نخست وزیر و مصطفی Kadhimi 53 ساله که دارای شهرت برای عمل گرایی نیز دیده می شود به عنوان قابل قبول انتخاب برای ایران مهم دیگر خارجی قدرت رقابت برای نفوذ در عراق است.

Al-Kadhimi عراق است نخستین نخست وزیر پس از گذشته یک استعفا در ماه نوامبر در این صورت مداوم تظاهرات ضد دولتی.

او در حال حاضر وعده داده شده را به یک رویکرد جدید به ناآرامی های اجتماعی, ملاقات با مردم و مشورت با آنها به جای حمایت از دولت قبلی را پراکنده تلاش برای سرکوب یا نادیده گرفتن آشفتگی.

اما جنبش اعتراضی به وجود آمد که بیش از دولت فساد و مداوم افزایش بیکاری در پاییز گذشته است و دیگر دولت مبرم ترین بحران است. Coronavirus منجمد اقتصاد است. درآمد نفت و گاز دولت در منبع اصلی درآمد هستند و در طول تاریخ کم است.

و نهفته تنش بین ایالات متحده و ایران در درگیری در خاک عراق است که می تواند تبدیل به یک جنگ گسترده تر.

کاهش قیمت انرژی در حدود نصف عراق را عامل درآمد و آن را به احتمال زیاد است که al-Kadhimi باید یا قطع حقوق برای کارمندان دولت و یا به شدت کاهش تعداد آنها در چند هفته آینده. هر دو راه را با دولت به عنوان بزرگترین کارفرما تصمیم می توانست عواقب دراماتیک.

آن را نیز به سقوط آل Kadhimi و مشاوران او برای تعیین زمان و نحوه بازگشایی اقتصاد و بالا کشیدن حکومت است که سکوت این کشور در شهرستانها در تلاش برای جلوگیری از گسترش این کوروناویروس.

این ویروس به نظر می رسد که نسبتا کمی تاثیر در عراق است. کشور به ثبت رسیده حدود 2500 موارد در میان بالاترین در منطقه بلکه سیاستمداران و مقامات بهداشتی مطمئن نیستید که آیا این اعداد خواهد منفجر شود اگر آنها لغو محدودیت.

اگر چه al-Kadhimi چهره های مناجات از مشکلات خود را حضور در مرحله سیاسی سیگنال درجه ای از انعطاف پذیری در یک سیستم سیاسی است که به نظر می رسید به بن بست رسیده. گرفتن از شیعه و احزاب سیاسی و مذهبی با روابط نیز ممکن است شل شدن.

از سال 2005 و اولین دولت منتخب پس از صدام حسین در حذف این کشور نخست وزیر شده اند از شیعه الدعوه که مذهبی ریشه ها و روابط نزدیک به ایران است.

Al-Kadhimi که مشارکت سیاسی بیشتر سکولار است که تصور می شود بیشتر به مخالفان دولت بسیاری از آنها باید حمایت ضد ایرانی موقعیت. او همچنین تصور می شود که مایل به محافظت از آنها در برابر ایران حمایت شبه نظامیان را که قبلا حمله کردند و آنها را کشتند.

“با این نخست وزیر عراق در حال شکستن چرخه داشتن یک نخست وزیر که می آید از اسلام سیاسی. او نوع لیبرال و سکولار فرد” گفت: رحمان Jubori یک عضو ارشد در دانشگاه آمریکایی از عراق در Sulimaniya.

در واقع, اما, al-Kadhimi خواهد شد و در صورت مقاومت قوی اگر او تلاش می کند به طور مستقیم به مقابله با شبه نظامیان و یا شیعه ،

مجلس همان باقی می ماند به عنوان یکی از کسانی که به حمایت از نخست وزیر سابق عادل عبد المهدی. و al-Kadhimi برنده تایید حکومت با آرای Fateh ائتلاف دومین در مجلس و ساخته شده است که شیعه و احزاب سیاسی که دارای روابط نزدیک با ایران.

