بیماری های همه گیر تاثیر توانایی ما برای به دست آوردن غذا به ویژه آسیب پذیر کلاس.
  • Ashok Vishandass و Nitisha Thakwani

این COVID-19 همه گیر است و نه فقط بهداشت عمومی اورژانس اما بحران مراتب فراتر می رود. آن نهفته است سیاست تنظیم مقررات و ابزار کشاورزی, ساخت و تولید, حمل و نقل, خدمات علاوه بر impinging در روانشناسی از شهروندان در بزرگ است. آن را متفاوت از دیگر توجهی بحران مانند جنگ های جهانی و یا حتی طوفان یا سونامی و در مجموع shutdown که جهان هرگز در گذشته دیده می شود.

Covid-19 موقت ممکن است اما تاثیر آن به ماندن برای ‘نامحدود’ زمان دوره است. این مخاطرات بالا و حتی بالاتر رسید. در حالی که ما اولویت فوری و باید برای محافظت از مردم از این بیماری همه گیر و شامل گسترش آن حصول اطمینان از امنیت غذایی و جلوگیری از بیشتر مردم سقوط به زیر خط فقر (BPL) نیز باید قرار داده در صدر دستور کار. بیماری های همه گیر تاثیر توانایی ما برای به دست آوردن غذا به ویژه آسیب پذیر کلاس. حکومت باید برای جلوگیری از این دو بحران از عدم امنیت غذایی و افزایش تعداد افراد در BPL به عنوان COVID-19 بازدید گرسنگی نقاط.

اخبار مرتبط

با بیش از سطح راحت از غلات سهام با FCI در 73.85 میلیون تن رکورد سطح foodgrains تولید در 292 میلیون تن در 2019-20 و سهام-به-استفاده از نسبت های کلیدی مواد غذایی در نزدیکی بالاترین رکورد می شده اند وجود دارد هیچ دلیلی برای نگرانی در زمان عادی.

اما اختلال در عرضه مواد غذایی زنجیره ای در نتیجه مواد غذایی نگرانی های امنیتی. با توجه به مقررات قرنطینه لجستیکی موانع ناکافی بودن از کارگران و رانندگان باید منجر به افزایش در ‘حمل و نقل و توزیع هزینه های. حمل و نقل محدودیت ها به شدت موثر بر عرضه کودهای شیمیایی و آفت کش ها و دیگر نهاده های کشاورزی را شاهد کاهش بازده بعد از آن در سال. این توقیف رستوران و کمتر خرید سفرهای مهار تقاضا و در نهایت کاهش قیمت ها. کاهش نیروی کار تحرک تهدید به ترک برخی از محصولات فاسد در این زمینه و محروم کردن تولید کنندگان معیشت خود را. همه اینها منجر به یک “متناقض” وضعیت جایی که قیمت بالا در سطح مصرف کننده از یک طرف قیمت پایین تر تحقق توسط کشاورزان به دلیل کافی برداشت ، کنار این واقعیت است که هند خالص کشاورزی صادرات کشور و محدودیت های تجاری / مرز تعطیلی موثر بر صادرات كشاورزي. با توجه هند وابستگی سنگین بر واردات روغن های خوراکی مصرف کنندگان داخلی به پایان خواهد رسید پرداخت قیمت های بالاتر از این کالا. در پایان دور وجود دارد گوه بین مصرف کننده و تولید کننده قیمت مواد غذایی است. این, به نوبه خود, را, کاهش سطح درآمد کشاورزان و برخی از آنها می تواند خود را BPL.

سنگین وجود دارد تکیه بر کارگران مهاجر در بخش کشاورزی و وجود گسترده ای گسترش بی میلی کشاورزی کار را به سفر در زمان Covid-19 است که در حال حاضر تحت تاثیر فعالیت های کشاورزی به کشاورزی ما همچنان به کار فشرده توجه به سطح پایین مزرعه مکانیزاسیون و اندک تصویب فن آوری است. با توجه به کمبود نیروی کار فقط از طریق یک مثال کشاورزان با توسل به مستقیم بذر از برنج در آوریل سال 2020 به جای پیوند. این همراه با کمبود ورودی جنبش محدودیت خواهد شد و تاثیر منفی بهره وری سطح درآمد کشاورزان و کارگران کشاورزی. منجر به همه گیر تعداد زیادی از کارگران و آسیب پذیر خواهد صورت دو بحران گرسنگی و COVID-19 در مناطق روستایی وجود سیاست ‘مواد غذایی’. وجود یک شکاف بزرگ بین سیاست تجویزی توسط مرکز / دولت و حکومت /پیاده سازی.

