کار از خانه دینامیک: چگونه WFH خواهد تغییر است محل کار

These tech majors hint at what roles could come into remote working routine.این تکنولوژی رشته اشاره در نقش چه می تواند به کنترل از راه دور کار معمول است.

توسط Srinath Srinivasan

انتظار از این شرکت ها به روند کنترل از راه دور کار بدون درز است و بیشتر از همیشه امروز است. در مصاحبه اخیر این صنعت کهنه کار و سابق CFO از Infosys, Mohandas Pai تقدیر این صنعت برای فعال کردن 90 درصد از نیروی کار خود را برای کار از خانه (WFH) در یک زمان کوتاه است. او در ادامه گفت که حدود 30 درصد از این کارکنان ممکن است کار از خانه در چرخش حتی پس از مستند برداشته شده است.

اخبار مرتبط

به طور مشابه, Rajesh Gopinathan مدیر عامل شرکت TCS در طول این شرکت در سه ماهه اخیر درآمد تماس مطرح جسورانه طرح از داشتن امن مرز فضای کاری مدل جایی که 75 درصد از نیروی کار می تواند کار از راه دور و باقی مانده در فضاهای اداری.

به عنوان مستند محدودیت های آرام در برخی از جغرافیای ریچارد Lobo, معاون اجرایی رئیس جمهور, Head, HR, Infosys, می گوید: “ما شروع کرده اند را قادر می سازد در حدود 5 درصد از کارکنان ما به بازگشت به کار که در آن شرایط محلی مناسب هستند. ما احتمالا از این مقیاس به 10-15% برای ماه بعد یا بیشتر و سپس تصمیم گیری بر اساس وضعیت.”

تکنولوژی ماهیندرا ارشد مردم افسر Harshvendra Soin می گوید که بالا وجود دارد احتمال که 25-30 درصد از نیروی کار شرکت ممکن است همچنان به کار از خانه تا پایان سال مالی جاری و انتظار دارد که در آینده خواهد بود یک مخلوط فیزیکی’ و ‘کنترل از راه دور’ کار می کند.

این تکنولوژی رشته اشاره در نقش چه می تواند به کنترل از راه دور کار معمول است. Lobo می گوید که در حال حاضر برای همه نقش ها به جز آنهایی که نیاز به سطح بالایی از پهنای باند شبکه دسترسی و یا در محیط هایی که نیاز به امنیت فوق العاده پروتکل ادامه خواهد داد به کار از خانه. او مطمئن است که این منجر به ایجاد و نگهداری از هزاران سلام فن آوری, صفحه اصلی دفاتر در آینده است.

مورد مشابه با این رشته هستند که نه وطنی. “آن دسته از کارکنان که در حال کار بر روی پروژه های مهم و یا کسانی که قادر به کار از خانه با توجه به مشتری های خاص امنیتی دستورالعمل خواهد بود بخشی از فاز اول بازگشت به کار و همه نقش های دیگر ادامه خواهد داد به کار از خانه می گوید:” Pallavi Tyagi, WEBZINE, هند, Capgemini. در حال حاضر کمتر از 10 درصد از نیروی کار خود را در سراسر هند است ، Tyagi معتقد است که این خواهد شد تا به 25-30 ٪ در هفته آینده بسته دولت دستورالعمل.

آجی شاه سر از استخدام خدمات TeamLease خدمات – مشاوره منابع انسانی و استخدام شرکت اشاره می کند برخی از نقش های خاص است که ادامه خواهد داد به کار از خانه. “توسعه نرم افزار پیاده سازی و طراحی تیم ممکن است حفظ به طور کامل و یا بخشی از صفحه اصلی برای آینده و تنها بخش است که شامل پشتیبانی از توابع و مشتری رو نقش خواهد بود عامل تا حد زیادی از اتاق.”

همانطور که در حال حاضر تمام کارفرمایان علاقه مند در ساخت کار از خانه بدون درز درگیر شدن و توسعه اعتماد بین کارکنان خود را در یک کنترل از راه دور محیط کار. به غیر از ارائه آنها را با محبوب مشارکتی و بهره وری ابزار مانند Mircosoft تیم زوم شل و…. شرکت های خود قرار داده اختصاصی سیستم عامل و محصولات خود را به استفاده از.

مثلا Lobo می گوید: “ما دو مفید سیستم عامل—کارمند همکاری و خدمات پلت فرم InfyMe و آموزش و پلت فرم های ارتباطی لکس. اینها مدولار و همراه اول در طراحی و به سرعت به مقیاس پذیر و همچنین در دسترس در هر زمان ، ما از راه دور را فعال کنید برای پیوستن به همه استخدام های جدید را از طریق ما onboarding پورتال گفتوگو.”

به طور مشابه Mindtree باعث می شود استفاده از آن آموزش دیجیتال پلت فرم Yorbit برای فعال کردن کارکنان خود را به upskill و فناوری ماهیندرا با استفاده از کار روزانه ردیاب مدیریت نظارت بر بهره وری کارکنان در حالی که Capgemini با استفاده از آن AI پلت فرم یادگیری بعدی به فشار ساختار آموزش به کارکنان خود کمک خواهد کرد که آنها را در پروژه های خود را.

کار از خانه است و نه یک مفهوم جدید برای شرکت های, اما Covid-19 قطعا شتاب روند.

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>