آمازون می تواند در کنار ویروس داغ منطقه: دانشمند

Sao Paulo May 14

بعد از همه گیر می تواند از جنگل آمازون هشدار برزیل بوم شناس دیوید Lapola که می گوید انسان تجاوز در حیوانات زیستگاه — به احتمال زیاد مقصر در شیوع کروناویروس — به فلک کشیده وجود دارد به دلیل شایع زدایی.

محققان می گویند شهرنشینی از یک بار در مناطق وحشی منجر به ظهور بیماری های زئونوز — کسانی که از حیوانات به انسان است.

که شامل جدید کروناویروس که دانشمندان معتقدند سرچشمه در خفاش ها قبل از انتقال به انسان در چین به سرعت در حال شهری میشد هوبئی احتمالا از طریق یک سوم گونه است.

Lapola, 38, که مطالعات چگونه فعالیت های انسانی را تغییر شکل آینده اکوسیستم جنگل های استوایی می گوید: همان فرآیندهای در حال بازی در آمازون.

“آمازون یک مخزن عظیمی از ویروس” او به خبرگزاری فرانسه گفت در یک مصاحبه.

“ما بهتر است سعی کنید شانس ما است.”

بزرگترین جنگل در حال ناپدید شدن هستند در نرخ هشدار دهنده.

سال گذشته در راست رئیس جمهور Jair Bolsonaro سال اول در اتاق کار, جنگل زدایی در آمازون برزیل رسید 85 درصد به بیش از 10 ، 000 کیلومتر مربع — منطقه تقریبا به اندازه لبنان.

این روند ادامه دارد در این سال است. از ژانویه تا آوریل 1,202 کیلومتر مربع محو شد تنظیم یک رکورد جدید برای چهار ماه اول سال با توجه به داده ها بر اساس تصاویر ماهواره ای از ملی برزیل پژوهشگاه فضای (INPE).

که اخبار بد است نه فقط برای این سیاره اما برای سلامت انسان گفت: Lapola که دارای مدرک دکترا در زمین سیستم مدل سازی از موسسه ماکس پلانک در آلمان و با این نسخهها کار در دانشگاه کمپینس در برزیل.

“هنگامی که شما ایجاد عدم تعادل زیست محیطی… که زمانی که یک ویروس می تواند پرش” از حیوانات به انسان, او گفت:.

HIV, ابولا, تب دانگ

الگوهای مشابه دیده می شود با HIV ابولا و تب دانگ — “تمام ویروس ها که پدید آمده و یا در مقیاس بزرگ به دلیل عدم تعادل زیست محیطی,” او گفت:.

تا کنون بسیاری از جمله شیوع بیماری شده اند متمرکز در جنوب آسیا و آفریقا اغلب مربوط به گونه های خاصی از خفاش ها.

اما آمازون بسیار زیاد تنوع زیستی می تواند منطقه را “بزرگترین coronavirus استخر,” او گفت: — با اشاره به coronaviruses به طور کلی یکی از پشت زمان بیماری همه گیر.

“که یکی از دلایل بیشتری برای استفاده از آمازون غیرعقلانی مانند ما در حال حاضر انجام,” او گفت:.

و یکی از دلایل بیشتر به احساس خطر افزایش جنگل زدایی توسط غیر قانونی کشاورزان و کارگران معدن و وبلاگ نویس های او اضافه شده است.

Bolsonaro یک تغییر آب و هوا شکاک که می خواهد برای باز کردن محافظت بومی زمین برای استخراج از معادن و کشاورزی مستقر ارتش به آمازون این هفته برای مبارزه با جنگل زدایی در نادر محافظ حرکت می کند.

اما Lapola گفت: او را به جای دیدن دولت تقویت های موجود زیست محیطی آژانس IBAMA است که در مواجهه نیروی انسانی و کاهش بودجه تحت Bolsonaro.

“من امیدوارم که تحت آینده دولت ما توجه بیشتر به حفاظت از آنچه ممکن است در این سیاره بزرگترین بیولوژیکی گنج” Lapola گفت.

“ما نیاز به دوباره اختراع بين جامعه ما و جنگل است.”

در غیر این صورت چهره جهان بیشتر شیوع — “یک فرآیند بسیار پیچیده است که دشوار است برای پیش بینی,” او گفت:.

“ما بهتر است فقط آن را بازی امن است.” — AFP

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de