پاکستان آماده برای نبرد دوم در برابر محصول-خوردن ملخ

“اگر این محصولات در حال خورده شدن توسط ملخ ها ما را وخیم امنیت غذایی موضوع در دست ما” گفت: زاهد Bhurgri یک کشاورز از Mirpur Khas منطقه در استان سند.

“قیمت آرد و سبزیجات را آسمان-موشک” ساخت غذاهای اصلی سخت برای برخی از به پرداخت هزینه اضافه Bhurgri که همچنین دبیر کل سند مجلسی کشاورزی.

سازمان ملل متحد سازمان غذا و کشاورزی (FAO) برآورد ضرر و زیان به بخش کشاورزی از ملخ در این سال می تواند به عنوان بالا به عنوان PKR 353 میلیارد دلار ($2.2 میلیارد دلار) برای محصولات کشاورزی در فصل زمستان مانند گندم و سیب زمینی و مورد PKR 464 میلیارد دلار برای محصولات تابستان.

ممکن است به روز رسانی از فائو هشدار داد از آن خواهد بود “ضروری” برای مهار و کنترل بیابان ملخ هجوم در میان اضافی اثرات COVID-19 همه گیر در سلامت معیشت امنیت غذایی و تغذیه برای پاکستان ضعیف ترین و آسیب پذیر جوامع است.

سال گذشته پاکستان دچار بدترین حالت آن حمله ملخ از سال 1993 که این کشور تا حد زیادی آماده نشده است.

کشاورزان در حال حاضر باید کمی اعتماد به دولت کمک خواهد کرد که آنها را به مبارزه با موج جدیدی از حشرات حریص تهدید خود را برداشت – هر چند مقامات گفت: اقدامات گسترده گرفته اند.

“نه مرکزی و نه دولت استانی در حال انجام هر چیزی در مورد آن گفت:” Bhurgri که رشد سبزیجات, فلفل قرمز, پنبه و نیشکر در حدود 600 هکتار از زمین.

‘ایده آل’

ملخ وارد پاکستان از ایران در ماه ژوئن 2019, بلعیدن پنبه و گندم و ذرت در میان دیگر محصولات.

این تهاجم ابتدا به انتظار فروکش اواسط نوامبر. اما آن پافشاری کرده است با توجه به مطلوب آب و هوا شرایط را برای ادامه ملخ پرورش, مرتبط با گرمایش جهانی با توجه به فائو پاکستان ،

“خوب پوشش گیاهی با توجه به فراوان باران و خاک شنی ارائه یک محیط مناسب برای حشرات به ضرب” گفت: محمد Tariq Khan, مدیر فنی در بخش حفاظت از گیاه در وزارت ملی امنیت غذایی و پژوهش است.

در اخیر نامه ای به نخست وزیر, عمران خان, سند, وزیر مراد علی شاه هشدار داده بود که “عظیم ملخ حمله” انتظار می رود در محلی از زمین های کشاورزی که swarms از ایران رسیدن به استان خود را در اواسط ماه مه است که می تواند “اثبات بیشتر و مضر” از سال گذشته تهاجم.

با زمان کمی به هدر کشاورز Bhurgri تصمیم به گرفتن امور به دست خود او و “مبارزه با ملخ خودم”.

با استفاده از سمپاش قدرت ثابت در تراکتور او قصد دارد به douse آنها را با آفت کش ها در حالی که بقیه آنها را بر روی درختان در شب و farmhands به صدای جرنگ جرنگ گلدان و تابه در طول روز به درایو آفات از زمین های خود را.

اما وجود دارد بسیاری از کشاورزان در مقیاس کوچک که فاقد وسیله ای برای مقابله با ملخ در خود او اضافه شده است.

برخی نه احساس اعتماد به نفس کافی برای سرمایه گذاری در محصول خود را در این سال و یا کاهش هزینه ها را با استفاده از مقدار مورد نیاز از کود او اشاره کرد.

آب و هوا اتصال

مبارک احمد هماهنگ کننده ملی برای کنترل ملخ در فائو در کراچی گفت: تامسون رویترز پایه و اساس است که پاکستان گرفته شده بود با تعجب به سال گذشته هنگامی که ملخ wreaked ویران در تمام آن چهار استان.

