هند نیاز به تجدید نظر در مزرعه صادرات سیاست برای احیای کشاورزی

The choice to move toward export-oriented agriculture also provides a chance to play up our most under-leveraged strengthsانتخاب برای حرکت به سوی صادرات کشاورزی نیز فراهم می کند فرصت را به بازی ما بیشتر تحت اهرمی نقاط قوت

توسط Pravesh Sharma

اکنون روشن است که نبرد علیه Covid-19 همه گیر شده است به مبارزه در دو جبهه: اول حاوی ویروس خود را و دوم طولانی مدت و بسیار پیچیده تر چالش گرفتن رشد اقتصادی بر روی ریل. برای اولین بار است که در زیر تا حدودی لرزان کنترل مرکزی و مقامات دولتی حتی اگر آن را طول می کشد یکی دیگر از سه تا چهار ماه به اعلام برخی از نوع پیروزی است.

اخبار مرتبط

اما جبهه دوم فقط باز کردن و مه بیش از میدان جنگ است که به آرامی بلند کردن اجسام ترک ما حدس زدن در مورد چالش هایی که در انتظار ما است. در حالی که متفکران برجسته و کارشناسان در حال وزن روزانه در گسترده تر اقتصاد کلان, سیاست, انتخاب, تمرکز این قطعه است که در بخش کشاورزی و گزینه های موجود برای احیای این بخش است.

برخی از زمینه محیط لازم است. برای تقریبا دو ماه در حالی که صنایع و بخش های خدماتی تا حد زیادی زمین را متوقف کند و در حال حاضر در تلاش برای راه اندازی مجدد, agri زنجیره تامین باید بی سر و صدا نگه داشته زمزمه. این است که با وجود شديد و اختلال در مسافت های طولانی حمل و نقل جاده ای و کمبود نیروی کار. حتی چالش بزرگتر از عادی کشاورز چشم انداز از بسته شدن محلی مندی در سراسر اکثر متحده خفگی کردن تنها واقعی بازاریابی پلت فرم در دسترس به آنها.

در عین حال همه شهرستانها عمده در سراسر کشور ادامه داد: برای دریافت منابع از سبزیجات تازه و میوه و شیر در طول مستند. حتی به عنوان ده ها تن از نمونه های جدیدی از تولید ریخته بودن برای عدم خریداران و یا توفنده قیمت کشاورزان به عنوان یک جامعه نگه داشته اند agri-موتور در حال اجرا بر روی یک دنده پایین تر. آنها بی سر و صدا و بدون سر و صدا و برداشت یک سپر ربیع محصول گندم در شمال و مرکز هند در میان ناآشنا اجتماعی فاصله پروتکل و حتی موفق به شکاف تا اوایل kharif کاشت شکوه ارقام سال گذشته.

این همه محقق شده در برابر یک پس زمینه از نهادی اعتباری تقریبا خشک و رسمی اعتبار نرخ تیراندازی وحشیانه. خبر خوب این است که دولت خرید گندم در پیشرفت رضایت بخش و همه حساب های زنجیره تامین برای ورودی مانند بذر و کود برای kharif کاشت نیز آغاز به عملکرد به طور معمول.

اما ماکرو داستان کشاورزی است که به سختی و هیجان انگیز است. ما تا به حال چند سال از زیر-4 درصد رشد در این بخش قیمت اکثر محصولات راکد و یا در حال سقوط و فن آوری دستیابی به موفقیت تحویل داده شده است در بیش از یک دهه. بازار باقی می ماند محدود APMC-led انحصارات و e-نم شکست خورده است و در آن وعده به ارائه یک جایگزین کانال به کشاورزان به شیر گسترده تر پان بازار هند. با وجود های اخیر شور و هیجان تولید شده توسط MP گجرات و چند ایالت دیگر liberalising مستقیم منابع از مزرعه تولید این واقعیت سخت است که تا به حال هیچ دولت و اطلاع از قوانین و مقررات که تحت آن جدید نظم لیبرال را به کار گیرند.

برای اضافه کردن به بسیاری از مشکلات کشاورزی ما نیز بی سابقه ای معکوس مهاجرت از lakhs از کارگران مهاجر فرار قفل شده-پایین شهرستانها و بسته کارخانه ها و کارگاه های آموزشی. این بار هم باید شانه کشاورزی برای چند سال آینده حداقل به عنوان کمی وجود دارد که احتمال بازگشت سریع اکثریت این مهاجران به صنعتی و یا بخش خدمات اشتغال است.

