واشنگتن, مه 6

را سرنگون مدیر ما آژانس را مسئول توسعه مواد مخدر برای مبارزه با بیماری همه گیر کوروناویروس ثبت whistleblower شکایت در روز سه شنبه متهم جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دولت از نزنی که او نگرانی.

ریک روشن می گوید: در این شکایت با یک دولت ناظر است که او هشدار داد در مورد این ویروس در ماه ژانویه و در دیدار با خصومت از وزیر بهداشت و خدمات انسانی الکس آذر و دیگر مقامات عالی رتبه در آژانس.

“دکتر روشن عمل کرده و با فوریت به شروع به مقابله با این بیماری همه گیر مواجه می شوند اما مقاومت از HHS رهبری از جمله وزیر آذر که به نظر می رسد قصد کمرنگ جلوه دادن این فاجعه بار تهدید” می خواند شکایت که خود را وکلای زمینه با ما دفتر مشاور ویژه.

ما coronavirus مرگ و میر در حال حاضر بیش از 70000 جهان بالاترین. سیاستمداران دموکرات و برخی از هموطنان جمهوریخواهان انتقاد و تهمت برای بازی کردن تهدید ویروس و پس از آن که آهسته برای آبکاری تولید تست و دنده محافظ.

روشن وکلا استدلال می کنند که حذف او به عنوان مدیر پزشکی پیشرفته تحقیقات و توسعه قدرت یک بخش از HHS نقض قانون فدرال حفاظت از دولت خبرچین.

HHS سخنگوی Caitlin Oakley در بیانیه ای گفت که روشن منتقل شد به یک کار که در آن او سپرده بود به صرف حدود 1 میلیارد دلار برای توسعه تست تشخیصی.

“ما عمیقا متاسفیم که او نشان داده است تا کار به نمایندگی از مردم آمریکا منجر شود و در این مهم تلاش” Oakley گفت.

روشن خواهد شد قبل از شهادت یک مجلس نمایندگان آمریکا پانل در مارس 14, سخنگوی روشن گفت: در روز سه شنبه.

مجلس نانسی پلوسی نماینده دموکرات در آمریکا

کنگره به نام روشن است آشکار “بسیار مضر است.” “اما شما می دانید چیزی است که این امتیاز به این موضوع بزرگتر: که در آن اخلاق در همه این?” او گفت: MSNBC.

“این یک فرصت بازار برای کسب و کار اخلاقی ضروری برای بهداشت عمومی در کشور ما است. آخرین چیزی که ما نیاز به دخالت سیاسی به علم است.” روشن در بیانیه ای گفت: ماه گذشته بود که او تنزل مقام و reassigned به موقعیت دیگری در بخشی از آنجا که او در برابر تلاش ها برای فشار هیدروکسی کلروکین و مربوط به کلروکين به عنوان درمان برای COVID-19 بیماری تنفسی ناشی از کوروناویروس.

روشن گفت: در بیانیه ای که دولت آمریکا در ترویج این دارو به عنوان یک “نوش دارو” حتی اگر آنها “به وضوح عدم شایستگی علمی.”

روشن, یک متخصص در واکسن و درمان به این پست منصوب شد در سال 2016 قبل از مغلوب ساختن پیشی جستن در زمان ،

HHS گفت: در ماه گذشته که روشن شده بود نقل مکان کرد به یک مشارکت عمومی-خصوصی تحت موسسه ملی بهداشت.

مغلوب ساختن پیشی جستن بارها و بارها تبلیغ مالاریا مواد مخدر به عنوان یک درمان برای coronavirus هر چند تعداد کمی از مطالعات نشان می دهد ممکن است بهره مند شوند.

روشن است شکایت به دنبال خود بازگشت و درخواست یک تحقیق کامل.

در شکایت خود روشن می گوید: تنش با HHS رهبری predated coronavirus. پس از 2017 او شده بود اعتراض “cronyism و اعطای قرارداد به شرکت ارتباطات سیاسی به دولت” شکایت می گوید.

دفتر مشاور ویژه مستقل دولت ایالات متحده آژانس بررسی و می توانید پیگیر موارد نقض حقوق بشر علیه کارمندان فدرال. ایسنا

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de