چگونه اوراق بهادار دولتی محافظت شده از تورم می تواند به پس انداز بازنشستگی شما کمک کند تا با تورم مقابله کند

[ad_1]

شاید شنیده باشید که تورم ممکن است در حال حاضر کمی مشکل ساز باشد و این خبر خوبی برای بازنشستگان نیست. و برخی ممکن است فکر کنند که بازار سهام این روزها کمی درخشان است. بنابراین ممکن است منطقی باشد که بخشی از لانه بازنشستگی خود را محافظه کارانه و به گونه ای سرمایه گذاری کنید که در مقابل تورم نیز محافظت کند. در اینجا یک ایده است.

اوراق بهادار خزانه تحت پوشش تورم (TIPS)

سرمایه گذاری اندکی در اوراق بهادار محافظت شده از تورم ایالات متحده (TIPS) را در نظر بگیرید. اینها نوع خاصی از اوراق خزانه هستند که بر اساس تورم تعدیل می شوند. به ویژه، در طول تورم، مانده های اصلی TIPS دو بار در سال بر اساس تغییرات در شاخص قیمت مصرف کننده به سمت بالا تنظیم می شود. بنابراین تورم آنقدر به شما آسیب نمی رساند. در مقابل، تورم بالا جریمه های شدیدی را برای کسانی که از استراتژی سرمایه گذاری محافظه کارانه دیوانه وار برای خرید اوراق بهادار یا اوراق قرضه دولتی معمولی ایالات متحده پیروی می کنند، تحمیل می کند.

نحوه عملکرد TIPS به طور خلاصه

TIPS با سررسیدهای 5، 10 و 30 ساله فروخته می شود. آنها دو بار در سال سود را با نرخ ثابتی که در زمان صدور تعیین می شود، پرداخت می کنند. در طول تورم، مانده های اصلی TIPS دو بار در سال به سمت بالا تنظیم می شود.

اگر اوراق قرضه TIPS را تا سررسید نگه دارید، موارد زیر را دریافت می کنید:

1) پرداخت سود نقدی دو بار در سال با نرخ بهره ثابت مشخص شده. هر پرداخت شش ماهه معادل نیمی از آن درصد ضرب در مانده اصل تعدیل شده بر اساس تورم در زمان پرداخت خواهد بود. بنابراین، پرداخت‌های بهره شما با تورم افزایش می‌یابد، زیرا بر اساس تراز اصلی در حال افزایش است که برای تورم تنظیم شده است.

2) اصل سررسید تعدیل شده با تورم که با تورم اندازه گیری شده در دوره نگهداری افزایش می یابد.

مثال فوق العاده ساده: در 22 آوریل 15، شما 100000 دلار در یک اوراق قرضه پنج ساله TIPS اصلی با ارزش اسمی 100000 دلار سرمایه گذاری می کنید که 3٪ نرخ بهره ثابت سالانه را پرداخت می کند. اگر تورم برای شش ماه آینده 2 درصد باشد، مانده اصل اوراق قرضه با تورم تعدیل شده به 102000 دلار (100000 دلار در 1.02) افزایش می یابد و برای آن دوره شش ماهه 1530 دلار سود دریافت خواهید کرد (3 x 102000 دلار). % x 0.5). = 1530 دلار).

اگر نرخ تورم برای شش ماه آینده 3 درصد باشد، مانده اصلی تعدیل شده بر اساس تورم به 105060 دلار (102000 دلار در 1.03) افزایش می‌یابد و برای آن دوره شش ماهه 1576 دلار سود دریافت می‌کنید (105060 دلار در 3 درصد). ایکس). 5 = 1576 دلار).

اگر تورم برای هر دوره شش ماهه در چهار سال آینده دقیقاً به 2٪ برسد، سود پرداختی شما بر اساس مانده اصل تعدیل شده با تورم برای هر دوره شش ماهه افزایش می یابد. 123,095 دلار در سررسید (105,060 $ x 1.17166) در 15.04.27 دریافت خواهید کرد.

