بیت المقدس, آوریل 3

در نادر حرکت اسرائیل به دادگاه عالی روز یکشنبه شروع به شنیدن دادخواست علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر تشکیل یک دولت در حالی که رو جنایی کیفرخواست در یک جلسه در حال پخش زنده داده می شود اهمیت آن است.

این جلسه برگزار فوق العاده زیادی پانل 11 از دادگاه 15 قضات با تمرکز بر این مسئله که آیا یک سیاستمدار می تواند به تشکیل یک دولت تحت کیفرخواست.

اسرائیل قانون مقرر است که کابینه وزرا و شهرداران استعفا اگر تحت تعقیب نمی کند ولی به صراحت منع یک سیاستمدار را از تبدیل شدن به یک نخست وزیر اگر حمایت حمایت اکثریت را در کنست (پارلمان اسرائیل).

نتانیاهو 70, مجرم شناخته شد در اوایل سال جاری به اتهام دریافت رشوه و تقلب و نقض اعتماد. او هرگونه تخلف است. دادگاه او به تعویق افتاد با توجه به محدودیت های خود دست برداشت موقت وزیر دادگستری قرار داده شده در دادگاه پس از coronavirus بحران فوران و برنامه ریزی شده است برای شروع در اواخر این ماه.

اسرائیل دادستان کل Avichai Mandelblit هفته گذشته گفت که در حالی که نتانیاهو کیفرخواست “افزایش مشکلات قابل توجهی” وجود دارد هیچ پایه و اساس قانونی برای محرومیت او از خدمت در حالی که اتهامات جنایی روبرو.

در سخنرانی خود در افتتاحیه بالا جلسه دادگاه در روز یکشنبه انار Helman به نمایندگی از دادستانی کل تصریح کرد همان نظر کرد و گفت که هیچ قانونی وجود دارد مانع با وجود “جرائم جدی از یکپارچگی شخصی”.

دادگاه رسیدگی خواهد شد اضافی دادخواست در مورد نتانیاهو از قدرت های مقابله با رقیب اصلی او سابق ارتش Benny Gantz در روز دوشنبه. اسرائیل می تواند شیرجه رفتن به یک هرج و مرج سیاسی اگر دادگاه تصمیم می گیرد علیه نتانیاهو با تشکیل یک دولت تحت کیفرخواست. —PTI

توافق با میانه Gantz

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و رقیب اصلی او Benny Gantz امضا توافق نامه در ماه گذشته برای تشکیل یک دولت وحدت ملی که تحت آن آنها را به نوبت پیشرو در اسرائیل پس از سه انتخابات که هیچ یک از آنها را به دست آورد. جناح راست نتانیاهو را در خدمت به عنوان ساعت جدید دولت برای 18 ماه قبل از توزیع کمر به میانه Gantz.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de