بی سابقه باران که منجر به پوشش گیاهی در سند را Tharparkar کویر را فعال کرده بود ملخ به نژاد و پس از آن حمله به مناطق زراعی, او گفت:.

این کشور را “نسبتا بهتر آماده” برای دیدار با چالش در این سال او اضافه شده است. اما این وضعیت می تواند بدتر با swarms انتظار می رسند در آینده دو تا سه ماه از ایران به عمان و شاخ آفریقا.

ملخ swarms جدید در شرق آفریقا و خاورمیانه و جنوب آسیا است. اما آب و هوا دانشمندان می گویند نامنظم آب و هوا مربوط به تغییر آب و هوا ایجاد کرده است شرایط ایده آل برای حشرات به افزایش در اعداد دیده نمی شود در یک چهارم از یک قرن است.

گرمتر دریاها منجر به طوفان در اقیانوس هند باعث بارش باران های سنگین در امتداد شبه جزیره عربستان و در منطقه شاخ آفریقا تولید محیط مناسب برای پرورش.

کارشناسان می گویند حشرات جمعیت را در بر داشت خانه های جدید در سراسر پاکستان و در حال حاضر تخم گذاری در حدود 40 درصد از قلمرو آن از جمله سند اما به طور عمده در جنوب غربی استان بلوچستان.

فائو ملخ پیش بینی کیت Cressman گفت: ملخ که تا به حال غیر منتظره ای مانده در بخش هایی از پنجاب خیبر پختونخوا و دره سند در طول زمستان خواهد در حال حاضر حرکت شرق به تابستان خود را پرورش مناطق در Cholistan و Tharparkar بیابان از ماه مه تا ژوئیه.

Swarms پرورش در پاکستان بیابان به احتمال زیاد خواهد پیوست توسط دیگران از جنوب ایران در چند هفته بیشتر به احتمال زیاد به می رسند از شاخ آفریقا در اطراف ژوئیه کارشناسان پیش بینی می کنند.

Swarms انتظار می رود که بسیار بزرگتر از در سال 2019 به دلیل تعداد آنها افزایش می دهد به طور متوسط 20 برابر با هر نسل. آنها سفر در swarms از بین 30 میلیون تا 50 میلیون, حشرات, پوشش فاصله 150 متر (93 مایل) و بلعیدن 200 تن از محصولات در هر روز.

طرح ملی

خان از گروه گیاهپزشکی, که دولت را نقطه کانونی برای کنترل ملخ گفت: دولت آماده شده بود برای موج بعدی از ملخ از سال گذشته است.

در ماه ژانویه وزارت به اشتراک گذاشته یک طرح اقدام ملی برای نظارت و کنترل بیابان ملخ با نخست وزیر اعلام کرد که ملخ حملات اضطراری ملی در ماه فوریه است.

است که به کمک درایو همه چیز رو به جلو با بودجه و نظارت و کنترل عملیات هماهنگ با استانی کشاورزی بخش ملی مدیریت بحران سازمان فائو و ارتش گفت: خان.

علاوه بر این از مقامات فائو افغانستان و هند و ایران و پاکستان ملاقات هر هفته به بحث و برنامه ریزی منطقه ای وضعیت او اضافه شده است.

خان گفت: پاکستان در حال حاضر “نسبتا ادم طرح” از جمله هواپیما و وسایل نقلیه زمینی به اسپری حشرات آفت کش ها و بیش از 1000 روت تیم از چهار نفر است که می تواند مستقر در اطلاع کوتاه در سراسر کشور است.

به موقع اقدام از ماه فوریه در از راه دور کویر بلوچستان با حمایت از ارتش بود که تا کنون کمک اهلی تهدید او اضافه شده است.

نظرسنجی شناسایی ملخ پرورش زمین و داخل قیف یا جوان ملخ – باید سمپاشی شده به طور منظم به کشتن آنها را قبل از آنها تبدیل به بزرگسالان است.

اگر کنترل عملیات با توجه به برنامه ریزی او همچنان امیدوار پاکستان نمی خواهد رنج می برند سطوح بالای آلودگی در حال حاضر با تجربه در شاخ آفریقا.

“یکی از دلایل من می گویم این چنین با اعتماد به نفس است که من می دانم چه سطح خود را از آماده سازی شده است و آنچه که ما در حال حاضر,” او اضافه شده است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>