نظر: فروش سهامی که در بازار صعودی درآمد کسب می کند، کار دشواری است، اما وقتی خرس ها کنترل را به دست گیرند، سپاسگزار خواهید بود.

[ad_1]

این طبیعت انسان است که وقتی همه چیز خوب پیش می رود، ما تمایل داریم تعمیر و نگهداری اولیه را به تعویق بیندازیم. چه کسی بین مراجعه به دندانپزشک بیش از شش ماه را از دست نداده است یا بین تعویض روغن بیش از 5000 مایل رانندگی نکرده است؟

همین اتفاق اغلب در مورد پرتفوی سرمایه گذاری ما رخ می دهد. وقتی بازار سهام مانند یک گانگستر کار می کند، ما تمایل داریم فکر کنیم که روزهای خوب هرگز به پایان نخواهند رسید.

و چرا موفق باشیم؟ از این گذشته، S&P 500 SPX،
-0.30٪
تنها در سال 2021 به بیش از 50 رکورد رسید. برخی از بزرگترین سهام همچنان سریعتر رشد می کنند. تقریباً 40 سال طول کشید تا Apple AAPL،
-0.66٪
برای تبدیل شدن به اولین شرکت تریلیون دلاری با ارزش بازار. در سال 2018 به آن فلات رسید و تنها دو سال دیگر طول کشید تا به ارزش 2 تریلیون دلار برسد. امروزه مایکروسافت MSFT،
-0.77٪،
الفبا (گوگل) GOOGL،
-0.31٪،
Amazon.com AMZN،
-0.33٪،
تسلا TSLA،
-1.46٪
و پلتفرم های متا (فیس بوک) FB،
+ 0.41٪
آنها همچنین با تریلیون ها دلار به باشگاه پیوستند.

اما در نقطه ای موسیقی متوقف می شود. تورم احتمالاً در سال 2022 و پس از آن ادامه خواهد داشت. در پاسخ، انتظار می‌رود که فدرال رزرو در سال آینده چندین بار نرخ بهره کوتاه‌مدت را افزایش دهد، که وام گرفتن برای مصرف‌کنندگان برای خریدهای بزرگ و شرکت‌هایی که در حال حاضر با حاشیه‌های سود ناچیز دست و پنجه نرم می‌کنند، گران‌تر می‌شود. سرمایه گذاران عصبی ممکن است برخی از سهام خود را برای کاهش قرار گرفتن در معرض سهام خود خارج کنند.

آیا شما باید همین کار را انجام دهید؟ این بستگی به این دارد که آیا پرتفوی شما از استراتژی تخصیص دارایی با ترکیبی هدفمند از سهام، اوراق قرضه و سرمایه گذاری های نقدی پیروی می کند که اهداف پس انداز، چارچوب زمانی و تحمل ریسک شما را منعکس می کند. حتی اگر این اتفاق بیفتد، در مقطعی می خواهید آن را با استفاده از یک استراتژی معقول برای متعادل کردن مجدد سبد سهام تنظیم کنید.

اکنون برای سال آینده تعادل را دوباره تنظیم کنید

چرا تعادل مجدد لازم است؟ از آنجایی که وزن دارایی ها در طول زمان از همگامی خارج می شود، زیرا ارزش ها افزایش و کاهش می یابد. به عنوان مثال، ارزش سهام در حساب سرمایه گذاری خود را بر ارزش کل حساب تقسیم کنید. نتیجه درصد فعلی سهام او خواهد بود. در این بازار صعودی، درصد احتمالاً بالاتر از حد انتظار خواهد بود.

در میان متخصصان سرمایه گذاری، این به عنوان “اضافه وزن” شناخته می شود. اگر چه زمانی که بازار داغ است، می تواند منجر به بازدهی چشمگیر شود، اما اضافه وزن با تخصیص دارایی از پیش تعیین شده، شما را در معرض ضررهای بیشتری در هنگام فروش قرار می دهد.

زمان فکر کردن به تعادل مجدد زمانی نیست که بازار در حال گذراندن چرخش های لجام گسیخته باشد. اگر یک مشاور مالی حساب شما را مدیریت کند، حساب شما معمولاً سالانه، در پایان سال و ابتدای سال جدید، مجدداً متعادل می شود.

اگر می‌خواهید موجودی را خودتان بازیابی کنید، آخرین صورت‌حساب‌های حسابتان را مرور کنید. دریابید که ممکن است نیاز به فروش از سهام خود داشته باشید تا شانس هدف خود را بازیابی کنید.

اگر فکر می کنید بازار سهام پتانسیل بسیار بیشتری دارد، ممکن است بخواهید توزیع سهام خود را کمی بالاتر نگه دارید. برعکس، اگر در شرف بازنشستگی هستید و نگران تضعیف ارزش لانه بازنشستگی خود هستید، می‌توانید توزیع دارایی‌های خود را به ترکیبی محافظه‌کارانه‌تر تغییر دهید، مانند 50٪ اوراق قرضه، 40٪ سهام و 10٪ پول نقد.

علاوه بر درصدها، شما همچنین می خواهید به «زیر سرپوش» پرتفوی نگاه کنید تا برخی مسائل را شناسایی کنید که اگر به آنها توجه نشود، می تواند بر عملکرد سرمایه گذاری شما تأثیر منفی بگذارد.