در همان زمان عرضه داخلی از همه agri-کالا به جز دانه های روغنی مازاد. ما در مواجهه با چشم انداز بیشتر فشار رو به پایین بر روی تقاضا برای پایه کشاورزی و محصولات در بازار داخلی ناشی از بسته شدن lakhs از eateries, رستوران ها, هتل ها و پذیرایی, کارخانه های اغذیه فروشی خوابگاهها و غیره حداقل برای چند ماه آینده. آن را ممکن است یک سال یا بیشتر قبل از ما می توانید انتظار این تقاضا برای ترمیم به قبل از Covid سطوح.

به طور گسترده ای گزارش شده اخراج و کاهش دستمزد و اعمال محدودیت بر عملکرد واحدهای صنعتی و همچنین ساخت و ساز حمل و نقل و غیره را مجبور میلیون ها نفر از خانواده ها برای جلوگیری از مصرف و مهار هزینه های مواد غذایی. حتی تا کنون قوی تقاضا برای شیر و محصولات طیور شده است منفی نهفته با فوری مقاومت قابل مشاهده در شکل پایین تر از قیمت خرید اولیه برای تولید در این زنجیره ارزش.

در این سناریو صادرات-led کشاورزی استراتژی ارائه می دهد یک فراگیر مسیر نسبت به رشد درآمد و اشتغال روستایی برای کاهش فقر. یکی ممکن است استدلال می کنند که هند در حال حاضر عمده صادر کننده اقلام مانند منجمد بوفالو گوشت محصولات دریایی مانند میگو و برنج, علاوه بر متنوع سبد کالا اعم از انگور به ادویه جات ترشی جات. صادرات محصولات کشاورزی در سال 2018 در $38 میلیارد دلار ساخته شده تنها 11.76 % هند کل صادرات و به سختی 2.5 % جهانی کشاورزی و تجارت است. در مقابل یک کشور کوچک مانند هلند-صادرات $100.5 میلیارد دلار محصولات کشاورزی در هر سال و دستورات 6.7 درصد سهم از تجارت جهانی در کشاورزی-محصولات.

ما نیاز به یک فعال بخش کشاورزی صادرات استراتژی پوشش هر دسته کشاورزی-تولید و در دسترس در هند: زمینه محصولات کشاورزی و باغبانی و فراورده های لبنی و دام و طیور و شیلات. امروز ما در یک موقعیت برای هر دو آدرس ما نیازهای امنیت غذایی و تبدیل شدن به تامین کنندگان قابل اعتماد در بازار بین المللی است. این است که می گویند ما می توانید شروع به صادرات از آینده بازاریابی فصل است. بیش از حد نیاز انجام شود تا از نظر هماهنگی با ما سیستم های کشت با در سطح جهانی پذیرفته شده تولید, ذخیره سازی, بسته بندی, حمل و نقل و دست زدن به هنجارهای. ما کشاورزان و زنجیره تامین نیاز به سازماندهی مجدد و تغییر جهت خود را به آدرس بازار جهانی و همراه آن چالش است.

با تنظیم یک هدف به تدریج باز کردن تمام کشاورزی-تولید برای صادرات کشور می توانند یک مجموعه الهام بخش و هیجان انگیز افق های جدید برای خود است. معرفی یک بعد کاملا جدیدی به نحوه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی توسط کشاورزان و تعاونی و کشاورز تولید کننده سازمان (FPOs), SHGs زنجیره تامین عوامل ارائه دهندگان تکنولوژی و علاوه بر ارزش بازیکنان—و بیشتر از همه دولت—مشاهده خواهد شد.

انتخاب برای حرکت به سوی صادرات کشاورزی نیز فراهم می کند فرصت را به بازی ما بیشتر تحت اهرمی نقاط قوت: میلیون ها نفر از خانواده اجرا مزارع در سراسر دومین های زراعی منطقه در جهان است که واقع در 15 کشت و آب و هوایی مناطق فراوان کار و یک سنت طولانی مدت از کشاورزی است که باعث می شود برای سریع اتخاذ فن آوری های جدید. هیچ بخش دیگر ارائه می دهد چنین فراگیر و پان هند بالقوه برای احیای رشد اشتغال و درآمد در 18-24 ماه.

نویسنده سابق IAS افسر و مدیر عامل شرکت Kamatan یک agritech شروع کردن. نظرات شخصی هستند.

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>