نظر: گزارش کارت قطب شمال: باران بیشتر و برف کمتر در این منطقه برای بقیه جهان چه معنایی دارد

[ad_1]

در 14 دسامبر، تیمی متشکل از 111 دانشمند از 12 کشور، شانزدهمین نقشه سالانه قطب شمال را منتشر کردند که یک به روز رسانی سالانه در مورد وضعیت سیستم قطب شمال است. ما دانشمندان قطب شمال و ویراستاران این ارزیابی بررسی شده هستیم. این گزارش به بررسی انواع اجزای فیزیکی، محیطی و انسانی مرتبط با یکدیگر در منطقه می پردازد.

این گزارش مانند یک معاینه سالانه با یک پزشک، علائم حیاتی قطب شمال – از جمله دمای هوای سطحی، دمای سطح دریا، یخ دریا، پوشش برف، پوشش یخ گرینلند، محوطه‌سازی تندرا و نرخ فتوسنتز جلبک‌های اقیانوسی – را ارزیابی می‌کند. و عوامل در حال ظهوری که مسیر تغییر در قطب شمال را روشن می کند.

همانطور که در این گزارش توضیح داده شد، گرمایش سریع و واضح ناشی از انسان همچنان باعث ایجاد بیشتر تغییرات می شود و در نهایت راه را برای اختلالاتی که اکوسیستم ها و جوامع را در همه جا تحت تاثیر قرار می دهد، هموار می کند.

تداوم ریزش یخ

یخ های دریای قطب شمال – یک علامت حیاتی مرکزی و یکی از نمادین ترین شاخص های تغییرات آب و هوایی جهانی – با گرم شدن دما همچنان به کوچک شدن خود ادامه می دهند.

با احتساب داده‌های سال 2021، 15 مورد از پایین‌ترین مناطق تابستانی یخ‌های دریا – نقطه‌ای که یخ در آن سال در کمترین حد خود است – همه در 15 سال گذشته رخ داده‌اند، در یک رکورد به سال 1979، زمانی که ماهواره‌ها شروع به نظارت منظم کردند. منطقه.

یخ دریا نیز با سرعت نگران کننده ای نازک می شود زیرا قدیمی ترین و ضخیم ترین یخ چند ساله قطب شمال ناپدید می شود. این از بین رفتن یخ دریا توانایی قطب شمال برای خنک کردن آب و هوای جهانی را کاهش می دهد. همچنین می‌تواند سیستم‌های هواشناسی را به عرض‌های جغرافیایی پایین‌تر تغییر دهد تا حدی که رویدادهای هواشناسی نادر و زودتر مانند خشک‌سالی، امواج گرما و طوفان‌های شدید زمستانی را محتمل‌تر کند.

به طور مشابه، ذوب مداوم لایه های یخی گرینلند و سایر یخ های مستقر در خشکی، دریاها را در سراسر جهان بالا می برد، و شدت و قرار گرفتن در معرض سیل های ساحلی، اختلال در سیستم های آب آشامیدنی و فاضلاب و فرسایش سواحل را برای جوامع بیشتری در سراسر جهان تشدید می کند.

NOAA Climate.gov/NSIDC

قطب شمال گرم تر و مرطوب تر

این انتقال از یخ به آب و اثرات آن در سراسر سیستم قطب شمال مشهود است.

هشت رودخانه اصلی قطب شمال، آب شیرین بیشتری را در اقیانوس منجمد شمالی آزاد می‌کنند که منعکس کننده افزایش آب در قطب شمال است که در نتیجه خشکسالی در نتیجه بارندگی، ذوب شدن یخ‌های دائمی و ذوب یخ‌ها به وجود می‌آید. نکته قابل توجه این است که نوک صفحه یخی گرینلند – بیش از 10000 فوت بالاتر از سطح دریا – اولین بارندگی مشاهده شده خود را در تابستان 2021 تجربه کرد.

این تحولات به یک قطب شمال تغییر یافته و در حال تغییر امروز اشاره دارد. آنها همچنین به مطالعات مدل‌سازی جدید اعتبار می‌دهند که پتانسیل قطب شمال را برای تغییر از یک سیستم برف‌بار به یک سیستم بارانی در تابستان و پاییز تا زمانی که دمای جهانی به تنها 1.5 درجه سانتی‌گراد (2.7 فارنهایت) بالاتر از جاده‌های ماقبل صنعتی برسد، نشان می‌دهد. جهان قبلاً 1.2 درجه سانتیگراد (2.2 فارنهایت) گرم شده است.

چنین تغییری به سمت باران بیشتر و برف کمتر، مناظر را بیشتر متحول می‌کند و باعث عقب‌نشینی سریع‌تر یخچال‌ها و از بین رفتن یخ‌های دائمی می‌شود. ذوب شدن یخ‌های دائمی نه تنها بر اکوسیستم‌ها تأثیر می‌گذارد، بلکه با اجازه دادن به بقایای گیاهی و جانوری که یکبار منجمد شده‌اند تجزیه شده و گازهای گلخانه‌ای اضافی را در جو آزاد می‌کند، به گرمایش جهانی نیز کمک می‌کند.

گزارش امسال نشان می‌دهد که چگونه عقب‌نشینی یخچال‌های طبیعی و رو به وخامت یخ‌های دائمی نیز تهدیدهای فزاینده‌ای برای زندگی انسان‌ها از طریق سیل‌های ناگهانی و محلی و رانش زمین هستند. او خواستار تلاش های هماهنگ بین المللی برای شناسایی این تهدیدها شد. باران بیشتر در قطب شمال این تهدیدات را چند برابر خواهد کرد.

