یکی از بزرگترین مزایای استفاده از داوری است که در تمام جلسات می تواند انجام شده توسط ویدئو کنفرانس.(تصویر نماینده)

توسط Ila کاپور & Ananya Aggarwal

همانطور که با بسیاری از بخش های حقوقی و برادری بیش از حد شده است وضعیتی وخیم تحت تاثیر کرونا بیماری همه گیر و حاصل مستند در جستجوی راه هایی برای از میان برداشتن مشکلات پیش رو ، هندی دادگاه متناسب با وضعیت جدید معرفی شده توسط ویدئو کنفرانس برای شنیدن موارد فوری که در آن احزاب نمی توانید صبر کنید برای به طور منظم دادگاه به سر به دنبال تسکین. اما این راه حل تنها برای بخش کوچکی از موارد و با همه گیر بعید به عقب نشینی در حالی که سنتی دادخواهی است موانع برای یک دوره مشخص.

اخبار مرتبط

وجود دارد یکی دیگر از حالت های حل اختلاف است که در برخورد با محدودیت های زمان حاضر با سهولت نسبی—داوری. داوری شد به طور فزاینده ای تبدیل شدن به یک ترجیح مکانیسم حل اختلاف. در حالی که داوری روش را همچنان انجام می شود و تا حد زیادی بدون مانع حتی اینها نه به طور کامل ایمنی به تاثیر جهانی مستندات. ما پیشنهاد می کنیم برای بررسی آنچه که جنبه های داوری ذاتا مناسب برای حل اختلاف در این زمان و موانع که در آن اضافی روشن و زیرساخت های مورد نیاز است.

آنچه با این نسخهها کار برای داوری

انعطاف پذیری و حزب استقلال: داوری را از ویژگی های کلیدی احزاب توانایی به قالب داوری روش بر اساس توافق مناسب برای حل و فصل اختلافات در زمان Covid-19. مثلا احزاب در حال حاضر ممکن است به یک توافق اسناد-تنها داوری یا باید تمام جلسات توسط ویدئو کنفرانس. اگر احزاب موافق نیست و این داور تا به قدرت برای انجام اقدامات آنها به عنوان تشخیص مناسب. داور به طور کلی به یک رویه سفارش (PO) با قوانین و تاریخ دادرسی در ابتدا. این ممکن است به تغییر در هر زمان در طول دوره رسیدگی به عنوان مورد نیاز است.

E-براده: این همیشه هنجار. تمام تقریرات در داوری از اطلاع استناد به داوری به این بیانیه از ادعا و شاهد گواهی حسن به نوشته ارسالی هستند ظ توسط ایمیل. حجیم اسناد آپلود شده در یک فایل و به اشتراک گذاری لینک است که فرستاده شده به حزب مخالف و داوری. بنابراین نیاز برای چاپ و couriering نسخه سخت به احزاب مختلف که یک مشکل مطرح در این مستند است که به راحتی با انجام دور. به همان اندازه راحت است این واقعیت است که ارتباطات با مخالف حزب داوری یا داوری موسسه از طریق ایمیل.

ویدئو کنفرانس جلسات: یکی از بزرگترین مزایای استفاده از داوری است که در تمام جلسات می تواند انجام شده توسط ویدئو کنفرانس. این است یکی از ویژگی های رمان و معمولا متوسل به صورت منظم و از پیش برنامه ریزی جلسات مانند رویه جلسات بازجویی از شهود و حتی گاهی اوقات نهایی استدلال. این تبدیل شده است به ویژه در حال حاضر با توجه به محدودیت های مسافرتی. دادگاه همچنین از آغاز برگزاری جلسات از طریق ویدئو کنفرانس, اما این هنوز محدود است و تنها به برخی از مسائل. ضمن اینکه قوه قضائیه صورت ممکن است دندان درآوردن مسائل به عنوان قضات ممکن است پیدا کردن آن دشوار است برای مقابله با این فن آوری که آنها ممکن است با غلبه بر زمان. چاشنی داوران هستند بیشتر احتمال دارد به آشنا و راحت با تکنولوژی.

