واشنگتن, مه 9

رئیس صندوق بین المللی پول روز جمعه نشانه ممکن است تجدید نظر رو به پایین اقتصادی جهانی پیش بینی و هشدار داد که ایالات متحده و چین در برابر رسالت یک جنگ تجاری است که می تواند تضعیف بهبودی از این بیماری همه گیر کوروناویروس.

Kristalina Georgieva صندوق بین المللی پول مدیر عامل گفت: یک رویداد آنلاین به میزبانی دانشگاه اروپا موسسه که آمار اقتصادی اخیر برای بسیاری از کشورها بود در آینده در زیر این صندوق را در حال حاضر پیش بینی بدبینانه برای 3 درصد انقباض در سال 2020 است.

“با هیچ پزشکی فوری راه حل های بیشتر عوارض جانبی حالات ممکن است متاسفانه برای تحقق برخی از اقتصاد” Georgieva گفت. “آن ناشناخته است در مورد رفتار این ویروس است که تیرگی افق برای پیش بینی.” صندوق بین المللی پول در آوریل طرح به صورت 3 درصد انقباض اقتصاد جهانی را شدیدترین رکود اقتصادی پس از رکود بزرگ دهه 1930 ، صندوق بین المللی پول پیش بینی نسبی ارتجاعی را دنبال 2021 اما هشدار داد که نتایج می تواند به مراتب بدتر بسته به اینکه در این دوره از بیماری همه گیر.

اقتصاد آمریکا — بزرگترین در جهان — شده است به خصوص ضربه گسترده در آتن با هدف شامل گسترش ویروس. دولت آمریکا داده در روز جمعه نشان داد نرخ بیکاری فزاینده به 14.7% در ماه گذشته.

کاخ سفید گفت: افزایش بیکاری می تواند آمار 20 درصد در ماه مه.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن تهدید کرده است که برای تنبیه چین برای دست زدن به آن ویروس اعمال تعرفه های جدید و روز جمعه پیشنهاد کرد او می تواند پایان یک مرحله 1 متحده-چین قرارداد های تجاری.

آمریکا و چین تجارت مقامات روز جمعه گفتند که مطبوعات پیش با اجرای اولیه تجارت, معامله, اما برخی از ناظران می گویند چین وعده داده شده خرید از ما کالاهای در حال اجرا هستند به مراتب پشت سر با سرعت مورد نیاز برای پاسخگویی به سال اول هدف از $77 میلیارد دلار افزایش بیش 2017 سطوح.

روز جمعه Georgieva هشدار داد که عقب نشینی به حمایت از تولیدات داخلی می تواند تضعیف چشم انداز بهبود جهانی در یک مقطع بحرانی.

پرسید که چگونه نگران او بود که رو به افزایش چین-آمریکا تنش می تواند به خطر اندازد اقتصاد جهانی Georgieva گفت: “این بسیار مهم است برای ما برای مقاومت در برابر آنچه ممکن است یک تمایل طبیعی به عقب نشینی به پشت مرزهای ما.”

Reigniting تجارت جهانی بود و مهم برای حصول اطمینان از بهبود اقتصاد جهانی, او گفت:. “در غیر این صورت,” او گفت: “هزینه کردن درآمد پایین و ما خواهد بود در کمتر امن جهان است.” Georgieva گفت: صندوق بین المللی پول در حال حاضر ارائه بودجه اضطراری برای 50 از 103 کشور جهان است که تا به حال درخواست کمک است. کشورهای فقیر باقی مانده در معرض خطر با توجه به افت شدید در حواله و کاهش قیمت کالاها حتی اگر میزان مرگ و میر از ویروس ها پایین تر در برخی از کشورهای ثروتمندتر.

صندوق بین المللی پول رئیس اقتصاددان گیتا Gopinath گفت: یک رویداد به میزبانی شورای روابط خارجی در روز پنج شنبه که وضعیت در حال بدتر از ماه مارس زمانی که صندوق بین المللی پول پیش بینی شده است که بازارهای نوظهور و کشورهای در حال توسعه خواهد نیاز به 2.5 تریلیون دلار در تامین مالی خارجی برای مدیریت سلامت و بحران اقتصادی است.

“این بحران به احتمال زیاد آخرین دیگر,” او گفت:. “و بنابراین نیاز خواهد شد تا حتی بالاتر از این تعداد است.” ایسنا

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ترجمه تخصصی مقاله