NOAA Climate.gov/CS ERA5

تاثیر فزاینده بر مردم

تغییرات و آشفتگی های مشاهده شده در قطب شمال به زندگی و اقدامات روزمره در سراسر جهان مرتبط است، به طور مستقیم یا به عنوان یادآوری قطعی تعدادی از آسیب های ناشی از انسان به آب و هوا و اکوسیستم ها.

مقاله ای با گزارشی در مورد قطب شمال برای بیس هایی که به سمت شمال به سمت تاندرای قطب شمال گسترش می یابند تا از شرایط مساعد جدید بهره ببرند، نمونه ای از چگونگی حرکت گونه ها در سراسر جهان با واکنش زیستگاه ها به تغییرات آب و هوایی و نیاز به اشکال جدید اتصال است. نظارت برای ارزیابی مقیاس تحولات محیطی حاصل.

مقاله‌ای درباره زباله‌های دریایی از کشتی‌ها که سواحل دریای برینگ را می‌شویند، که یک تهدید فوری برای امنیت غذایی در منطقه است، به ما یادآوری می‌کند که تهدید میکروپلاستیک‌ها و ماکروپلاستیک‌ها در اقیانوس‌های ما چالش بزرگ زمان ماست.

گزارشی در مورد سر و صدای کشتی که به طور فزاینده ای در حال نفوذ به چشم انداز دریایی زیر آب قطب شمال به ضرر پستانداران دریایی است، فراخوانی برای حفظ یکپارچگی مناظر صوتی طبیعی در سراسر جهان است. به عنوان مثال، یک مطالعه غیرمرتبط اخیر نشان داد که سر و صدای ناشی از فعالیت های انسانی و از دست دادن تنوع زیستی، چشم انداز صوتی پرندگان آوازخوان بهاری در آمریکای شمالی و اروپا را تخریب می کند.

با این حال، مقاله ای با گزارشی درباره قطب شمال توسط اعضای شبکه محلی دانش غذایی نشان می دهد که چگونه، علیرغم ادامه تهدیدات آب و هوایی برای سیستم های غذایی قطب شمال، جوامع محلی آلاسکا از طریق ارزش ها و رویکردهای فرهنگی خود، اختلالات اولیه امنیت غذایی همه گیر را تحمل کرده اند. در مقام اول”.

همکاری آنها و توانایی آنها برای سازگاری درس مهمی برای جوامعی است که با مشکلات مشابه در سراسر جهان دست و پنجه نرم می کنند، در حالی که به همه یادآوری می کنند که قطب شمال خانه است. مکانی که در آن اغتشاشات در مقیاس بزرگ برای بیش از 1 میلیون نفر از مردم بومی آن چیز جدیدی نیست و راه حل های آن مدت ها در عمل متقابل بوده است.

قطب شمال به سایر نقاط جهان متصل است

نقشه گزارش قطب شمال مشاهدات را از سراسر شمال دور قطبی جمع آوری می کند و آنها را در یک طرح قطبی از سیاره ما تجزیه و تحلیل می کند. این امر قطب شمال را در مرکز قرار می دهد و تمام نصف النهارها به سمت خارج به بقیه جهان گسترش می یابند.

برخی از رویدادهای قطب شمال در سال 2021 که در گزارش قطب شمال مورد بحث قرار گرفته است.

NOAA Climate.gov

از این منظر، قطب شمال از طریق مبادلات بی‌شمار – گردش طبیعی هوا، اقیانوس و آلاینده‌ها، مهاجرت حیوانات و گونه‌های مهاجم، و همچنین حمل و نقل انسان‌ها، آلودگی، کالاها و منابع طبیعی- با جوامع سراسر جهان مرتبط است. گرم شدن قطب شمال همچنین امکان دسترسی بیشتر به دریا را فراهم می کند، زیرا از بین رفتن یخ دریا به کشتی ها اجازه می دهد تا به عمق آب های قطب شمال و برای مدت طولانی تر حرکت کنند.

این واقعیت ها اهمیت افزایش همکاری بین المللی در حفاظت، کاهش و تحقیقات را برجسته می کند.

قطب شمال قبلاً دستخوش تغییرات زیست محیطی و اجتماعی سریع بی سابقه ای شده است. قطب شمال گرمتر و قابل دسترس تر به جهانی منتهی می شود که فقط محکم تر به یکدیگر متصل است.

متیو دراکن میلر محققی در مرکز ملی داده های برف و یخ (NSIDC)، موسسه تعاونی تحقیقات علوم محیطی (CIRES) و دانشگاه کلرادو بولدر است. ریک تومانیس متخصص آب و هوا در آلاسکا در دانشگاه آلاسکا فیربنکس است. Twila Moon معاون دانشمند ارشد در مرکز ملی داده های برف و یخ (NSIDC)، موسسه تعاونی تحقیقات علوم محیطی (CIRES) و دانشگاه کلرادو بولدر است. این اولین بار توسط The Conversation منتشر شد – “نقشه ای با گزارش قطب شمال برای سال 2021 یک داستان (انسانی) از قطعی های آبشاری، رویدادهای شدید و ارتباطات جهانی را نشان می دهد.”

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ترجمه تخصصی مقاله

ایندکسر