کامیون بمب, کشته شدن پنج نفر در افغانستان طالبان ادعا می کنند مسئولیت

کابل/کابل May 14

یک کامیون بسته بندی شده با مواد منفجره را منفجر کرد در نزدیکی یک دادگاه در شرق افغانستان در شهر گردیز در روز پنج شنبه کشته شدن حداقل پنج نفر در حمله القاعده به طالبان.

انفجار می آید دو روز پس از حداقل 56 نفر کشته شدند در حملات در نقاط دیگر کشور از جمله زنان و نوزادان برخورد یک شکست به برنامه های صلح در افغانستان جنگ زده کشور است.

“یک خودرو بمب, انفجار صورت گرفت نزدیک به یک دادگاه نظامی در گردیز شهر که یک منطقه پر جمعیت. ده ها تن از غیر نظامیان هستند و می ترسید به کشته و زخمی گفت:” طارق آرین یک سخنگوی وزارت کشور.

سخنگوی طالبان Zabihullah مجاهد در بیانیه ای گفت که این گروه شورشی مسئول این حمله است.

Emal Khan Momand, یک سخنگوی نظامی در ولایت پکتیا که در آن گردیز واقع شده است گفت: این حمله انجام شد توسط یک کامیون بسته بندی شده با مواد منفجره. پنج نفر کشته و 14 زخمی شدند, او گفت:.

آرین سرزنش شبه نظامی طالبان و شبکه حقانی است که روابط به شورشیان طالبان و پاکستان مبتنی بر Lashkar-e-Taiba گروه های شبه نظامی. این گروه به ندرت علنی مسئولیت حمله.

این انفجار پس از حمله افراد مسلح به یک بیمارستان زایمان در کابل به قتل 24 نفر از جمله جدید مادران و نوزادان در روز سه شنبه. یک حمله انتحاری ادعا توسط دولت اسلامی در یک مراسم تشییع جنازه در شرق Nangahar در همان روز کشته شدن 32.

رئیس جمهور اشرف غنی حملات را محکوم کرد و گفت که او دستور نظامی برای سوئیچ به حالت تهاجمی و نه دفاعی موضع را اتخاذ کرده بود که ایالات متحده خروج نیروهای نظامی و تلاش می کند به واسطه مذاکرات با طالبان.

طالبان هرگونه دخالت در این حملات اما دولت را متهم به پرورش یک محیط که در آن رشد تروریسم و یا از کار کردن با دیگر گروه های شبه نظامی که می توانست درگیر زور زدن تلاش های ایالات متحده برای آوردن طالبان و دولت افغانستان با هم. — رویترز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>