این سازمان گفت: داده ها در باد و رطوبت از هواپیما و پرواز و جمع آوری شده توسط سنسورهای هواپیما منتقل می شود و در زمان واقعی به پیش بینی سازمان در سراسر جهان قطع شده است نزدیک به 90 درصد در برخی از مناطق.

در ایالات متحده داده ها کاهش یافته و 75 درصد در طول همه گیر با توجه به ملی اقیانوسی و جوی اداره. در زیر مشاهده برنامه تاسیس در دهه 1960 داده ها از 3,500 هواپیما توسط Delta, ایالات آمریکا و غرب و توسط حامل محموله United Parcel Service و فدرال اکسپرس منتقل می شود به طور مستقیم به خدمات ملی آب و هوا پیش بینی عملیات.

کریستوفر Vaccaro یک NOAA گفت کاهش “لزوما ترجمه به کاهش در هوا دقت از خدمات ملی آب و هواشناسان استفاده از کل مجموعه از مشاهدات و راهنمایی برای تولید یک پیش بینی واقعی.” که شامل داده ها از ماهواره و رادار و دیگر زمین و دریا بر اساس ابزار و radiosondes کوچک, ابزار که در حال راه اندازی به جو فوقانی در یک برنامه روزانه و ارائه داده ها به عنوان آنها فرود.

اما کمتر از 200 radiosondes در حال راه اندازی در هر روز. مشاهدات از هواپیما شده اند به مراتب فراوان تر گفت: William R Moninger بازنشسته NOAA فیزیکدان که در حال حاضر با این نسخهها کار در تعاونی موسسه پژوهش در علوم محیط زیست در دانشگاه کلرادو است. نه هر هواپیما منابع داده اما کسانی که انتقال خوانش به عنوان اغلب به عنوان هر چند ثانیه بسته به ارتفاع ،

در این زمان در سال گذشته Moninger گفت: هواپیما در ایالات متحده آمریکا ارائه شده تقریبا 600,000 مشاهدات یک روز. در حال حاضر به مراتب کمتر پرواز در یک روز اخیر در ماه آوریل وجود دارد 180,000 مشاهدات او گفت:.

داده های مشاهده ای است که تغذیه به آب و خدمات مدل های کامپیوتر است که هوا در شرایط در هر نقطه از چند ساعت به چند روز پیش. Moninger و برخی از همکاران در حال حاضر در حال تحصیل که آیا پیش بینی کوتاه مدت متاثر شده اند. “پاسخ کوتاه این است که ما دیده نمی صریح و در عین حال تاثیر,” او گفت که آنها باید برای تکمیل تجزیه و تحلیل خود را.

جهانی هواشناسی سازمان بازوی سازمان ملل متحد که مختصات جهانی رعایت سیستم برای 193 عضو سازمان ملل گفت که در علاوه بر این به هواپیما اطلاعات سطح-آب و هوا بر اساس مشاهدات آسیب دیده اند و در برخی از نقاط جهان از جمله آفریقا و آمریکای جنوبی و مرکزی که در آن بسیاری از آب و هوا ابزار خودکار و باید بازدید به طور منظم برای به دست آوردن خوانش.

آژانس گفت که ابزار خودکار باید همچنان به عملکرد خوب برای برخی از زمان است که اگر این بیماری همه گیر است که طولانی مدت و عدم تعمیر و نگهداری و تعمیر ممکن است تبدیل به یک مشکل.

این آژانس همچنین گفت: برخی از کشورها به ویژه در اروپا راه اندازی شد بیشتر radiosondes به حدی را برای از دست دادن هواپیما داده است.

ملی آب و هوا سازمان “روبرو هستند به طور فزاینده ای شدید چالش به عنوان یک نتیجه از این بیماری همه گیر کوروناویروس به خصوص در کشورهای در حال توسعه” گفت: Michael Taalas آژانس مدیر کل, در بیانیه ای.

“رویکرد ما به عنوان کومودو این COVID-19 همه گیر به شمار چالش های اضافی و ممکن است باعث تشدید چند خطر خطرات در یک کشور واحد سطح,” او اضافه شده است.

این هواپیما داده ها نیز توسط شرکت های هواپیمایی به عنوان آنها را مدیریت روزانه عملیات پرواز در هوا و در فرودگاه. مشاهدات سرعت باد در cruising ارتفاعات در حدود 30000 پا و بالاتر, برای مثال, می تواند کمک به برنامه ریزی برای سوخت گیری نیاز دارد. و اگر مشاهدات در طول صعود و یا نزول نشان می دهد که این احتمال وجود دارد که شکر و تخم مرغ شرایط ممکن است به زودی رخ می دهد در یک فرودگاه هواپیمایی می توانید صرفه جویی در پول در حال حرکت برخی هواپیماهای دیگر.

این اطلاعات گاهی اوقات می تواند یک نجات دهنده زندگانی. در سال 2003 مقاله Moninger و نوشته های دیگران در مورد یک سال 1998 حادثه که در آن یک هواپیما نزدیک میامی در یک پرواز از اروپا radioed که آن را تقریبا از سوخت چون تا به حال مواجه می شوند قوی headwinds. یک بررسی سریع از داده ها از سه هواپیمای دیگر نشان داد یک جایگزین مسیر نه چندان دور دور با آرامتر هوا.

برای سرویس آب و هوا, پیش بینی, مشاهدات در طول برخاست و فرود است که به خصوص مفید Moninger گفت. داده های جمع آوری شده بیشتر از در ارتفاع کروز: ابزار پیشرفته را خوانش هر 300 پا بین زمین و 10 ، 000 فوت است. در نتیجه مجموعه ای از خوانش نامیده می شود مشخصات و به طور معمول وجود دارد خواهد بود در مورد 12,000 از آنها یک روز است. در 23 مارس این سال وجود دارد 3,500.

داده ها می تواند کمک به پیش بینی بهتر درک ساختار عمودی از پایین جو و چگونه آن را ممکن است تغییر در کوتاه مدت. “اگر شما به دنبال برای چیزهایی مانند احتمال رعد و برق عمودی ساختار جو مهم است” Moninger گفت.

“من انتظار می رود کاهش در اطلاعات آب و هوا نیز می تواند تاثیر بزرگی را بر روی چیزهایی مانند پیش بینی زمانی که مه در حال رفتن به شکستن” او گفت:.

هوا با کیفیت کارشناسان همچنین با استفاده از این داده ها برای پیش بینی به دلیل آن می تواند کمک به پیش بینی ظاهر در نزدیکی سطح وارونه زمانی که درجه حرارت هوا هستند که به طور معمول در گرمترین زمین تلنگر و گرمتر در ارتفاعات بالاتر است. وارونه دام آلاینده تا حد زیادی بدتر شدن کیفیت هوا تا یک روز یا بیشتر.

c.2020 شرکت نیویورک تایمز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net