود که نسخه‌های کمتر افراطی از روزه‌داری محدود به زمان یا متناوب – خوردن فقط هشت ساعت در روز در هر روز یا روزه گرفتن دو روز در هفته – خطر ابتلای افراد میانسال به بیماری‌های مرتبط با افزایش سن را کاهش می‌دهد.

2. فعالیت بدنی

شما نمی توانید از یک رژیم غذایی بد جلوتر بروید، اما این بدان معنا نیست که ورزش چیزهای خوبی را انجام نمی دهد. در سطح جهانی، بی تحرکی به طور مستقیم باعث حدود 10 درصد از کل مرگ و میرهای زودرس ناشی از بیماری های مزمن مانند بیماری عروق کرونر قلب، دیابت نوع 2 و سرطان های مختلف می شود. اگر همه افراد روی زمین فردا ورزش کافی داشته باشند، احتمالاً اثر آن افزایش طول عمر انسان سالم تقریباً یک سال خواهد بود.

اما چند تمرین بهینه است؟ سطوح بسیار بالا در واقع برای شما مضر است، نه فقط از نظر پارگی ماهیچه ها یا رگ به رگ شدن رباط. می تواند سیستم ایمنی بدن را سرکوب کرده و خطر ابتلا به بیماری های تنفسی فوقانی را افزایش دهد. کمی بیش از 30 دقیقه در روز فعالیت بدنی متوسط ​​تا شدید برای اکثر افراد کافی است. این نه تنها شما را قوی تر و سالم تر می کند، بلکه نشان داده شده است که التهاب مضر را کاهش می دهد و حتی خلق و خو را بهبود می بخشد.

3. تقویت سیستم ایمنی بدن

مهم نیست که چقدر تناسب اندام و تغذیه مناسب داشته باشید، متأسفانه با افزایش سن، سیستم ایمنی بدن شما کمتر موثر می شود. پاسخ ضعیف به واکسیناسیون و ناتوانی در مبارزه با عفونت از پیامدهای این «پیری ایمنی» است. همه چیز در اوایل بزرگسالی زمانی که تیموس – یک اندام پاپیلار در گلو – شروع به خشک شدن می کند، شروع به کاهش می کند.

این بد به نظر می رسد، اما زمانی که متوجه می شوید تیموس جایی است که عوامل ایمنی به نام سلول های T یاد می گیرند که با عفونت ها مبارزه کنند، نگران کننده تر می شود. بسته شدن چنین مرکز آموزشی بزرگ سلول T به این معنی است که آنها نمی توانند تشخیص عفونت های جدید یا مبارزه موثر با سرطان در سالمندان را بیاموزند.

شما می توانید – کمی – با اطمینان از داشتن ویتامین های کلیدی کافی، به ویژه A و D کمک کنید. یک منطقه امیدوارکننده از تحقیقات، بررسی سیگنال هایی است که بدن برای کمک به تولید سلول های ایمنی بیشتر، به ویژه مولکولی به نام IL-7 ارسال می کند. . ممکن است به زودی بتوانیم داروهایی تولید کنیم که حاوی این مولکول هستند و به طور بالقوه سیستم ایمنی را در افراد مسن تقویت می کنند.

روش دیگر استفاده از مکمل غذایی اسپرمیدین برای تحریک سلول‌های ایمنی برای پاکسازی مواد زائد داخلی خود مانند پروتئین‌های آسیب‌دیده است که سیستم ایمنی افراد مسن را به حدی بهبود می‌بخشد که اکنون به عنوان راهی برای دریافت پاسخ بهتر به واکسن‌ها در حال آزمایش است. کووید در سالمندان. مردم.

4. جوان کننده سلول ها

پیری یک وضعیت سمی است که سلول ها با افزایش سن وارد آن می شوند و باعث هرج و مرج در بدن می شود و التهاب و بیماری مزمن با درجه پایین ایجاد می کند – که اساساً باعث پیری بیولوژیکی می شود. در سال 2009، محققان دریافتند که موش‌های میانسال در صورت دریافت مقادیر کمی دارویی به نام راپامایسین، که پروتئین کلیدی به نام mTOR را که به تنظیم پاسخ سلول‌ها به مواد مغذی، استرس، هورمون‌ها و ناتوانی‌ها کمک می‌کند، مهار می‌کند، طولانی‌تر زندگی می‌کنند و سالم‌تر می‌مانند.

