کابل مارس 4

طالبان روز دوشنبه مسئولیت یک کامیون بمب در جنوب ولایت هلمند که منجر به کشته شدن حداقل پنج افغان از نیروهای امنیتی افغانستان افزود به هفته از افزایش خشونت در این کشور است.

وقوع حمله در یک مرکز نظامی که در آن حداقل 150 نفر از نیروهای ارتش و هوش بال مستقر شدند به گفته مقامات دولتی و طالبان.

“پنج امنیتی افغان در افغانستان به شهادت رسیدند و هفت نفر دیگر زخمی در انفجار بمب, انفجار در Grishk منطقه” سخنگوی ولایت هلمند را والی عمر Zwak, گفت:. افغانستان وزارت دفاع قبلا تایید این انفجار گفت که تنها یک عضو ارتش مجروح شد.

یک افسر اطلاعاتی که جان سالم به در برد حمله در مرکز نظامی گفت که شبه نظامیان منفجر کردن یک کامیون بمب در نزدیکی تسهیلات برای اعضای ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان (NDS) و ارتش.

یک مقام رسمی گفت: او به بیرون حداقل 18 اجساد از محل انفجار یکشنبه شب. طالبان گفت: تلفات بسیار بالاتر بود.

“ده ها تن از اعضای متعلق به نیروهای دشمن کشته و زخمی شده اند در این حمله” قاری یوسف Ahmedi سخنگوی تندرو اسلامگرا گفت. یک نگهبان در این مرکز گفت: او تا به حال به ضرب گلوله کشته و راننده یک کامیون که رانده بود تا نزدیک به محل.

“وقتی که دیگر نیروهای امنیتی بیرون آمد ناگهان یک انفجار بزرگ اتفاق افتاد و آگاهی من از دست رفته” گارد قمشه گفت. او اضافه کرد که او نمی دانست چگونه بسیاری مرده بودند اما حداقل هشت همکار سپاه پاسداران با او بودند هنگامی که انفجار اتفاق افتاد. افغانستان نیروهای دولتی در دو ماه گذشته دچار تلفات سنگین در سراسر کشور است.

ایالات متحده ثبت افزایش حملات طالبان علیه نیروهای افغان در ماه مارس پس از امضای قرارداد صلح یک دولت ناظر دفتر هفته گذشته گفت: بر خلاف امیدوار است که این توافق می تواند منجر به کاهش خشونت است. —رویترز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de