Trains sit idle at New Delhi railway station amid the lockdown (Bloomberg image)قطار بیکار نشستن در ایستگاه راه آهن دهلی نو در میان مستند (انتخاب تصویر)

جنگ علیه COVID-19 و پيامدهای اقتصادی و اجتماعی است که رهبری دولت مرکزی و دولت ما به مردم صرف پیروان. اما به عنوان پیروان ما می توانید تصور کنید بسیاری از چیزها است.

اول تصور کنید که این ویروس می تواند بدون شکست یک واکسن. که ما را به تصور کنید که یک مستند درمان است و تا درمان کامل است, یک مستند را جلوگیری از گسترش ویروس. واقعیت این است که یک مستند است نه درمان و نه متوقف کردن گسترش ویروس. یک مستند است که توقف آن ممکن است از گسترش ویروس و آن را خرید ما وقت با ارزش برای ساخت ما, پزشکی و سلامت زیرساخت گسترش آگاهی و آمادگی برای مقابله با اوج تعداد افراد آلوده خواهد شد که نیاز به بستری شدن در بیمارستان. کسانی که خواستار یک مستند تا به حال درک این واقعیت است. در مه 3, دولت می کردم 40 روز زمان برای انجام آن چیزهایی; سوال این است که آیا دولت نیاز به زمان بیشتری ؟

اخبار مرتبط

دوم تصور کنید که کارگران مهاجر بودند که مانع از رفتن به خانه های خود هستند خوشحال می شود در پناهگاه خانه قرنطينه و یا اردوگاه های محتوا با شرایط زندگی و راضی هستند با این مواد غذایی است. واقعیت این است که آنچه در دهلی پلیس پس از بازرسی خانههای همانطور که در هند اکسپرس (مارس 28). “طرفداران کار نمی کند و هیچ قدرت بازگشت به بالا; sanitisation از توالت به ندرت انجام می شود; ترین مهاجران می خواهید به ترک به عنوان خانواده خود را نمی تواند زنده بماند; بی ادب رفتار دفاع مدنی کارکنان; کیفیت غذا خوب نیست; هیچ شستن دست و عفونی; بوی ناپاک در توالت; تامین آب در تشناب تنها بین 7 صبح تا 11 am; یکی از صابون برای استحمام و بدون مواد شوینده برای شستن لباس; گزش پشه.” اگر کسانی هستند که شرایط خانههای امن (که در آن اقامت داوطلبانه است) نمی تصور کنید چه خواهد شد آنها را در قرنطينه و اردوگاه (که در آن اقامت غیر ارادی است).

سوم تصور کنید که مهاجر کارگر (برای مثال در بمبئی یا سورات) مبارک برای باقی می ماند در یک اتاق آپارتمان با شش-10 دیگران بدون شغل و یا کار بدون پول و بدون هر گونه پرداخت به حمایت از خانواده اش. واقعیت این است که اکثریت قریب به اتفاق کارگران از جمله رو بدون کمک از دولت ها — بدون انتقال هیچ جیره. تنها تمایل خود را برای رفتن به خانه. اوتار پرادش و برخی از کشورهای دیگر در زمان روشن رویکرد و ارسال اتوبوس به کشتی آنها را به خانه خود ایالت بیهار خودداری کرد و دولت مرکزی بود غیر بخواهيد تا آوریل 29. در حال حاضر بیهار اتحاد پیوست دیگران به تقاضای توقف قطار!

چهارم تصور کنید که هیچ زیان کار و شغل خود ادامه خواهد داد وجود دارد تا زمانی که کارگران قادر به بازگشت به محل کار خود را. واقعیت این است که آنچه CMIE گزارش شده در آوریل 27: که نرخ بیکاری در ایستاده بود 21.1% حتی در حالی که مشارکت نیروی کار افتاده بود به 35.4%. واقعیت این است که هنگامی که یک MSME تعطیل است, از آن آسان است برای شروع مجدد آن. چند کارگر و دو تا 10 — در واحد داشت ممکن است راه های دیگر برای کسب دستمزد و یا مهاجرت و حتی اگر آنها مایل به بازگشت وجود خواهد داشت عقب افتادگی دستمزد. واحد می باید صورتحساب جمع آوری می شود و صورتحساب پرداخت می شود و نه آسان است پس از خاموش کردن طولانی مدت. واحد را اجرا سرمایه در گردش و هیچ بانک و یا NBFC خواهد قرض دادن بدون تضمین اعتبار. زنجیره تامین می شده اند قطع: آنچه که استفاده از بازگشایی نمایندگی اگر تولید کننده است و نه از سر تولید ؟ هیچ کسی هرگز سرمایه گذاری پول خود را برای شروع یک کسب و کار را درک مشکلات در حال اجرا یک کسب و کار و یا درد از بسته شدن آن را.

پنجم تصور کنید که دولت مرکزی را حفظ وعده خود را ساخته شده در مارس 25, که آن را به زودی خواهد آمد با اقدام مالی طرح دوم برای کمک به کسب و کار به خصوص MSMEs. واقعیت این است که هیچ چیز انجام شده تا زمان نوشتن این مقاله است. ما نمی دانیم که اگر مالی نیروی کار ساخته شده است هر گونه پیشنهاد. یک کمیته جدید (اگر شما بر این باورند که وزوز) به فکر می کنم و ‘Bold’ هنوز هم فکر کردن. واقعیت این است که بانک ها خیط و پیت کردن با بودجه اما آنها ترجیح می دهند به پارک آنها را با RBI از قرض دادن به NBFCs یا شرکتهای کوچک و متوسط. NBFCs سریع تبدیل شدن به جامد و نمی تواند در من قرض بدهید.

ششم تصور کنید که صنایع بزرگ را به نحوی زنده ماندن و شکوفا به عنوان قبل از. واقعیت این است که صنایع بزرگ باید متوجه باشند که طبیعی است برای همیشه و در جستجوی جدید طبیعی است. آنها به دنبال حفظ پول نقد محدود کردن هزینه های سرمایه بهینه سازی ظرفیت بهره برداری, کوچک سازی نیروی کار خود را به تبدیل شدن به بدهی رایگان و گسترش کار از خانه. صنایع بزرگ را نیز تقویت خواهد شد که در نتیجه رقابت کمتر (مثلا مخابرات).

هفتم تصور کنید که اقتصاد را به گزاف گویی هوشمندانه پس از مستند برداشته شده است و ما را ببینید V-منحنی. واقعیت این است که اقتصاد هند با بهبود نیست پس از demonetisation اشتباه آن را بهبود می یابند پس از botched تا GST و نمی خواهد به راحتی بازیابی پس از مستند برداشته شده است. حتی تیک-شکل ( 3 ) بازیابی نیاز به کار سخت و برنامه دقیق اجرای, پول, باز, بازار, هوشمند, اتحاد و همکاری های بین المللی.

به یاد بیاورید لوئیس کارول: “تخیل است که تنها سلاح در جنگ در برابر واقعیت است.”

وب سایت: pchidambaram.در
توییتر @Pchidambaram_IN

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de