رئیس سازمان تجارت جهانی واریز ناگهان اضافه کردن به بحران جهانی

روبرتو Azevêdo حرفه ای, برزیل, دیپلمات استعفا داد به عنوان مدیر کل سازمان تجارت جهانی موثر Aug 31, ژنو مبتنی بر سازمان گفت. دوم خود را با چهار سال مدت بود نه برنامه ریزی شده برای پایان دادن به تا سپتامبر 2021.

سازمان تجارت جهانی این عملیات را فلج شده است از اواخر سال گذشته به عنوان یک نتیجه از اقدامات مغلوب ساختن پیشی جستن دولت است که حاضر به تایید نامزد برای پر کردن جای خالی در یک بسیار مهم درخواست پنل که قوانین در اختلافات تجاری.

با Azevêdo خروج که گرفتار مقامات در ژنو و بروکسل با تعجب این سازمان از دست خواهد داد مدافع باز تجارت و همکاری های بین المللی نمایش که به درگیری با رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اولویت برای دو جانبه قدرت سیاسی.

استعفای خود را نیز برگ یک خلاء رهبری در لحظه های خطر ناک برای اقتصاد جهان است.

این بیماری همه گیر “بدترین شوک به تجارت جهانی است که اتفاق افتاده و در طول عمر ما گفت:” جاش Lipsky, مدیر کسب و کار جهانی و اقتصاد برنامه در شورای آتلانتیک پژوهش سازمان در واشنگتن است. “برای از دست دادن رهبر سازمان تجارت جهانی است ، وجود دارد شکسته تجارت جهانی سیستم به آن نیاز دارد و رهبری آن را حل کنند.”

Azevêdo, 62 نیست لینک خروج خود را به تنش با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت. او گفت که او می خواست به اعضای سازمان تجارت جهانی شروع به سر در انتخاب یک جانشین است که اغلب یک فرایند دشوار است.

Coronavirus همه گیر آورده پیچیده مذاکرات در مورد مسائل مانند ماهیگیری یارانه ها متوقف و آن را بعید است که توافق رسیده باشد تا سال آینده. بحث در همان زمان در مورد آینده سازمان تجارت جهانی مدیر خواهد از تداخل با تلاش برای غلبه بر تجارت اختلافات Azevêdo گفت.

“فرآیند انتخاب خواهد بود انحراف از — و یا حتی بدتر از یک اختلال در — مورد نظر ما نتایج,” او گفت: در طول یک جلسه آنلاین با اعضای سازمان تجارت جهانی. “ما خواهد بود صرف وقت با ارزش در یک سیاسی متهم فرایند است که ثابت شده است تفرقه در گذشته است.”

تجارت جهانی در حال حاضر کاهش به دلیل مغلوب ساختن پیشی جستن جنگ تجارت با اروپا و چین و سقوط را بیشتر از همه گیر آورده و فعالیت های اقتصادی در بسیاری از کشورها متوقف. سازمان تجارت جهانی پیش بینی کرده است که تجارت جهانی می تواند با یک سوم کاهش دیده نمی شود پس از رکود بزرگ در دهه 1930 ،

به تازگی Azevêdo ابراز نا امیدی است که ایالات متحده و اروپا و چین و دیگر کشورهای بزرگ نمی شد و هماهنگی خود را در پاسخ به کروناویروس اضطراری است. مغلوب ساختن پیشی جستن به تازگی به شدت شعارهای خود در برابر چین است.

Azevêdo استدلال کرد که همکاری های بین المللی در طول بحران مالی و رکود اقتصادی سال 2008 کمک کرد که اقتصاد جهان بهبود سرعت بیشتر.

“در هر صورت ما شکل و شروع به صحبت کردن با یکدیگر و پیدا کردن راه حل های مشترک و یا ما می رویم به پرداخت قیمت سنگین” Azevêdo سی ان ان گفت در ماه آوریل است.

رابرت Lighthizer ایالات متحده’ top تجارت, رسمی, شد, آشتی جویانه پنج شنبه.

“با وجود کاستی های بسیاری از سازمان تجارت جهانی, روبرتو باعث شده است تا این موسسه با فضل و یک دست ثابت,” Lighthizer در بیانیه ای گفت. “او دشوار خواهد بود به جای.”

Azevêdo که قبلا بالای تجارت با ایران را برای برزیل کار کرده است و در ژنو, پس از سال 1997 همچنین با اشاره به دلایل شخصی خود را برای خروج. سازمان تجارت جهانی باعث می شود تصمیم گیری با اجماع که بدان معنی است که حتی یکی از سازمان 164 اعضا می توانند مانع پیشرفت است. مدیر کل باید در پیدا کردن یک راه به موضوع متناقض منافع ملی و رسیدن به توافق پر زحمت و طاقت فرسا کار.

Azevêdo روز پنجشنبه گفت که در حالی که او تا به حال هیچ مشکل سلامتی جدی او به تازگی عمل جراحی زانو. بین آن و مستند او گفت: “من تا به حال زمان بیشتر از حد معمول برای انعکاس.”

© 2020 نیویورک تایمز اخبار سرویس

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de