تریبون سرویس خبری

New Delhi, مه 6

این Covid-نهفته ماه های مارس و آوریل بوده است بی رحمانه برای Indology به عنوان آنها ربوده دور دو کارشناسی ارشد این رشته—مایکل Leibig و Dietmar Rothermund هر دو از آلمان است.

مایکل Leibig شد یک پژوهشگر از Kautilya که گذشت در 15 آوریل پس از یک بیماری منتقله با شکیبایی. او 69. یک ماه زودتر Dietmar Rothermund یکی از برتر جهان دانشمندان در Indology و ارشد به Leibig نزدیک به دو دهه هم گذشت در آلمان است.

جاست Leibig یک فن از Kautilya را Arthashastra بود همکار و مدرس دانشگاه در جهان قدیمی ترین دانشگاه در Heidelburg که در آن Rothermund بود استاد بازنشسته در آن معتبر South Asia Institute (SAI). این بود که پس از رها کردن یک حرفه ای در روزنامه نگاری است که Liebig اهدا شد دکترا برای پایان نامه ارائه بینش های جدید اغلب نادیده گرفته شده توسط کم عمق تجزیه و تحلیل توسط بریتانیا و دیگر دانشمندان که بد تعبیر کردن Kautilya به عنوان یک پیشرو از ماکیاولی.

آن را پس از سفر به هند است که او تصمیم گرفت به مطالعه Kautilya و با نزدیک شدن به Arthashastra به عنوان یک دانشمند علوم سیاسی در مقایسه با زبان های انگلیسی و آلمانی ترجمه و در حال توسعه بینش های جدید که در ارتباط با مشاهدات است که ماکس وبر ارائه شده در 1916-17 مقالات در آیین هندو است.

پس از آن Liebig کار کرده و از نزدیک با IDSA عمده ‘دانش بومی’ پروژه خود از پژوهشگران برجسته و دیگران. خود را مخلوط دامنه تخصص به این ترجمه, اذیت کردن مفاهیم تعبیه شده در Kautilya 6000 قصار از نثر (sutras). این شامل تصدیق Kautilya به عنوان اولین طرفدار یک وجودی d’état دکترین کاملا اصلی در تجزیه و تحلیل خود را از جنگ (از جمله انسانی درمان مردم از یک شکست حریف پادشاهی), موازی بسیار sparser متن در سان تزو هنر جنگ است. Kautilya نیز با اعتبار یک پیشگام علم جمع آوری اطلاعات.

Liebig آثار عبارتند از: “Kautilya را Arthashastra: یک فکری پرتره” (با همكاري Subrata K میترا) و “مقایسه Kautilya با خورشید تزو, نظام الملک, Barani و ماکیاولی”.

در حالی که Leibig فعال باقی مانده در این سمینار مدار تنوع بر روی موضوعات دیگر از جمله امنیت داخلی منی سهم همچنان به پیشروی نظر ماکس وبر در Arthashastra. در طول سخنرانی خود را به یاد می آورد یک دانشجوی سابق, Leibig نوسان دور از Hindutva که Kautilya پایان نامه در مدیریت عمومی بود junked توسط مغول ها و انگلیسی ها. او تاکید کرد که بسیاری از عناصر آن گنجانیده شد.

Rothermund بود که از دوران قبل و آشنایی شخصی نخست وزیر سابق Narasimha Rao. یک classicist علمی بر خلاف Leibig که زیرفشار از روزنامه نگاری Rothermund است به خصوص به خاطر همکاری برای نوشتن “تاریخ هند” است که به بررسی مهم سیاسی, اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی, نیروهای شکل گیری تاریخ این قاره با دوره چهارم نیز با توجه به تحولات اخیر از جمله در کشمیر.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de