ملی استاد Anisuzzaman می میرد در 83

وی در داکا بیمارستان نظامی مشترک در 4:55 ب. ظ روز پنجشنبه پسرش آناندا علی گفت.

گذشته از ترکیبی از قلب و کلیه و ریه و بیماری های پروفسور Anisuzzaman نیز مبتلا به بیماری پارکینسون و پروستات عوارض.

رئیس جمهور عبدالحمید و نخست وزیر شیخ حسینه خواستند ابراز شوک عمیق و تسلیت خود عبور.

متولد سال 1937 در کلکته پروفسور Anisuzzaman یک دریافت کننده از بنگلادش جایزه اسکار برای تحقیق (1970) و Ekushey Padak دوم-بالاترین غیرنظامی جایزه در بنگلادش برای سهم خود را به آموزش و پرورش در سال 1983.

این Rabindra Bharati نیز اعطا در او افتخاری DLitt در سال 2005 و در دانشگاه کلکته به Sarojini باسو مدال در سال 2008.

او بعد از دکترا همکار در دانشگاه شیکاگو از سال 1964 تا 1965, کشورهای مشترک المنافع هیات علمی همکار در دانشگاه لندن از سال 1974 تا 1975 و در ارتباط با پروژه های تحقیقاتی از دانشگاه سازمان ملل متحد.

داشتن تدریس ادبیات بنگالی در دانشگاه داکا و Chittagong دانشگاه او یک استاد بازنشسته در دانشگاه داکا. او یک همکار مدعو در دانشگاه پاریس در سال 1994 و دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی در سال 1995 و استاد مدعو در Viswa Bharati در 2008-09.

او نویسنده کتاب های بسیاری در بنگلادش و انگلیسی از جمله مسلمان معناس O Bangla Sahitya, Swaruper Sandhane, Purono Bangla Gadya کارخانه مکاتبات و دیگر بنگالی اسناد در هند کتابخانه و سوابق خلاقیت واقعیت و هویت کثرت گرایی فرهنگی و هویت دین و تاریخ معاصر است.

Anisuzzaman عضو بنگلادش دولت در کمیسیون برنامه ریزی در طول رهایی از جنگ و بعد از آن رئیس جمهور بنگلادش شد. او همچنین همکار از Asiatic Society of بنگلادش. او عضو مرکز سیاست گفت و گو امنا با توجه به این فکر می کنم تانک ،

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>