موقت امداد مقررات: در بخش 9 از داوری & آشتی قانون سال 1996 در طول رسیدگی داوری یک حزب ممکن است رویکرد دادگاه برای هر موقت. قبل از اینکه یک دادگاه داوری تشکیل شده است و یا پس از آن جایزه خود را تنها فروم در دسترس به صورت موقت در دادگاه. حتی اگر دادگاه در حال حاضر تنها در برخورد با مسائل فوری موقت امداد به دنبال در یک بخش 9 دادخواست است و در هر مورد تنها به معنای فشار ادعا می کند که حکم دادگاه اعمال صلاحیت خود را قبل از دادگاه است و حتی تشکیل شده است. موقت است و معمولا اعطا اگر مدعی است که قادر به ثابت کند که آنها را دچار آسیب های جبران ناپذیر و بدون چنین کمک—برای مثال پاسخ دهندگان دارایی بودن از بین می رود, بانک تضمین بودن استناد ، با توجه به ماهیت امداد این دادخواست هستند که شنیده شده توسط دادگاه ها حتی در طول مستند.

در طول مستند دادگاه شنیده چندین بخش 9 دادخواست برخورد با دستورات در encashment تضمین بانکی و یا نامه های اعتباری که در آن عملکرد قرارداد به حالت تعلیق در آمد با توجه به مستند. دادگاه عالی دهلی اجازه داده است یک دستور در encashment ضمانتنامه بانکی و اعطا کمک به این درخواست تا یک هفته پس از زمان مستند به پایان می رسد. دادگاه احساس می شود که درخواست شده بود قادر به ادامه کار تحت قرارداد با توجه به این مستند شد و از این رو لازم را برای اعطای کمک.

در یکی دیگر از مثال دادگاه عالی بمبئی در رد مشابه ادعا می کنند بر این اساس که این درخواست می تواند داشته باشد در واقع انجام این قرارداد با وجود این مستند به عنوان عملکرد آن ضروری خدمات. دیگر نقش برجسته معمولا به دنبال تحت بخش 9 شامل درخواست برای پاسخ دهندگان به پول سپرده در دادگاه و یا حکم بر فروش دارایی. دادگاه رسیدگی به این ادعا مبتنی بر مورد غیر قابل استرداد آسیب و قریب الوقوع آسیب های ساخته شده توسط درخواست.

احزاب حکومت نهادی داوری ممکن است درخواست برای کمک های اضطراری قبل از یک دادگاه داوری تشکیل شده است. اما اجرای اضطراری جوایز در هند دشوار است به همین دلیل است که وجود دارد نه بسیاری از داوطلبان برای این گزینه است.

موانع برای داوری

انتصاب داور: بند داوری معمولا حاوی یک حزب موافقت کرد روش برای تعیین داوری که اغلب ناموفق با توجه به احزاب ناتوانی در رسیدن به یک متقابل اجماع پس از اختلافات بوجود آمده اند.
در چنین شرایطی در داوری موقت, احزاب باید به رویکرد دادگاه تحت بخش 11 از داوری قانون برای انتصاب یک داور. در این سناریو فعلی این مطرح خواهد شد موضوع را به عنوان بعید است که دادگاه در نظر گرفته خواهد شد یک برنامه برای انتصاب یک داور به عنوان “بسیار فوری’.

از این رو احزاب ممکن است باید صبر کنید برای شروع حل اختلاف تا زمانی که دادگاه باز کنید تا به صورت منظم عملکرد. آنها می توانند, اما مطمئن باشید که یک بار آنها استناد داوری با ارسال یک اخطار محدودیت دوره برای بالا بردن اختلاف متوقف می شود در حال اجرا است. بنابراین هیچ ترس که این ادعا را تبدیل به زمان منع. حتی جدول زمانی برای اتمام داوری مقالات تحت داوری عمل نمی ضربه تا زمانی که داور منصوب شده است.

