تایوان رد چین را شرط اصلی برای کسانی که مشارکت

Taipei, مارس 15

تایوان وزیر بهداشت را رد کرد و روز جمعه چین را شرط اصلی برای این جزیره قادر به شرکت در سازمان بهداشت جهانی (WHO) — که آن را می پذیرد و آن را بخشی از چین — آستانه نشست بدن در طول یک بیماری همه گیر.

غیر کسانی که عضو تایوان دارای لابی به شرکت به عنوان یک ناظر در هفته آینده جهانی هیت مجمع (بهداشت) طراحی قوی اعتراض از پکن که به نظر تایوان به یکی از آن استان.

تایوان می گوید coronavirus همه گیر ساخته شده است آن را ضروری تر از همیشه است که به آن اجازه دسترسی مناسب به چه کسی است.

چین می گوید تایوان می توانید تنها شرکت تحت “یک چین” اصل که در آن آن را می پذیرد و آن را بخشی از چین است.

چین وزارت امور خارجه گفت: در تایوان حاکم حزب دموکراتیک مترقی حاضر به انجام این کار به طوری سیاسی بنیاد تایوان که مشارکت داشتند “متوقف به وجود داشته باشد”.

در سخنرانی خود در یک کنفرانس خبری در تایپه را فشار دهید صفحه اصلی تایوان تمایل به شرکت وزیر بهداشت چن Shih-چانگ گفت: هیچ راهی تایوان این کار را انجام دهند.

“من به هیچ وجه به قبول چیزی که وجود ندارد” چن گفت که تایوان را نمی دهد تا تلاش ها برای حضور در این مجمع بهداشت, حتی اگر آن را دریافت کرده است و نه یک دعوت است.

این موضوع گرفته شده است گسترده تر دیپلماتیک اهمیت به لطف پشتیبانی قوی از ایالات متحده و ژاپن به طور خاص برای تایوان برای حضور در بهداشت به چین خشم.

چین می گوید که این حق را به نمایندگی تایوان در صحنه بین المللی است. تایوان می گوید که تنها خود دولت منتخب دموکراتیک می تواند صحبت می کنند این جزیره را 23 میلیون نفر است.

“ما می تواند نشان دهنده خود ما مردم” تایوان معاون وزیر امور خارجه کلی Hsieh گفت: همان کنفرانس خبری در تایپه.

“ما امیدواریم که می تواند در کنار ملاحظات سیاسی و بی طرف و حرفه ای است.”

تایوان حضور داشتند بهداشت به عنوان یک ناظر از 2009-2016 وقتی تایپه-پکن روابط بودند گرمتر است.

اما چین مسدود شده بیشتر مشارکت پس از انتخابات از رئیس جمهور تایوان Tsai و نشستند ون که چین به عنوان دیدگاه یک تجزیه طلب, اتهام او را رد کرد.

چه کسی می گوید که دستور به دعوت تایوان به بهداشت و که تنها عضو می توانند تصمیم بگیرند. — رویترز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de