کپنهاگ, مه 7

یک مرد نروژی مظنون به قتل او قومی چینی اندر و سپس طوفان اسلو مسجد و آتش باز کرد و گفت: در اولین روز دادگاه است که آن را یک عمل اورژانس “عدالت” است و او پشیمان نداشتن باعث آسیب بیشتر است.

فیلیپ Manshaus به نظر می رسد در یک دادگاه در غرب پایتخت نروژ و با رد اتهام قتل و ترور به عنوان خوانده شده به او توسط دادستان نروژی آژانس خبری NTB گفت.

Manshaus اذعان کرده است حقایق اما با رد این اتهام گفت که او مخالف غیر غربی مهاجرت.

پخش NRK گفت: در شهادت او Manshaus ادعا نژاد سفید “به پایان خواهد رسید تا به عنوان یک اقلیت در خانه خود کشورها” و انتقاد از کسانی که “باج گیری ناسیونال سوسیالیسم”.

در دادگاه Manshaus, 22 شرح داده شده که چگونه او خود را به قتل 17 ساله جق زدن Johanne Zhangjia Ihle-هانسن با تیراندازی او چهار بار — در سه سر و یکی در قفسه سینه — با یک تفنگ شکار در خانه خود در حومه اسلو Baerum. Ihle-هانسن به تصویب رسید از چین به عنوان 2 ساله.

مدت کوتاهی پس از آن Manshaus گفت که او سوار به یک مسجد در نزدیکی که در آن سه مرد بودند در حال آماده شدن برای عید قربان جشن. او عینک کلاه ایمنی با دوربین متصل شده و یک جلیقه ضد گلوله Manshaus مسلح بود با یک تفنگ شکار و یک تفنگ ساچمهای و اخراج چهار عکس با تفنگ در یک درب شیشه ای قبل از او چیره توسط یکی از مردان در این مسجد در زمان محمد رفیق.

در طول درگیری دو عکس های بیشتر از کار اخراج شدند اما هیچ یک ضربه بود. رفیق بود و کمی مجروح در مبارزه است. در شهادت Manshaus گفت: او می خواست برای کشتن رفیق.

“من همه چیز را من می توانم به انجام این حمله گفت:” دادگاه اضافه کرد که او خسته بود وقتی پلیس رسید.

دادستان می گوید Manshaus عمل “با هدف به کشتن به عنوان بسیاری از مسلمانان به عنوان امکان پذیر است”. برخی از 30 شاهدان از جمله مردان در مسجد و Manshaus’ پدر انتظار می رود به شواهد.

اگر گناهکار Manshaus می تواند تا 21 سال در زندان است. دادستان گفته است که در نظر یک جمله که در آن او می توان به امن روانی تسهیلات تا زمانی که او در نظر گرفته شده است یک خطر برای دیگران.

نروژی رسانه ها گزارش داده اند که Manshaus الهام گرفته شده بود تیراندازی در مارس 2019 در نیوزیلند که در آن یک فرد مسلح هدفمند در دو مسجد کشته شدن 51 نفر و در ماه اوت سال 2019 در شهر ال پاسو در تگزاس که در آن یک مهاجم هدف اسپانیایی و چپ حداقل 22 مرده است.

Manshaus’ و برنامه های خود را به مرجع ملی-سوسیالیسم نیز به یاد کسانی که از نروژی جناح راست افراطی آندرس بریویک که در سال 2011 به کشته شدن 77 نفر در بمب گذاری و تیراندازی و داد و بیداد.

بریویک که به نازی ها سلام در اتاق دادگاه محکومیت 21 سال حبس برای انجام یک حمله تروریستی.

نروژ داخلی آژانس امنیت PST گفت: آن را به حال “مبهم” نکته در مورد Manshaus یک سال قبل از تیراندازی بود اما نه به اندازه کافی به عمل می کنند چرا که آنها تا به حال هیچ اطلاعاتی در مورد هر “بتن طرح” از حمله. AP

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de