Digital Payment Modes, upi, QR Code, contactless transactions, COVID-19 outbreakهنگامی که تماس معاملات در حال تشویق بیایید برای انتخاب کردن امن و آسان دیجیتال حالت پرداخت.

توسط Sunil Khosla

گسترده گسترش رمان coronavirus تبدیل به یکی از بزرگترین تهدیدات برای اقتصاد و بازارهای مالی جهان بیش از. کشورهای سراسر جهان در حال گرفتن اقدامات متعدد شامل آبشاری اثر شیوع ویروس.

اخبار مرتبط

در میان متعدد اقدامات پیشگیرانه در این COVID-19 شیوع نیز تشویق به استفاده از دیجیتال پرداخت. حتی RBI به خواست مشتریان به استفاده از دیجیتال تسهیلات بانکی حصول اطمینان از تماس معاملات.

در حالی که برخی از بخش ها مانند خطوط هوایی, سفر, خرده فروشی, تئاتر, رستوران ها و پارک ها هستند که به طور مستقیم آمار COVID19 شیوع را کشیده پایین استفاده از دیجیتال پرداخت برخی از بخش های جدیدی نیز پدید آمده است. کوچک فروشگاه های مواد غذایی, OTT, بازی آنلاین, یادگیری الکترونیکی, دستگاه های خودپرداز برداشت و پهنای باند استفاده می دادن افزایش استفاده از دیجیتال پرداخت.

بیایید اکتشاف دیجیتال حالت پرداخت که یکی می توانید انتخاب کردن در شرایط فعلی:

1. کد QR

کد پاسخ سریع مبتنی بر پرداخت در حال به دست آوردن محبوبیت در مدرن پرداخت و برنامه های دستگاه های. یکی به سادگی می توانید با اسکن کردن یک کد QR برای پرداخت هزینه های سوخت, مواد غذایی, قبوض آب و برق و سوخت و مواد غذایی, سفر و چندین خدمات دیگر. کدهای QR می تواند اسکن شده هر دو از کاغذ و صفحه نمایش, تسهیل پرداخت فوری و احمق ضد امنیتی است. هنگامی که یک درخواست مشتری به پرداخت از طریق QR تاجر نیاز به انتخاب “کد QR” گزینه پرداخت در ترمینال ورودی و مقدار لایحه. این تولید پویا کد QR بر روی صفحه نمایش PoS که در حال حاضر می تواند اسکن شده توسط هر تلفن همراه مبتنی بر QR برنامه در حال استفاده توسط مشتری. اگر یک تاجر نمی تواند سرمایه گذاری در یک PoS پایانه او/او می تواند با استفاده از تلفن همراه مبتنی بر QR برنامه برای تولید ایستا/پویا QRs. QR را کاهش می دهد معامله خطاها و نیاز به ورودی هر معامله مرتبط با داده ها.

2. آپی

واحد پرداخت رابط (آپی) توسعه یافته توسط ملی پرداخت شرکت از هند (NPCI) است فوری سیستم پرداخت. هنگامی که یک مشتری درخواست آپی پرداخت تاجر نیاز به انتخاب “آپی پرداخت” گزینه روی PoS پایانه و ورودی این لایحه ، این تولید پویا کد QR بر روی صفحه نمایش PoS که در حال حاضر می تواند اسکن شده توسط هر تلفن همراه مبتنی بر آپی برنامه در حال استفاده توسط مشتری. تعداد معاملات از طریق آپی همچنان به افزایش, ضربه 1.3 میلیارد تراکنش در ماه دسامبر 2019 با توجه به NPCI داده است.

3. دروازه پرداخت

دروازه پرداخت های تجاری از خدمات ارائه شده توسط پلت فرم تجارت الکترونیکی تضمین می کند که اطلاعات حساس مانند شماره کارت اعتباری وارد شده به یک ترمینال مجازی و یا بر روی یک وب سایت تجارت الکترونیک است که گذشت و ایمن را از طریق کانال های مختلف.

در میان Covid-19 شیوع زمانی که مردم در حال تشویق به حفظ فاصله اجتماعی شده است وجود دارد افزایش در دستور قرار داده شده در وب سایت های تجارت الکترونیکی و نرم افزار برای مواد غذایی, سرگرمی و مواد غذایی است. یک فرد اندازهایی هر گونه خدمات در سیستم عامل های تجارت الکترونیک می توانید انتخاب کردن برای پرداخت از طریق دروازه پرداخت.

4. پرداخت بدون تماس

از ارتباطات میدان نزدیک (NFC) ویژگی در ترمینال PoS اجازه می دهد تا به راحتی تماس با ما پرداخت به خرده فروش برای خرید در فروشگاه خود را. مشتری می تواند انتخاب کنید به پرداخت خود را از طریق تماس با ما اعتباری/دبیت کارت و یا از طریق ضربه و پرداخت ویژگی در یک نرم افزار تلفن همراه با بهره برداری از گوشی های هوشمند خود را بر روی PoS پایانه.

5. اس ام اس مبتنی بر پرداخت

وجود دارد انواع مختلف پرداخت تلفن همراه با قابلیت محوریت های مختلف POS عوامل است. اس ام اس پرداخت هستند که در آن یک مشتری پرداخت برای محصولات و یا خدمات از طریق SMS لینک فرستاده شده توسط تاجر. استفاده از اس ام اس مبتنی بر پرداخت های بالا در سرویس گرا صنعت مانند رستوران ها و سالن ها که ترجیح می دهند پیش پرداخت برای رزرو/رزرو. با نفوذ و جوی پیشرفته گوشی های هوشمند و معرفی جدیدتر حالت پرداخت, اس ام اس مبتنی بر پرداخت تبدیل شده اند کمتر محبوب در حالی که دامنه بالا باقی می ماند در بخش خدمات.

6. کارت های اعتباری

حلقه بسته کارت های اعتباری هستند که تنها می تواند بازخرید در تاجر که با صدور آنها. از سوی دیگر “semi-closed loop کارت” و یا “محدود حلقه باز کارت” شبیه به مرکز خرید با کارت های است که می تواند بازخرید مختلف تجار اما تنها در داخل مرکز خرید. این کارت می تواند دامنگیر/درج شده در PoS پایانه بالا/خروج اهداف است.

جمع آن همه

به منظور سهم ما در این مبارزه با Covid-19 ما باید تمام اقدامات ایمنی و اقدامات احتیاطی. هنگامی که تماس معاملات در حال تشویق بیایید برای انتخاب کردن امن و آسان دیجیتال حالت پرداخت.

(نویسنده این است که رئیس جمهور دیجیتال کسب و کار در هند و ستد محدود)

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de