سازمان ملل متحد می گوید: 3 حافظ صلح کشته و 4 زخمی در مالی حملات

سازمان ملل متحد, مارس 11

سازمان ملل متحد گفت: سه نفر از نیروهای حافظ صلح چاد کشته شدند و چهار نفر دیگر به شدت مجروح شدند روز شنبه در حمله به یک کاروان سازمان ملل متحد در شمال مالی با استفاده از دستگاه های منفجره دست ساز.

سخنگوی سازمان ملل متحد استفان نواز گفت: دبیر کل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ را محکوم نزدیکی Aguelhok در منطقه کیدال که ممکن است تشکیل جنایات جنگی تحت قوانین بین المللی.

دبیر کل خواستار مالی مقامات “به هیچ تلاشی در شناسایی عاملان این حملات به طوری که می توان آنها را به عدالت به ارمغان آورد سریعا” نواز گفت.

سازمان ملل متحد ماموریت حافظ صلح در مالی تاسیس شد در سال 2013 برای کمک به ایجاد ثبات در شمال غربی کشور آفریقایی.

نواز گفت: “دبیر کل تعهد که چنین اقدامات بزدلانه نمی خواهد جلوگیری سازمان ملل از عزم خود را برای ادامه حمایت از مردم و دولت مالی در تعقیب خود را از صلح و ثبات است.”

با وجود 2015 توافقنامه صلح بین دولت و جدایی طلبان کیدال به فرار نمی کردند. جهادی بارها و بارها هدف سازمان ملل متحد پایه وجود دارد و 2016 حمله به کشته شدن هفت حافظ صلح. — AP

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>