سرمایه گذاری چین در آمریکا قطره به پایین ترین سطح از سال 2009

واشنگتن, مه 11

چین سرمایه گذاری مستقیم در ایالات متحده کاهش یافت و در سال گذشته به پایین ترین سطح خود پس از رکود بزرگ حتی قبل از coronavirus همه گیر تعطیل بسیاری از تجارت جهانی.

کاهش در پکن سرمایه گذاری در ایالات متحده منعکس تنش بین جهان دو تا از بزرگترین اقتصادها و دولت چین محدودیت در خارج از کشور سرمایه گذاری.

یک گزارش در روز دوشنبه از کمیته ملی ایالات متحده-روابط چین و رادیوم گروه مشاوره یافت که چین سرمایه گذاری مستقیم در ایالات متحده کاهش یافته و از 5.4 میلیارد دلار در سال 2018 به 5 میلیارد تومان در سال گذشته به پایین ترین سطح خود پس از رکود اقتصادی سال 2009.

سرمایه گذاری مستقیم شامل ادغام و سرمایه گذاری در چیزهایی مانند دفاتر و کارخانه ها اما نه سرمایه گذاری های مالی مانند خرید سهام و اوراق قرضه.

در این گزارش که چینی سرمایه گذاری مستقیم در ایالات متحده عملا از بین رفت — به 200 دلار میلیون — از ماه مارس این سال به عنوان coronavirus همه گیر چکش جهان اقتصاد ما سرمایه گذاری در چین علامت تا سال گذشته به 14 میلیارد تومان از 13 میلیارد تومان در سال 2018 است.

اما این افزایش تا حد زیادی منعکس قبلا اعلام شده پروژه ها از جمله تسلا کارخانه در شانگهای.

دو راه سرمایه گذاری بین ایالات متحده و چین کاهش یافت و به هفت سال اخیر گزارش یافت می شود.

ما رگولاتور نگران است که چین را به دست آوردن دسترسی به حساس آمریکا تکنولوژی شده اند با گرفتن یک نگاه سخت در سرمایه گذاری چین در ایالات متحده یک تغییر اجباری توسط یک 2018 قانون است.

دو کشور نیز sparred بر ما اتهام که چین با استفاده از تاکتیک سوء استفاده از جمله وادار کردن شرکت های خارجی به دست بیش از اسرار تجاری و آشکار سایبری-سرقت در تلاش خود را به پیش افتادن از آمریکا فن آوری كردند.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به اعمال تعرفه ها در مورد USD 360 میلیارد دلار ارزش کالاهای چینی.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت و پکن به طور موقت موافقتنامه تجارت آزاد در ماه ژانویه در نظر گرفته شده برای کاهش تنش. اما این پیمان به سرعت پیشی گیرد و همه گیر. — AP

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>