نوزادان در میان 13 نفر در کابل بیمارستان حمله; 24 کشته در بمب گذاری در مراسم تشییع جنازه

کابل/کابل, مارس 12

افراد مسلح با حمله به یک بیمارستان در پایتخت افغانستان کابل در روز سه شنبه بین المللی که در آن انسان دوستانه سازمان پزشکان بدون مرز اجرا می شود یک کلینیک زنان و زایمان, کشته شدن 13 نفر از جمله دو نوزاد, نوزادان, مقامات گفت.

در یک حمله جداگانه در همان روز یک بمب گذار انتحاری زده تشییع جنازه یک پلیس فرمانده با حضور مقامات دولتی و اعضای پارلمان در ولایت Nangahar کشته شدن دست کم 24 نفر و مجروح شدن 68.

هیچ فوری ادعای مسئولیت هر دو حمله. طالبان افغانستان اصلی شورشیان اسلامگرا که می گوید آن را متوقف حملات در شهرهای تحت آمریکا خروج نیروهای نظامی ایران را رد دخالت در هر دو.

داعش از عمل در Nangahar است و انجام تعدادی از مشخصات بالا حملات در کابل در ماه های اخیر. روز دوشنبه نیروهای امنیتی خود را رهبر منطقه ای در پایتخت.

یک سخنگوی Nangahar استانی دولت گفت: تلفات تلفات می تواند در حمله به مراسم تشییع جنازه.

در کابل این حمله آغاز شد و در صبح هنگامی که حداقل سه نفر افراد مسلح با پوشیدن لباس پلیس وارد دشت-e-Barchi, بیمارستان, پرتاب نارنجک و تیراندازی, دولت, مقامات گفت. پانزده نفر زخمی شدند در این حمله به گفته وزارت کشور. نیروهای امنیتی کشته شده بود حمله توسط, بعد از ظهر.

100-تخت دولتی بیمارستان میزبان بهداشت اجرا شده توسط پزشکان بدون مرز, همچنین شناخته شده توسط آن نام فرانسوی پزشکان بدون مرز (MSF).

MSF را تایید کرد در یک صدای جیر جیر که در بیمارستان مورد حمله قرار گرفته و کارکنان و بيماران در حال تخلیه. تنها چند ساعت قبل از آن تا به حال توییتی عکسی از یک نوزاد تازه متولد شده در کلینیک خود را در آغوش مادر پس از تحویل با خیال راحت توسط اورژانس سزارين ،

داخله و وزارت بهداشت گفته است که مادران و پرستاران و کودکان در میان کشته و زخمی شدند.

عکس ها از وزارت کشور نشان داد که دو فرزند جوان دروغ گفتن مرده در داخل بیمارستان. سربازان تقبل قایق از آب عبور نوزاد از ترکیب برخی از پیچیده در خون آغشته پتو. مقامات گفت: 100 نفر نجات داده شدند از جمله سه اتباع خارجی.

محله است خانه را به بسیاری از اعضای جمهوری اسلامی افغانستان از جامعه هزاره, بیشتر شیعیان در اقلیت شده است که در حمله ستیزه جویان سنی در ایران در گذشته از جمله در کابل در مراسم بزرگداشت مرگ یکی از رهبران آن در ماه مارس است.

گروه حقوق سازمان عفو بین الملل محکوم هر دو حملات.

“این بی وجدانی جنایات جنگی در افغانستان امروز با هدف قرار دادن زنان و زایمان بیمارستان و یک تشییع جنازه باید بیدار جهان را به وحشت غیرنظامیان در ادامه به صورت” گروه گفت: در توییتر. “باید مسئولیت پذیری در قبال این جنایات قبر.”

هفته گذشته نیروهای امنیتی کشته و بازداشت چند تن از اعضای یک دولت اسلامی همراه است که گفت: مقامات مسئول حملات مختلف در افغانستان از جمله یکی در یک معبد سیک در ماه مارس است. یک انفجار کنار جاده ای در پایتخت در روز دوشنبه که به زخمی شدن چهار غیر نظامی بود, ادعا شده توسط گروه.

افغانستان نیز در مواجهه با خشونت در سراسر این کشور از طالبان حتی در حالی که ایالات متحده تلاش می کند به طلیعه چیزی بودن در مذاکرات صلح پس از امضای خروج نیروهای نظامی توافق در ماه فوریه با نظامیان.

طالبان می گویند که آنها در حال برگزاری بازگشت از حمله به مراکز شهری و عملیات خود را با هدف نیروهای امنیتی دولت. ایسنا

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>