پکن, مارس 9

رئیس جمهور چین روز شنبه در پاسخ به رهبر کره شمالی کیم جونگ سازمان ملل متحد پیام تبریک برای موفقیت های حاوی رمان coronavirus در غول های آسیایی که در آن بیماری سرچشمه در ماه دسامبر گذشته.

Xi “ارسال یک پیام کلامی از لطف کیم جونگ سازمان ملل متحد” در پاسخ به کیم زودتر توجه داشته باشید, Xinhua news agency گزارش.

در یک “کلامی پیام” کیم گفته بود که یازدهم بود “تصرف یک شانس پیروزی در جنگ در برابر اپیدمی بی سابقه و استراتژیک و تاکتیکی کنترل وضعیت کلی در حالی که پیشرو چینی ها و مردم” Efe نیوز به نقل از کره شمالی دولتی KCNA عنوان کرد و گفت در یک گزارش در روز جمعه.

ملی چین کمیسیون بهداشت گزارش شده تنها یک مورد جدید شنبه و جدید, مرگ و میر, آوردن مجموع موارد به 82,887 در حالی که مرگ و میر شنبه در 4,633 و در مجموع بهبود در 78,046 پس از وقوع آغاز شد و در ووهان هوبئی.

کیم تا به حال نیز آرزو یازدهم “سلامتی” و با بیان این اعتقاد که “چینی ها و مردم خواهد سیمان موفقیت های ساخته شده تا کنون و به طور پیوسته گسترش آنها و در نتیجه پیروزی, پیروزی نهایی تحت عاقلانه هدایت شی جین پینگ”, KCNA افزود: بدون تعیین زمانی که پیام تحویل داده شد به پکن.

کیم در موارد متعدد با تمجید از تلاش های دولت چین در کنترل این بیماری تا چه حد واقعی است که ناشناخته در کره شمالی از پیونگ یانگ به طور کامل مهر و موم شده از مرزهای خود در پایان ماه ژانویه در صورت گسترش این بیماری در کشور همسایه.

کیم آخرین کلمات ستایش یازدهم آمده پس از او دوباره در رسانه های دولتی در مارس 2 پس از 21 روز غیبت از چشم های عمومی.

در این دوره رهبر از دست رفته چند مهم رژیم حوادث از جمله بزرگداشت از تولد در این کشور موسس و کیم پدر بزرگ کیم ایل سونگ در اصلی تعطیلات ملی در 15 آوریل.

با توجه به این شرایط از coronavirus همه گیر و سنتی secretiveness از کره شمالی دولت کیم ناپدید شده بود همراه با منابع ناشناس داستان در رسانه های خارجی نشان می دهد که او به شدت بیمار پس از عمل جراحی قلب و یا حتی مرده است.

اما دولت کره جنوبی رد گمانه زنی و بعد از آن رهبر کره شمالی را ص رد این احتمال که او می تواند تحت هر روش پزشکی از این نوع است.

کره جنوبی سرویس اطلاعات ملی گفت که حتی ساده قلبی عروقی و روش های مورد نیاز چهار یا پنج هفته از بهبود در حالی که کیم غایب بود به مدت سه هفته.

IANS

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net