کاهش قرار گرفتن در معرض فن آوری های بزرگ

از نظر ارزش بازار و بازگشت به این پنج شرکت بزرگ در ایالات متحده – فیس بوک، اپل، آلفابت (گوگل)، مایکروسافت و آمازون. این پنج نشان دهنده 20٪ از کل S&P 500 و 40٪ از شاخص ترکیبی NASDAQ COMP هستند.
-0.16٪.

اگر در یک صندوق شاخص S&P 500 یا ETF یا صندوق‌هایی که به طور فعال مدیریت می‌شوند با سرمایه بزرگ سرمایه‌گذاری کنید، احتمالاً این سهام فناوری را در بالای فهرست دارایی‌هایشان خواهید دید. اگر شما صاحب چند مورد از این صندوق ها هستید، به این معنی است که بخش زیادی از سهام شما در این شرکت ها متمرکز است.

چه اتفاقی می‌افتد اگر یک یا چند نفر از آن‌ها در شرایط سختی قرار بگیرند یا تنظیم‌کننده‌های دولتی تصمیم بگیرند مدل‌های کسب‌وکارشان را به هم بزنند یا آنها را از هم جدا کنند؟

فروش برخی از این وجوه با سرمایه بالا به عنوان بخشی از استراتژی شما برای متعادل کردن مجدد و سرمایه گذاری مجدد درآمدهای اوراق قرضه می تواند در عین حال که وزن های هدف شما را بازیابی می کند، قرار گرفتن شما در معرض فناوری بزرگ را کاهش می دهد. همچنین ممکن است کمی بیشتر بفروشید و در صندوق های سرمایه متوسط ​​یا کوچک سرمایه گذاری کنید که در سهام فناوری غول پیکر سرمایه گذاری نمی کنند.

همچنین ممکن است زمان خوبی برای در نظر گرفتن هزینه های سرمایه گذاری خود باشد. اگر کارمزدهای دریافت شده توسط صندوق‌های شما با عملکرد ضعیف آنها توجیه نمی‌شود، آن پول را به صندوق‌های شاخص با قیمت پایین‌تر و صندوق‌های ETF منتقل کنید.

مالیات را فراموش نکنید

اگر در حساب مشمول مالیات مجدداً تعادل ایجاد کنید، باید به سود سرمایه حاصل از فروش سهام، اوراق قرضه یا یک صندوق سود توجه کنید. اگر هر یک از این اوراق را پس از نگهداری کمتر از یک سال بفروشید، سود به عنوان درآمد عادی مشمول مالیات خواهد بود. اگر آنها را برای بیش از یک سال نگه دارید، باید مالیات بلندمدت بر عایدی سرمایه بپردازید که بسته به درآمد ناخالص تعدیل شده شما می تواند تا 20 درصد برسد.

برای کاهش پیامدهای مالیاتی، ببینید آیا می‌توانید از استراتژی‌ای که متخصصان آن را جمع‌آوری ضرر مالیاتی می‌نامند، استفاده کنید. این به سادگی به معنای فروش سهام یک اوراق بهادار یا صندوقی است که از آن پول از دست داده اید برای ایجاد زیان سرمایه، که می توانید از آن برای کاهش سود سرمایه در هنگام فروش سایر سرمایه گذاری های سودآور استفاده کنید.

انجام این کار با سهام نسبتاً آسان است. انجام این کار با صندوق های سرمایه گذاری مشترک و ETF ها دشوارتر است، زیرا محاسبه بر اساس هزینه ها (آنچه برای سهام پرداخت کرده اید) همیشه واضح نیست. چندین استراتژی وجود دارد که می توانید از آنها برای افزایش بالقوه پایه هزینه خود استفاده کنید، اما آنها پیچیده هستند و برای انجام صحیح تکالیف زیادی نیاز دارند.

اگر فکر نمی‌کنید که توانایی تصمیم‌گیری به تنهایی را ندارید، با یک مشاور با تجربه فقط با هزینه‌ای همکاری کنید که از نظر قانونی برای انجام بهترین منافع شما الزامی است. آنها می توانند سبد فعلی و استراتژی تخصیص دارایی شما را تجزیه و تحلیل کنند، خطرات ناشی از اضافه وزن و تمرکز بیش از حد را شناسایی کنند، هزینه های سرمایه گذاری را حسابرسی کنند و اقداماتی را توصیه کنند که می تواند تعادل بهینه را به روشی مقرون به صرفه تر و مالیاتی بهینه تر بازگرداند.

Pam Krueger خالق و مجری این جایزه است مانی تراک یک سریال تلویزیونی برای آموزش سرمایه‌گذاران، که در سطح ملی از PBS تماشا می‌شود. او همچنین بنیانگذار و مدیر عامل Wealthramp.com است، یک پلتفرم تطبیق مشاوره ثبت شده در SEC که کاربران را تنها با پرداخت هزینه به مشاوران مالی تایید شده و واجد شرایط متصل می کند.

بیشتر ▼: چند وقت یکبار باید سبد خود را چک کنید؟

همچنین بخوانید: به دنبال بهترین سهام سود بخش برای ماندن در پول در سال 2022 و پس از آن باشید

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ترجمه تخصصی مقاله

ایندکسر