در یک BPL خانواده یک کودک دچار سوء تغذیه در سن جوان خواهد بود توقف برای زندگی است. با توجه به ILO حدود 400 میلیون کارگر از هند بخش غیررسمی به احتمال زیاد به تحت فشار قرار دادند عمیق تر به فقر با توجه به Covid-19 و نابرابری بدتر خواهد شد. Non-farm درآمد از مزد و حقوق از طریق مهاجر کار شد و یک منبع مهم درآمد برای خانواده ها. این است که در حال حاضر به شدت ضربه است و به احتمال زیاد منجر به فقر است. به عنوان تعدادی از عفونت در میان جمعیت که در حال حاضر دچار سوء تغذیه ضعیف و آسیب پذیر به بیماری رشد می کند یک بحران در یک بحران می تواند پدیدار شود.

هند کشاورزی ناخالص ارزش افزوده (Ag-گوا) به عنوان تخمین زده شده توسط وزارت آمار و برنامه اجرای (MOPSI) در ماه فوریه سال 2020 بود به احتمال زیاد تومان. 32.54 لاخ کرور در 2019-20 یا Rs. 2.71 لاخ کرور در هر ماه به طور متوسط. از این سالانه کشاورزی-صادرات شد و انتظار می رود به حدود Rs. 2.80 لاخ کرور یا Rs. 0.23 لاخ کرور در هر ماه. بر پشت پاکت محاسبه تنظیم Ag-گوا (تنظیم برای Covid-19 تاثیر) رشد خواهد کار 1.9% در 2019-20 برابر 3.7% عنوان اولین پیشبرد برآورد MOPSI فرض 18 درصد پایین تحقق رغم قیمت بالاتر MSPs و حدود 50% از دست دادن صادرات در ماه مارس سال 2020 است.

اما ضرر و زیان در Ag-گوا خواهد بود عالی قدر در Rs. 72,149 کرور در هر ماه از ماه آوریل سال 2020 با توجه به صادرات و در نتیجه رام مزرعه قیمت دروازه به عنوان یک نتیجه از مازاد عرضه در بازارهای داخلی. اجازه دهید ما به یاد داشته باشید که هند یکی از بزرگترین صادرکنندگان پنبه و برنج و فقط به عنوان نمونه و اگر کشاورزی-صادرات باقی می ماند infeasible برای دو ماه آینده بیش از حد یعنی تا پایان ماه ژوئن 2020, agri-گوا است که به احتمال زیاد برای ثبت نام منفی نرخ رشد (-)4.4% در 2020-21.

دولت باید کوچک ارائه دارنده کشاورزان و دامداران با دانه ابزار آلات خوراک دام و سایر ورودی ها همراه با سلامت حیوانات حمایت به طوری که آنها می تواند همچنان به تولید مواد غذایی و تولید درآمد. همه فعالیت های کشاورزی نیاز به گنجانده شود ‘با این نسخهها کار تحت MGNREGA’ در طول مستند دوره برای اطمینان از دستمزد کارگران مشغول به کار در famers زمینه پرداخت می شود دولت خزانه داری. این خواهد بود که یک وضعیت برنده-برنده آن را به عنوان کاهش هزینه تولید و بالا بردن بخش کشاورزی از یک سو و کارگران بیکار خواهد شد کار به روستاهای خود ، مردم دنبال آن هستند تا رهبری و رهبری باید انجام چیزهای جدید است که نه قبل از انجام شده است به امنيت روانی و امید به کشاورزان و کارگران به طور یکسان.

  • Ashok Vishandass استاد (حسابداری) در موسسه هندی مدیریت عمومی و رئیس سابق بینالمللی) و وزارت کشاورزی و کشاورزان رفاه, New Delhi. Nitisha Thakwani است MBA (IIM-K) و یک نیزه دار رایگان. نظرات بیان شده خود نویسندگان.

آیا می دانید چه نسبت ذخیره نقدی (CRR), سرمایه گذاری, لایحه, مالی, سیاست در هند, هزینه, بودجه, حقوق گمرکی? FE دانش میز توضیح می دهد که هر یک از این و بیشتر در جزئیات در مالی بیان شده است. همچنین زنده BSE/NSE قیمت سهام, آخرین NAV صندوق های سرمایه گذاری مشترک, بهترین سهام وجوه بالا برندگان بالا بازنده در مالی ابراز. فراموش نکنید که برای سعی کنید ما رایگان ماشین حساب مالیات بر درآمد ابزار.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ترجمه تخصصی مقاله