اگر توافق خواستار یک نهاد حاکم بر دادرسی مسیر بسیار ساده است; این موسسه در مراحل و منصوب تنها داور یا قاضی داور. حتی در داوری موقت احزاب می تواند غلبه بر این مشکل با اصلاح توافقنامه به کمک مالی یک موسسه حق تعیین داوری. البته این بسیار آسان تر از انجام گفت چون همانطور که قبلا ذکر احزاب به ندرت به توافق برسند به هر چیزی پس از یک اختلاف آغاز شده است. پس از اصلاح به بخش 11 اجازه می دهد به دادگاه مراجعه قرار ملاقات تعیین شده به موسسات ابلاغ می شود حتی این جاده بلوک را می توان با انجام دور.

جدول زمانی برای داوری: بخش 29A از قانون فراهم می کند که آراي باید با توجه به ظرف یک سال از اتمام تقریرات. دیوان عالی کشور در تاریخ 23 مارس سال 2020 گذشت منظور گسترش محدودیت دوره بیان کرد: “این دادگاه گرفته suo موتور اگاهی از وضعیت ناشی از چالش های مواجه شده توسط این کشور و…حاصل مشکلات طرفین دعوا در سراسر کشور در تشکیل پرونده دادخواست خود را/برنامه های کاربردی/لباس/تجدید نظر/سایر مقالات در این دوره از محدودیت مقرر تحت قانون کلی محدودیت و یا تحت قوانین خاص (اعم از مرکزی و/یا دولت).

برای رفع چنین مشکلات و به اطمینان حاصل شود که وکلا/طرفین دعوا لازم نیست برای آمدن جسمی به فایل مانند رسیدگی در دادگاه های مربوطه/دادگاههای سراسر کشور از جمله این دادگاه این است که بدین وسیله دستور داد که یک دوره محدودیت… باید ایستادن طولانی…”

صرف خواندن این ترتیب روشن می سازد که آن را تنها مربوط به پرونده تقریرات قبل از دادگاه و یا دادگاه و بعید است که آن را پوشش جدول زمانی زیر بخش 29A. هند تجاری و داوری کانون وکلای خطاب به یک نامه خاص به دیوان عالی کشور درخواست برای روشن شدن است که مزایای مارس 23 منظور باید تمدید به شرایط دیگر نیز از جمله جدول زمانی برای دادن یک جایزه در بخش 29A.

دیوان عالی کشور است در پاسخ به این نامه نشده است. در اللهبد بالا دادگاه توسط دایره مورخ 6 آوریل سال 2020 اعلام کرده است که اگر در هر داوری رسیدگی تقریرات تکمیل شده است و مدت زمان 12 ماه منعقد کرده است و یا در حال رفتن به منقضی و یا بعد از مارس 25 سال 2020 و سپس همان مخفف extended تا 25 مه سال 2020 است. این دایره را گسترش به رسیدگی داوری در اوتار پرادش.

در دیگر حوزه های قضایی این امکان وجود دارد که طرفین خواهد بود قادر به دادگاه رویکرد به گسترش زمانی در طول این مستند. بدون پسوند, دادگاه حکم فسخ خواهد شد و کل داوری نا امید می شود. بنابراین روشن است که نیاز به شفاف به طوری که احزاب چپ نیست و بدون هر گونه درمان.
با وجود این موانع آشکار است که داوری است که دیگر فقط یک “جایگزین” حل اختلاف مکانیزم اما برای بسیاری از احزاب باید انتخاب اولیه برای داوری اختلافات خود را.

کاپور شریک و Aggarwal ارشد دانشیار گروه عمل داوری در Shardul Amarchand Mangaldas & Co. نظرات بیان شده شخصی هستند.

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de