دنیای واقعی

در دنیای واقعی امروز، شما باید برای امتیاز محافظت در برابر تورم، حق بیمه بپردازید. به عنوان مثال، اوراق قرضه 5 ساله TIPS که در تاریخ 15.10.26 سررسید می‌شوند، بهره را با نرخ ثابت میکروسکوپی سالانه 0.125% می‌پردازند. همانطور که نوشته شد، این اوراق با حق بیمه حدود 1.07 در بازار ثانویه معامله شد تا بازدهی منفی 1.322% را بر اساس نرخ بهره ثابت 1.125% به ارمغان آورد. موجودی پایه تعدیل شده با تورم فعلی 1.013 است، بنابراین شما باید حدود 107000 دلار برای خرید یکی از این موجودی های پایه تعدیل شده بر اساس تورم با قیمت 101300 دلار بپردازید.

اگر تورم قابل توجهی وجود داشته باشد، دو بار در سال پرداخت سود با افزایش اصل تعدیل تورم افزایش می یابد. اما پرداخت سود همچنان بالا نخواهد بود زیرا نرخ ثابت سالانه بسیار پایین است (0.125%)

اگر تورم قابل توجهی وجود داشته باشد، پول واقعی با این واقعیت به دست می آید که اگر اوراق قرضه را تا سررسید نگه دارید، مانده اصلی تعدیل شده با تورم را جمع آوری کنید.

مثال دنیای واقعی: در تاریخ 15.01.21 شما 107,000 دلار برای خرید اوراق قرضه 5 ساله TIPS با ارزش اسمی 100,000 دلار، مانده اصل تورم 101,300 دلار و نرخ بهره ثابت سالانه 1.25% پرداخت می کنید. سررسید اوراق در تاریخ 15.10.26. اگر اوراق TIPS را تا سررسید نگه دارید و تورم در طول دوره مالکیت حدود 1.32٪ باشد، سرمایه خود را جبران کرده و سودآوری معامله را باز می‌گردانید. این خوب نخواهد بود، زیرا در حال حاضر می توانید بازدهی سالانه حدود 1.5٪ از یک اوراق خزانه 5 ساله ساده کسب کنید، و بدیهی است که می توانید وارد این معامله شوید. تورم را نادیده بگیرید! به طور کلی، برای اینکه سرمایه گذاری TIPS شما از اوراق عادی خزانه داری پیشی بگیرد، باید تورم سالانه از حدود 2.82٪ (1.32٪ + 1.5٪) فراتر رود.
اما اگر میانگین تورم در طول دوره تصدی چهار ساله و نه ماهه شما برای اوراق قرضه TIPS که در تاریخ 15/10/26 سررسید می‌شود، حدود 7 درصد باشد، راه طولانی را طی خواهید کرد. در پایان روز، شما حدود 140500 دلار از 107000 دلار سرمایه گذاری خود را جمع آوری خواهید کرد. اگر همان 107000 دلار را در یک اوراق خزانه 5 ساله ساده که 1.5 درصد سود سالانه می پردازد و در تاریخ 15/10/26 سررسید می کند سرمایه گذاری کرده اید، تنها حدود 115000 دلار در طول یک دوره تصدی چهار ساله و نه ماهه جمع آوری خواهید کرد.

ردیف پایین: در صورت وجود تورم قابل توجه، TIPS نسبت به اوراق بهادار دولتی معمولی مزیت بزرگی دارد.

اگر کاهش تورم وجود داشته باشد چه؟

یک سوال خوب، در حالی که کاهش تورم در هر زمان در آینده نزدیک در حال حاضر بعید به نظر می رسد، هرگز مشخص نیست. اگر در چند سال گذشته یک چیز را یاد گرفته باشیم، این است که هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد. درست؟
در دوره‌های کاهش تورم، اصل TIPS دو بار در سال به سمت پایین تعدیل می‌شود. پرداخت های بهره دو بار در سال نیز به سمت پایین تعدیل می شود – زیرا آنها بر اساس کاهش مانده تعدیل شده در اصل سرمایه هستند. خود نرخ بهره ثابت مشخص شده تغییر نمی کند.
با این حال، حتی در بدترین سناریوی کاهش شدید تورم در طول مدت تصدی خود، تا زمانی که اوراق قرضه را تا سررسید نگه دارید، نتایج مالکیت اوراق قرضه TIPS فاجعه بار نخواهد بود. این به این دلیل است که شما تضمین می‌کنید که حداقل ارزش اسمی سررسید اوراق را دریافت کنید، حتی اگر مانده تعدیل شده اصل سرمایه کمتر از آن عدد باشد. اگر تراز اصلی تعدیل شده با تورم از ارزش اسمی بیشتر شود، عدد تعدیل شده با تورم بالاتر را دریافت خواهید کرد.

