آمریکا می گوید دولت اسلامی انجام حمله در کابل بیمارستان

واشنگتن, مارس 15

ایالات متحده در روز پنج شنبه سرزنش داعش — نه طالبان — به صورت وحشتناک یک بیمارستان حمله در افغانستان این هفته که به کشته شدن دو نوزاد نوزادان و آن را تمدید خواستار افغان را در آغوش مشکل صلح فشار با شورشیان طالبان.

اما معلوم بود اگر آمریکا اعلام می شود به اندازه کافی برای تقویت صلح تلاش و معکوس یک تصمیم طالبان برای از سرگیری عملیات تهاجمی علیه طالبان.

رئیس جمهور اشرف غنی دستور داد ارتش در روز سه شنبه به سوئیچ به “حالت تهاجمی” علیه طالبان پس از بیمارستان حمله در کابل و در یک بمب گذاری انتحاری در ولایت ننگرهار که به کشته شدن تعداد زیادی از مردم.

نماینده خاص زلمای خلیل زاد سرزنش دولت اسلامی برای هر دو حمله در یک بیانیه صادر شده در توییتر گفت: این گروه مخالف هر طالبان توافقنامه صلح و به دنبال ماشه عراق-سبک جنگ های فرقه ای در افغانستان است.

“به جای افتادن به دام داعش و تاخیر صلح و یا ایجاد موانع و افغان ها باید دست به دست هم برای سرکوب این تهدید و دنبال یک صلح تاریخی فرصت” خلیل زاد گفت.

“هیچ بهانه ای. افغانستان و جهان, سزاوار بهتر است.” وابسته به داعش مسئولیت برای ننگرهار به بمب گذاری, به گزارش سایت هوش ، هیچ کس ادعا بیمارستان حمله.

طالبان را رد دخالت در هر دو حملات اما دولت را متهم به پرورش یک محیط که در آن رشد تروریسم و یا از کار کردن با دیگر گروه های شبه نظامی که می توانست درگیر زور زدن ایالات متحده در تلاش برای آوردن طالبان و دولت افغانستان با هم.

حملات دیگری شکست به رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن را متوقف قصد دارد برای آوردن صلح به افغانستان و پایان دادن به امریکا طولانی ترین جنگ.

یک Feb. 29 متحده آمریکا-طالبان مقابله به نام برای مرحله خروج سربازان امریکایی و دولت افغانستان و طالبان برای آزادی برخی از زندانیان در مارس 10, زمانی که مذاکرات صلح بود برای شروع.

داخل افغانستان مذاکرات صلح هنوز به رخ می دهد و برخی از تلخی درون دولت افغانستان بود که نه یک حزب به Feb. 29 معامله که ایالات متحده تضعیف اهرم خود با مذاکره مستقیم با طالبان است.

غنی تصمیم به احیای عملیات تهاجمی است که توسط بسیاری از اپوزیسیون که به اعتقاد واشنگتن تمرکز تنها برای حفظ سربازان امریکایی خروج طرح در مسیر کمک به تهمت برنده دوره دوم در Nov. 3 انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده. — رویترز

is.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>