“ما یک فرصت در حال حاضر به لرزش سیستم; ما در حال رفتن به تغییر سیستم اما ما می توانیم آن را تکان دادن” اذعان کرد Jubori با اشاره به al-Kadhimi تمایل به مشورت با معترضان.

Al-Kadhimi اول واقعی عمل متعادل خواهد بود با شروع مذاکرات برای تنظیم مجدد به ماموریت خود در عراق و همچنین به شکل تعهد خود را به همکاری با عراقی ها در بخش های دیگر از جمله مراقبت های بهداشتی و آموزش و پرورش.

در مذاکره با آمریکایی ها, al-Kadhimi ممکن است یک مزیت بیش تر طرفدار سیاستمدار ایران گفت: Michael شوالیه یک عضو ارشد در موسسه واشنگتن برای خاور میانه مطالعات.

“او می تواند دشوار با ما در راه آنچه که هیچ ایرانی-حمایت نامزد می شود,” شوالیه گفت. “یک نامزد که ما نظرات با احترام می توانید بیشتر برای عراق است.”

و است که می تواند در نهایت مهم برای ایران است که مضطرب در مورد حضور نظامی آمریکا در عراق مرز.

“اگر Kadhimi می گوید به مایک Pompeo که او نیاز به چیزی است که او نیاز به آن را به ما باز است به معامله با او” شوالیه گفت: با اشاره به وزیر خارجه آمریکا.

اضافه کردن به ملت را عدم اطمینان در مورد کوتاه مدت آینده است coronavirus.

Al-Kadhimi در نهایت باید به تصمیم گیری زمانی که به طور کامل باز دولت و برای مثال هنگامی که اجازه می دهد تا شرکت های هواپیمایی خارجی برای از سرگیری پروازها به مقصد عراق در حرکت است که مهم است برای کسب و کار, اما همچنین می تواند خطرناک باشد.

Al-Kadhimi کمی تجربه در سیاست و در کار خود به عنوان رئیس اطلاعات مشغول به کار اصولا در پشت صحنه. که ممکن است کار را به نفع خود به خاطر او ندارد از یک پروفایل عمومی برای مردم برای اعتراض به. اما آن سخت است می دانم که دقیقا چگونه او را از تعادل هل می دهد و می کشد از ایران و آمریکا برای دولت است.

او به بسیاری از مردم در هر دو ایالات متحده و اروپا است. او را صرف بیشتر از زندگی خود پس از فرار از عراق در سال 1985 در انگلستان یا ایالات متحده و مدیر عراق حافظه بنیاد به مدت هفت سال است که مستند جنایات صدام.

بومی بغداد او کار می کرد در حالی که در تبعید به عنوان یک روزنامه نگار است و دارای مدرک حقوق از دانشگاه بغداد است.

در سال های اخیر بوده و نزدیک به Barham Salih که نگه می دارد تا حد زیادی تشریفاتی کار از رئیس جمهور عراق که عمیق و دیرینه روابط ایالات متحده است. صالح نامزد al-Kadhimi — پس از دو نامزد شکست خورده در مارس 9.

ایران تا به حال اعتراض به انتخاب های قبلی عدنان Zurfi اما می بیند al-Kadhimi به عنوان “راه حل در حال حاضر گفت:” شیخ صالح العبيدي, یک دیرین سخنگوی و محرم از رزمایش al-Sadr, the ملی ضد آمریکایی شیعه لبنان که همچنین با احتیاط از ایران.

“با Kadhimi وجود ندارد تاریخ” العبيدي گفت. “او است که این نوع از کسی که در تلاش است نمی تواند در برابر هر کسی.”

ایالات متحده به نظر می رسد واقعا متعهد به al-Kadhimi و بی سر و صدا کمک کرد تجمع در حمایت از او را توسط intimating به عراق جناح های سیاسی است که ایالات متحده را از چند مرحله برای کمک به تقویت کشور اگر مجلس رای دادند al-Kadhimi دولت.

c.2020 شرکت نیویورک تایمز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ترجمه تخصصی مقاله