بنابراین، در مثال قبلی ما، زمانی که اوراق TIPS شما در تاریخ 15.10.26 سررسید می‌شود، حداقل 100000 دلار جمع‌آوری می‌کردید – حتی اگر کاهش تورم خالص قابل توجهی در طول دوره مالکیت چهار ساله و نه ماهه شما وجود داشته باشد. با این حال، مطمئناً این یک نتیجه عالی نیست زیرا شما 107000 دلار برای اوراق قرضه پرداخت کرده اید و در طول دوره مالکیت فقط حداقل نرخ بهره را به دست آورده اید.

نحوه خرید نکات

حداقل ارزش اسمی برای اوراق قرضه TIPS 1000 دلار است. صورتحساب های بزرگتر در مراحل 1000 دلاری موجود است. TIPS را می توان برای صدور اولیه به طور مستقیم از دولت از طریق برنامه آنلاین خزانه داری مستقیم خریداری کرد. اینجا را ببین. با این حال، گزینه Treasury Direct فقط برای TIPS خریداری شده برای حساب های مشمول مالیات در دسترس است. شما نمی توانید از حساب بازنشستگی معاف از مالیات، مانند IRA، برای خرید TIPS در مورد صدور اولیه استفاده کنید.
اگر اوراق قرضه TIPS تازه منتشر شده را از طریق Treasury Direct خریداری کنید، در صورت نگهداری آن تا سررسید، حداقل ارزش اسمی آن را دریافت خواهید کرد، حتی اگر کاهش شدید تورم وجود داشته باشد. TIPS اوراق بهادار قابل فروش است، بنابراین می توانید اوراق قرضه TIPS را که قبلاً منتشر شده است در بازار ثانویه از طریق شرکت کارگزاری دوستانه خود خریداری کنید. کمیسیون ها باید معقول باشند.

اگر TIPS های قدیمی تر را در بازار ثانویه با تعدیل تورم انباشته به تراز اصلی خریداری کنید، این تعدیل ممکن است با کاهش تورم تبخیر شود. راه برای جلوگیری از این خطر خرید TIPS هنگام صدور یا مدت کوتاهی پس از آن است. به این ترتیب تعدیل تورم انباشته اندک یا وجود ندارد و در صورت کاهش تورم ضرر کمتری خواهید کرد. البته، اگر حق بیمه اوراق قرضه را پرداخت کنید، ممکن است آن را نیز از دست بدهید.

نقطه کلیدی: مانند سایر اوراق بهادار دولتی، قیمت اوراق قرضه TIPS در بازار ثانویه به دلیل تغییر در نرخ های بهره غالب، عرضه و تقاضا و سایر عوامل در نوسان است. اگر قصد ندارید TIPS خود را تا سررسید نگه دارید، باید بدانید که قیمت‌های بازار می‌توانند به صورت روزانه تغییر کنند و تغییر می‌کنند و هیچ اطمینانی در مورد اینکه چقدر می‌توانید TIPS خود را در بازار ثانویه بفروشید وجود ندارد.

مشکلات مالیاتی برای TIPS که در حساب های مشمول مالیات نگهداری می شود

وقتی TIPS را از طرف یک شرکت کارگزاری مشمول مالیات نگه می‌دارید، درآمد مشمول مالیات شما شامل موارد زیر خواهد بود: (1) پرداخت‌های سود نقدی و (2) هرگونه تعدیل مثبت برای تورم اصلی. پرداخت مالیات فعلی بر روی تعدیل تورم خوب نیست، زیرا تا زمانی که TIPS بالغ نشود یا آنها را در بازار ثانویه بفروشد، عملاً آنها را جمع نخواهید کرد. به عبارت دیگر، شما بر روی «درآمد فانتوم» مالیات می پردازید. می توانید با نگه داشتن TIPS به دست آمده در بازار ثانویه در یک حساب بازنشستگی معاف از مالیات – مانند IRA سنتی یا Roth IRA، 401 (k) یا SEP از این مشکل جلوگیری کنید.