در آزمایشگاه، داروهایی مانند راپامایسین (به نام مهارکننده‌های mTOR) باعث می‌شود سلول‌های انسان پیر (سالخورده) شبیه سلول‌های جوان‌تر به نظر برسند و رفتار کنند. اگرچه هنوز برای تجویز این داروها برای استفاده عمومی خیلی زود است، یک کارآزمایی بالینی جدید به تازگی سازماندهی شده است تا ببیند آیا دوزهای پایین راپامایسین واقعا می تواند پیری را در انسان کند کند یا خیر.

راپامایسین که در خاک جزیره ایستر شیلی یافت می شود، عرفان قابل توجهی را به همراه دارد [has been hailed] در مطبوعات عمومی به عنوان یک “اکسیر جوانی” ممکن است. حتی می تواند حافظه موش های مبتلا به بیماری شبه زوال عقل را بهبود بخشد.

اما همه داروها دارای مزایا و معایب هستند – و از آنجایی که راپامایسین بیش از حد سیستم ایمنی را سرکوب می کند، بسیاری از پزشکان حتی تمایلی به در نظر گرفتن آن برای جلوگیری از بیماری های مرتبط با افزایش سن ندارند. با این حال، دوز داروهای جدیدتری مانند RTB101 است که مشابه راپامایسین عمل می کند، از سیستم ایمنی در سالمندان حمایت می کند و حتی ممکن است میزان عفونت و شدت کووید را کاهش دهد.

5. سلول های قدیمی را تمیز کنید

حذف کامل سلول های پیری یک راه امیدوارکننده دیگر است. تعداد فزاینده ای از مطالعات آزمایشگاهی روی موش هایی که از داروهایی برای از بین بردن سلول های پیر استفاده می کنند – به اصطلاح “سنولیتیک ها” – بهبود کلی در سلامتی را نشان داده اند و از آنجایی که موش ها بر اثر بیماری نمی میرند، در نهایت عمر طولانی تری دارند.

از بین بردن سلول های پیر نیز به افراد کمک می کند. در یک مطالعه بالینی کوچک، افراد مبتلا به فیبروز ریوی شدید عملکرد کلی بهتری را گزارش کردند، از جمله اینکه پس از درمان با داروهای سنولیتیک چقدر می‌توانستند راه بروند.

اما این فقط نوک کوه یخ است. دیابت و چاقی و همچنین عفونت با باکتری ها و ویروس های خاص می تواند منجر به تشکیل سلول های پیر شود. سلول های پیر همچنین ریه ها را در برابر عفونت کووید مستعدتر می کند و کووید باعث پیری سلول های بیشتری می شود. مهم است که سلول‌های پیر موش‌های پیر را از بین ببریم و به آنها کمک کنیم تا از عفونت کووید نجات پیدا کنند.

پیری و عفونت یک خیابان دو طرفه است. افراد مسن با شروع به تحلیل رفتن سیستم ایمنی بدنشان به بیماری‌های عفونی بیشتری مبتلا می‌شوند، در حالی که عفونت منجر به پیری سریع‌تر می‌شود. از آنجایی که پیری و پیری با بیماری های مزمن و عفونی در سالمندان ارتباط جدایی ناپذیری دارد، درمان پیری احتمالاً سلامت کلی را بهبود می بخشد.

این هیجان انگیز است که برخی از این درمان های جدید در حال حاضر در آزمایشات بالینی خوب به نظر می رسند و ممکن است به زودی در دسترس همه ما قرار گیرند.

ریچارد فاراگر استاد بیوجرونتولوژی در دانشگاه برایتون انگلستان است. لین کاکس، دانشیار بیوشیمی در دانشگاه آکسفورد، همچنین در انگلستان است. این اولین بار توسط The Conversation منتشر شد – “توسعه زندگی: پنج روش امیدوارکننده – تا کنون”.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ترجمه تخصصی مقاله

ایندکسر