شده است وجود دارد رشد خشم عمومی در روزهای اخیر بیش از حضور مهاجران خارجی با برخی از در مالزی متهم آنها را از coronavirus و یک بار در دولت منابع است.

مالزی حدود 2 میلیون نفر ثبت نام کارگران خارجی اما مقامات تخمین می زنند بسیاری از زندگی در جنوب شرقی آسیا کشور بدون اسناد و مدارک مناسب. مالزی نه به طور رسمی و تشخیص پناهندگان در مورد آنها را به عنوان مهاجران غیر قانونی است.

این دستگیری به دنبال مهاجرت حملات در یک محله در کوالالامپور پایتخت که در آن هزاران نفر از کارگران مهاجر و پناهنده زندگی می کنند به گفته گروه های حقوق بشر و عکس های به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی.

دیده بان حقوق بشر و پناهندگان آسیا و اقیانوسیه حقوق شبکه گفت: بیش از 700 مهاجر بودند به زندان گرفته شده از جمله کودکان خردسال است. Rohingya پناهندگان میانمار در میان افراد بازداشت شده دیگر گروه های حقوق گفت.

مالزی پلیس و اداره مهاجرت بلافاصله پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر.

کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان گفت: “تعداد کمی از پناهجویان” بازداشت شده بود و آن را به اطلاع مقامات که پناهندگان و پناه جویان برگزار می شد با هدف احراز هويت.

یک مالزی رسمی که صحبت به رادیو فردا خواست نامش فاش نشود گفت: کارگران خارجی که عمدتا از کشورهای جنوب آسیا بازداشت شدند چرا که آنها نمی باید مجوزهای لازم و که بیشتر حملات خواهد بود انجام شده در روزهای آینده.

راشل قهوهای مایل به زرد افسر برنامه در آسیا و اقیانوسیه حقوق پناهندگان شبکه گفت: “بازداشت شد “جرمانگاری کسانی که زحمت کشیدن در شرایط دشوار و خطرناک شرایط کار”.

این محله که در آن حمله صورت گرفت نزدیک بود به یک منطقه با سه ساختمان که قرار داده شده بود تحت سخت مستندات در ماه گذشته پس از یک افزایش در coronavirus موارد وجود دارد.

حدود 9000 نفر زندگی می کنند در ساختمان بسیاری از آنها اتباع خارجی و 235 از آنها آزمایش مثبت برای COVID-19 بیماری تنفسی ناشی از ویروس دولت گفته است.

مالزی گزارش شده است و در مجموع 6,071 coronavirus موارد و 103 مرگ و میر و نخست وزیر آن روز جمعه گفت که اکثر کسب و کار را دوباره باز از دوشنبه پس از شش هفته به محدودیت هایی که دارند باعث آسیب رساندن به رشد اقتصادی.

عکس های به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی نشان داد که ده ها تن از کارگران مهاجر به انتظارنشسته بودند تا در محله های نزدیک به مقامات تماشا از پیاده رو. برخی از مسئولان دیده می شد با پوشیدن کامل تجهیزات حفاظتی در حالی که کارگران مهاجر تنها به حال ماسک ،

عکس های دیگر دیده می شود توسط رویترز نشان داد ده ها تن از مهاجران بسته بندی شده در کامیون که به طور معمول حمل غیر قانونی اتباع خارجی به مهاجرت بازداشتگاه که شناخته شده هستند و تنگ و غیربهداشتی.

“این است که در همه انسانی” مدافع حقوق قهوهای مایل به زرد گفت. “حتی کودکان بی گناه و نوزادان کشیده بر روی کامیون ها مانند گاو.”

کارگران مهاجر شده اند به ویژه آسیب پذیر جامعه در طول بیماری همه گیر. در کشور همسایه یعنی سنگاپور هزاران نفر از عفونتهای مرتبط شده اند به مهاجر کارگر خوابگاه.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de