خبر خوب این است که شما مالیات بر درآمد دولت را بابت پرداخت‌های سود نقدی یا تعدیل تورم برای TIPS که در حساب مشمول مالیات نگهداری می‌شود، مدیون نخواهید بود.
همانطور که قبلا توضیح داده شد، اگر کاهش تورم رخ دهد، مانده تعدیل شده اصل اوراق قرضه TIPS شما به سمت پایین تنظیم می شود، که باعث کاهش پرداخت سود نقدی شما می شود.

برای مقاصد مالیاتی، تعدیل تراز منفی اصل سرمایه ابتدا درآمد مشمول مالیات شما را از سود پرداخت‌های سود نقدی دریافتی در طول سال تعدیل کاهش می‌دهد. اگر تعدیل منفی بیش از پرداخت‌های سود نقدی شما باشد، معمولاً می‌توانید مازاد بر آن را تا حدی مطالبه کنید که قبلاً درآمد مشمول مالیات را از پرداخت‌های سود نقدی دریافت کرده‌اید. هرگونه تعدیل منفی دیگر برای کاهش درآمد مشمول مالیات شما از پرداخت‌های سود نقدی در سال‌های آینده به جلو منتقل می‌شود. اگر پس از این همه باز هم مبلغ تعدیل منفی باقی مانده باشد، در هنگام فروش اوراق قرضه یا سررسید آن، زیان سرمایه ای معادل آن مقدار خواهید داشت.

نقطه کلیدی: اگر سرمایه گذاری TIPS خود را در حساب بازنشستگی معاف از مالیات نگه دارید، هیچ یک از این موارد مالیاتی اهمیتی ندارد. پولی که به دست می آورید یا از دست می دهید به سادگی بر موجودی حساب بازنشستگی شما و مبلغی که در نهایت هنگام برداشت از شما مالیات می گیرید تأثیر می گذارد.

یک جایگزین ساده تر: ETF های TIPS

یک جایگزین ساده تر، خرید سهام در یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) است که در سبدی از اوراق قرضه TIPS سرمایه گذاری می کند، که نتایج سرمایه گذاری مستقیم در TIPS را شبیه سازی می کند.

  • صندوق‌های TIPS با طیف گسترده شامل iShares TIPS Bond ETF (NYSE TIP)، Schwab US TIPS ETF (NYSE SCHP) و PIMCO Broad US TIPS ETF (NYSE TIPZ) است.

  • یکی از سررسیدهای میان مدت TIPS ETF، SPDR Bloomberg Barclays 1-10 Year TIPS ETF (NYSE TIPX) است.

  • ETFهای TIPS برای سررسید کوتاه عبارتند از ETF اوراق بهادار کوتاه مدت محافظت شده از تورم پیشتاز (NASDAQ VTIP) و ETF اوراق قرضه 0-5 ساله iShares TIPS (NYSE STIP).

اگر این ETF ها را در یک حساب مشمول مالیات نگه دارید، در طول سال مقداری توزیع مشمول مالیات دریافت خواهید کرد که برخی از آنها ممکن است سود سرمایه باشد.
به عنوان نمونه ای از ارائه اخیر ETF TIPS، صندوق Schwab SCHP بازده کل 5.8 درصد در سال 2021، 10.94 درصد در سال 2020، 8.36 درصد در سال 2019 و 1.31 درصد در سال 2018 داشته است.

ردیف پایین

همانطور که می بینید، سرمایه گذاری در TIPS می تواند در شرایط مناسب سودآور و در شرایط نامناسب زیان آور باشد. این به شما بستگی دارد که بهترین حدس بزنید و بر اساس آن عمل کنید. من هم همین کار رو خواهم کرد. همگی موفق باشیم.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ترجمه تخصصی مقاله

ایندکسر