حقوق کارگران در معرض خطر به عنوان هندی, قوانین کار صورت پست-مستند چالش

با وجود افزایش در COVID-19 موارد این هفته و هند است که به دنبال به سهولت آن هفت هفته مستند در میان افزایش فشار از رهبران کسب و کار و مردم عادی که می گویند سخت محدودیت را نابود کرده و معیشت میلیون ها نفر از کارگران است.

کار متخصصان هشدار می دهند که تصمیم دولت برای تعلیق فدرال و ایالتی قوانین کار حفظ حقوق کارگران خواهد فشار و حتی بیشتر مردم به بخش غیررسمی درایو پایین دستمزد و ساییده شدن شرایط کار.

“این نه تنها رگرسيون آن را یک اسلاید به ته گودال و یک مسابقه به پایین از استانداردهای کار” کار اقتصاددان KR Shyam Sundar, استاد خاویر مدیریت مدرسه گفت: تامسون رویترز پایه و اساس است.

“کشورهای دیگر را تقلید (شش متحده),” او اضافه شده است.

تحت برنامه ریزی شده در قانون کار تعلیق اعلام کرد تا کنون کار شیفت در شش کشور خواهد بود توسعه یافته از هشت ساعت به 12 ساعت برای یک دوره سه ماه.

آنها همچنین می خواهند به تعلیق قانون تضمین حداقل دستمزد و شکل گیری کارگر و اتحادیه های کارگری به مدت سه سال با توجه به اسناد دیده می شود توسط تامسون رویترز ،

مزایای تامین اجتماعی از جمله صندوق رفاه و یا مقررات مربوط به بهداشت و ایمنی از زنان شاغل نیز چشم پوشی می شود در برخی از کشورها.

مقامات در شش متحده می گویند که این اقدامات کمک خواهد کرد که صنایع محلی برای جستن به عقب و معکوس خسارات وارده در طول هفته از مستند و همچنین جذب سرمایه گذاری های جدید.

“این انجام شد به بهبود سرمایه گذاری و کار اشتغال… ما فقط می خواهیم کارخانه برای راه اندازی مجدد گفت:” دولت کارگری رسمی صحبت خواست نامش فاش نشود.

فدرال کار وزارت نیست پاسخ به یک درخواست برای نظر.

‘درآمد’

در حال حاضر بیش از 90 درصد از هند 450 میلیون نیروی کار با این نسخهها کار در بخش غیررسمی با دستمزد کم و بدون امنیت اجتماعی است. آنها سخت شده است, برخورد با بسته شدن کارخانجات ساختمانی و دیگر محل های کار است.

Rahul Ahirwar یک کارگر ساختمانی در شمال ایالت هاریانا-یکی از شش است که قصد دارد به گسترش روز کارگر, گفت که او انتظار می رود به کار ساعت بیشتر برای کمتر پرداخت هنگامی که او بازگشت به کار خود را بدون در نظر گرفتن قانون کار تعلیق.

“ما کار 10 ساعت در هر مورد او گفت:” از طریق تلفن.

“این رفتن به مشکل از اینجا. کارفرمایان ما تا به حال هیچ درآمد. چگونه می شود آنها را پرداخت کنند؟”

رهبران اتحادیه های کارگری گفت: دولت داده بود کسب و کار یک چراغ سبز به بهره برداری کارگران است.

“قوانین جدید را ایجاد درگیری بیشتر و افزایش برده داری” گفت: لنین Raghuvanshi, convener غیر انتفاعی و مردم را به هوشیاری در کمیته حقوق بشر.

Raghuvanshi که شنیده است از کارگران خواسته شده به کار ساعت های طولانی در طول مستند یا محروم ترک برای رفتن به خانه گفت: متحده می تواند اجرا نرمتر اقدامات مانند اضافه کاری مقررات به جای تعلیق قوانین کار.

‘رویکرد متعادل’

هند دارای هشت میلیون مدرن بردگان با توجه به استرالیا بر اساس Walk Free جهانی برده داری شاخص و پیوند کار است که شایع ترین شکل از برده داری در این کشور است.

اقتصاددانان می گویند حتی کارخانه ها و مغازه طبقه در بخش رسمی شروع به عامل مانند کارگاههای اگر کارکنان مشغول به کار شد 12 ساعت شیفت و بدون امنیت اجتماعی است.

و برای کارگران در حال حاضر تحمل شرایط بد قبل از این مستند کار کارشناسان ترس همه چیز می تواند به مراتب بدتر است.

“در بسیاری از unorganised بخش ساعت کار به طور پیش فرض 12 ساعت و در حال حاضر کارفرما خواهد شد و گسترش آن تا 15” گفت: Anoop Satpathy دانشکده در VV Giri ملی کار موسسه.

“این (تعلیق قوانین) را فشار بسیاری به فقر گفت:” رئیس سابق نیروی کار وزارت پانل در حداقل دستمزد است.

در حالی که هند 28 متحده می تواند با ایجاد تغییرات در این کشور قوانین کار از جمله حرکت را می توان به چالش در دادگاه های مجلس Bhartruhari مهتاب, رئیس دولت فدرال کمیته کارگری.

“برخی از تغییرات پیشنهاد شده ممکن است نگه دارید تا در دادگاه,” او گفت:. “هیچ تلاشی باید برای پایمال کردن حقوق کارگران … صنعت نیاز به راه اندازی مجدد و در نتیجه یک رویکرد متعادل است که نیاز به ساعت.”

tinyurlis.gdu.nuclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>