لاهور, مه 6

پاکستان دادگاه به دنبال کامپیوتری گواهی تولد از یک سیک دختر که ازدواج با یک مسلمان پسر بچه در سال گذشته باعث تنش در این کشور و نیز نگرانی در هند.

دادگاه عالی لاهور (LHC) عدالت Shehram سرور در روز سه شنبه برگزار شد در این جلسه از یک درخواست ثبت شده توسط محمد حسن, به دنبال بازداشت همسرش Jagjit Kaur که فرستاده شده اند تا به یک پناهگاه خانه در حکم دادگاه.

قاضی به دنبال شناسنامه از Kaur صادر شده توسط پایگاه ملی و مرجع ثبت (Nadra) برای تعیین سن او برای تصمیم گیری در مورد درخواست.

Kaur, دختر سیک کشیش از Nankana صاحب فرستاده شد به لاهور Darul Aman (پناهگاه خانه) پس از او ساخته شده یک بیانیه قبل از LHC که او ازدواج حسن او را پس از تبدیل به اسلام و نمی خواهید به بازگشت به خانواده خود را.

اما برادر او مانموهان سینگ گفته است که حسن ربوده شده با قصد تجاوز به عنف.

او ادعا کرد که Kaur بود که زیر 16 سال سن داشتند و تا به حال نرسیده سن رضایت زمانی که این حادثه اتفاق افتاده است.

حسن وکیل گفت: LHC در روز سه شنبه که او در حال حاضر 19 و کامپیوتری هویت ملی کارت (CNIC) در دسترس بود.

قاضی با این حال به کارگردانی مشاور به ارائه گواهی تولد از Kaur برای تعیین سن او و موکول به جلسه تا مارس 22.

این موضوع snowballed به یک جنجال پس از یک تصویری از دختر خانواده شد ویروسی در رسانه های اجتماعی که در آن یکی از اعضای خانواده او ادعا کرده بود که یک گروه از مردان حمله به خانه خود را و او را ربوده و به زور مسلمان شده و ازدواج کرده بود حسن در ماه سپتامبر سال گذشته است.

پس از آن در ژانویه حسن برادر بزرگتر عمران Chishti گفته اراذل و اوباش به نام دین و تهدید به نابود کردن محل عبادت (Gurdwara Janamasthan) برای ساخت “Ghulaman-e-مصطفی” حرم وجود دارد.

Chishti یک کارمند دولت بود و بعد از آن دستگیر شد.

Chishti ادعا کرده که حسن شده بود مورد ضرب و شتم توسط پلیس به صورت “قانونی و تاکنون رضايتمندی” ازدواج با دختر gurdwara را granthi.

او گفته است که حسن شده است تحت فشار توسط پلیس و مقامات به طلاق او به طوری که او را برمی گرداند به خانه پدر و مادر.

دولت هند کرده بود را محکوم کرد حمله Gurdwara Janamasthan و خواستار اقدام علیه کسانی که در آن درگیر است.

هند ابراز نگرانی خود را با پاکستان بیش از ربوده شدن و ازدواج اجباری از سیک و به دنبال “فوری اقدامات اصلاحی” از دولت پاکستان.

فرماندار پنجاب چودری سرور بود در خط مقدم برای ساکت کردن جامعه سیک در Nankana صاحب بیش از این اتهام ربودن Kaur. PTI

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de